PREŠLI SMO NA www.krscanskiforum.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Uloga žena u zajednici / Crkvi

3 posters

Go down

Uloga žena u zajednici / Crkvi Empty Uloga žena u zajednici / Crkvi

Postaj by sivko5 sri vel 09, 2011 12:18 pm

U današnje vrijeme postoje različiti pogledi na ulogu žena u zajednicama, Crkvama. Od toga da im je zabranjeno govoriti, pa do toga da žene vode zajednice. Kakva su vaša razmišljanja, stavovi o tome?
sivko5
sivko5
Moderator
Moderator

Broj postova : 165
Join date : 21.01.2011

[Vrh] Go down

Uloga žena u zajednici / Crkvi Empty Re: Uloga žena u zajednici / Crkvi

Postaj by student.stalni uto vel 15, 2011 10:35 am

Ja samo kopiram ono što Bog daje u Bibliji:

1.KORINĆANIMA 11:3-9,13,15 Ali htio bih da znate: svakomu je mužu glava Krist, glava ženi muž, a glava Kristu Bog. Svaki muž koji se moli ili prorokuje pokrivene glave sramoti glavu svoju. Svaka pak žena koja se moli ili prorokuje gologlava sramoti glavu svoju. Ta to je isto kao da je obrijana. Jer ako se žena ne pokriva, neka se šiša; ako li je pak ružno ženi šišati se ili brijati, neka se pokrije. A muž ne mora pokrivati glave, ta slika je i slava Božja; a žena je slava muževa. Jer nije muž od žene, nego žena od muža. I nije stvoren muž radi žene, nego žena radi muža. Sami sudite dolikuje li da se žena gologlava Bogu moli? Ne uči li nas i sama narav da je mužu sramota ako goji kosu? A ženi je dika ako je goji jer kosa joj je dana mjesto prijevjesa.

1.KORINĆANIMA 14:33-35 jer Bog nije Bog nesklada, nego Bog mira. Kao u svim Crkvama svetih, žene na Sastancima neka šute. Nije im dopušteno govoriti, nego neka budu podložne, kako i Zakon govori. Žele li što saznati, neka kod kuće pitaju svoje muževe jer ružno je da žena govori na Sastanku.

Kad sam bio mali išao sam sa bakom u Katoličku Crkvu i sve žene su imale pokrivenu kosu i dan današnji ne propovijedaju, za razliku od većine Protestantskih Crkvi gdje je očit grijeh kompletnog Starješinstva zbog ženskog propovijedanja.

Tko smo mi da mijenjamo Božje regule?


student.stalni

Broj postova : 32
Join date : 15.02.2011

[Vrh] Go down

Uloga žena u zajednici / Crkvi Empty Re: Uloga žena u zajednici / Crkvi

Postaj by Melito uto vel 15, 2011 10:43 am

Kao prvo, jesi ti došao na ovaj forum da diskutiraš u ljubavi ili da osuđuješ i protestante i vodstvo i sve one koji drugačije vjeruju. Pozvan si da na ovaj forum diskutiramo u ljubavi i s poštovanjem. Vidio si da je ovaj forum aktivniji i onda si počeo sve ono što ti vjeruješ da nam naturaš. Inače noramalno je da član napiše nekoliko postova, ali vidim da ti ne staješ. Stoga molit ću te da smanjiš ton ili sljedeći karton će biti crveni.
Uloga žena u zajednici / Crkvi 40734710
Melito
Melito
Admin
Admin

Broj postova : 293
Join date : 11.01.2011
Age : 50
Lokacija : Sard

https://krscanski.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Uloga žena u zajednici / Crkvi Empty Re: Uloga žena u zajednici / Crkvi

Postaj by student.stalni uto vel 15, 2011 12:36 pm

Oprosti, možda mi kad nešto pobjegne, ali ne iz zle namjere.
Ne vidim da nešto osuđujem.
Ne želim osuđivati, ali je moje da upozorim braću da se isprave i rade po Bibliji.

Dobro, a sad odgovor, mišljenje o temi?

student.stalni

Broj postova : 32
Join date : 15.02.2011

[Vrh] Go down

Uloga žena u zajednici / Crkvi Empty Re: Uloga žena u zajednici / Crkvi

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.