PREŠLI SMO NA www.krscanskiforum.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sigurnost spasenja

4 posters

Go down

Sigurnost spasenja Empty Sigurnost spasenja

Postaj by sivko5 sri vel 16, 2011 3:19 am

Među kršćanima se dosta lome koplja oko mišljenja o tome može li ili ne spašeni griješnik izgubiti spasenje.Što je vaše mišljenje?
sivko5
sivko5
Moderator
Moderator

Broj postova : 165
Join date : 21.01.2011

[Vrh] Go down

Sigurnost spasenja Empty Re: Sigurnost spasenja

Postaj by Davor sri vel 16, 2011 4:04 am

Jer sam uvjeren, da ni smrt, ni život, ni anđeli, ni poglavarstva, ni sadašnjost, ni budućnost, ni sila,ni visina, ni dubina, ni drugo kakvo stvorenje ne može nas rastaviti od ljubavi Božje, koja je u Kristu Isusu, Gospodinu našemu. (Rim. 8:38,39)

Po meni se spasenje ne moze izgubiti,jednom kad priznas Isusa Krista kao Spasitelja i Gospodina i prije toga se pokajes za grijehe,dobijas oprost grijeha i vjecni zivot.Ti se mozes okrenit od Gospoda ali On nece od tebe.
Davor
Davor
početnik
početnik

Broj postova : 72
Join date : 14.01.2011

[Vrh] Go down

Sigurnost spasenja Empty Re: Sigurnost spasenja

Postaj by Melito sri vel 16, 2011 4:11 am

Ti davore zastupaš onu poznatu tezu "Jednom spašen - zauvijek spašen". No Isus je rekao "tko izdrži do konca, bit će spašen"
Melito
Melito
Admin
Admin

Broj postova : 293
Join date : 11.01.2011
Age : 50
Lokacija : Sard

https://krscanski.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Sigurnost spasenja Empty Re: Sigurnost spasenja

Postaj by Epignosis sri vel 16, 2011 4:27 am

Melito je napisao/la:Ti davore zastupaš onu poznatu tezu "Jednom spašen - zauvijek spašen". No Isus je rekao "tko izdrži do konca, bit će spašen"

Na ovo pitanje teologija još nije našla odgovor pa sumnjam da ćemo i mi ovdje. Postoje stihovi koji kao da govore da je spasenje nemoguće izgubiti, i postoje oni koji govore kao da je moguće. Priznajem da ni sam nisam siguran gdje ja spadam po tome pitanju jer kad Nz govori o spasenju on govori kao o tome da smo spašeni (prošlost), spašavo me svaki dan (sadašnjost) i bit ćemo spašeni (bit ćemo spašeni u budućnosti - još nismo spašeni). Pa adj sad ti vidi i shvati točno što i kako Rolling Eyes
Epignosis
Epignosis
početnik
početnik

Broj postova : 80
Join date : 04.02.2011

[Vrh] Go down

Sigurnost spasenja Empty Re: Sigurnost spasenja

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.