PREŠLI SMO NA www.krscanskiforum.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Je li Papa antikrist?!

+4
BonniTalog
sivko5
amos
IHS
8 posters

Go down

Je li Papa antikrist?! Empty Je li Papa antikrist?!

Postaj by IHS čet vel 17, 2011 2:12 pm

Znam da je ovo osjetljiva tema, ali posto su ovdje gotovo svi protestanti zanima me vase misljenje.

Evo sto Pismo za nj veli 2. Solunjanima 2,3.4: "Neka vas nitko ne zavede ni na koji način. Jer ako prije ne dođe onaj otpad i ne otkrije se Čovjek bezakonja, Sin propasti, Protivnik, onaj koji uzdiže sebe protiv svega što se zove Bog ili svetinja, dotle da i u Božji hram zasjedne gradeći se Bogom...

Evo sto su mislili neki reformatori za pape:


Nema druge glave crkve osim Gospodina Isusa Krista, niti Rimski papa, u bilo kojem slučaju, može biti glava, osim kao Antikrist, čovjek grijeha, sin vječno prokeletog, koji se uzdiže, nad crkvom, protiv Krista i svega što se zove Bog - Westminsterska ispovijest vjere (1646)

...niti rimski papa u ikojem slučaju može biti glava, osim kao Antikrist, Čovjek grijeha, Sin propasti, koji se uzdiže nad crkvom protiv Krista i svega što se zove Bog; kojega će Gospodin razoriti sjajem svoga dolaska - Londonska baptistička ispovijest vjere (1689)

...niti rimski papa u ikojem slučaju može biti glava, osim kao Antikrist, Čovjek grijeha, Sin propasti, koji se uzdiže nad crkvom protiv Krista i svega što se zove Bog; kojega će Gospodin razoriti sjajem svoga dolaska - Filadelfijska ispovijest vjere (1689)

...potvrđujemo ispovijest luteranske vjere 'papa je stvarni antikrist' Wisconsin Evangelical Lutheran Synod (1959)

Ne prihvaćam njega kao Kristovog zamjenika, on je Antikrist, odbacujem njegovo poglavarstvo nad crkvom - Jean Calvin

To je vrlo očito i bez ikakave sumnje, da je rimski papa stvarni Antikrist... U 2. Solunjanima 2, Pavao jasno kaže da će Sin grijeha vladati nad crkvom, predstavljajući sebe ispred službe Bogu - Philip Melanchthon

Papa je antikrist, antikrist nije član Kristove nevidljive crkve - John Knox

A što se tiče pape, odbacujem ga kao Kristovog neprijatelja i antikrista, zajedno sa njegovom lažnom naukom - Thomas Cranmer

Rim je antikristovo gnjezdo i iz tog gnjezda izlaze svi njegovi učenici - Lord Cobham

Ja ne priznajem vlast rimskog biskupa (pape) i zato osuđujem i prezirem svaku vlast koja dolazi od njega - Nicholas Ridley

Antikrista možemo prepoznati po tome što se uzvisio u crkvi i što izriče sud prije vremena. To što on proglašava neke osobe svetima prije vremena, što sudi ljudima prije Sudnjeg dana - eto to je znak po kojem se može prepoznati antikrist - Hugh Latimer

[Govoreći o papinoj poslanici] Prezirem je i odbacujem kao bezbožnu i lažnu... U njoj se osuđuje sam Krist... Sad mi je savjest puno mirnija jer znam da je papa antikrist i da sjedi na Sotoninom prijestolju
- Martin Luther

Zar ne znate da je papa stvarni antikrist, o kojem Pisma govore? Ali pazite što govorite, moglo bi vas koštati života - William Tyndale

Papa je antikristova inkarnacija - Jan Hus

Kakva je situacija danas. Jezuiti se infiltrirali u protestante, kao sto kaze Alberto Rivera i sada sve te zajednice vise nista ne govore protiv pape i RKC. Cak vise govore da su i oni kriscani. To je i cilj rima da se siri ekumenizam i da se svi volimo, samo nista lose ne govori protiv Pape i RKC.

IHS
IHS

Broj postova : 19
Join date : 13.01.2011

[Vrh] Go down

Je li Papa antikrist?! Empty Re: Je li Papa antikrist?!

Postaj by amos čet vel 17, 2011 3:36 pm

To legendo ožeži Smile . Ja sam jednom davno na Izaiji zakačio isto to samo nisam imao prevedeno pa sam zakačio na engleskom.Hvala biće sada malo copy paste na fb.
amos
amos
Global Moderator
Global Moderator

Broj postova : 170
Join date : 11.01.2011

[Vrh] Go down

Je li Papa antikrist?! Empty Re: Je li Papa antikrist?!

Postaj by sivko5 čet vel 17, 2011 3:44 pm

Papa je po meni jedan običan krivi učitelj. Pravi Antikrist neće biti tako proziran, zavešće mnoge, svi će ga obožavati. ( što sa papom nije slučaj ).
sivko5
sivko5
Moderator
Moderator

Broj postova : 165
Join date : 21.01.2011

[Vrh] Go down

Je li Papa antikrist?! Empty Re: Je li Papa antikrist?!

Postaj by amos čet vel 17, 2011 4:08 pm

sivko5 je napisao/la:Papa je po meni jedan običan krivi učitelj. Pravi Antikrist neće biti tako proziran, zavešće mnoge, svi će ga obožavati. ( što sa papom nije slučaj ).
Pa svi se reformatori oko toga složili, kako to da se ti ne slažeš.Pa naravno da ovaj papa sada nije taj čovek bezakonja.Apostol Ivan kaže da su izašli mnogi antihristi. Sa druge strane kada se taj Antihrist bude pojavio to će svakako biti neki papa, ali tada će sila prevare biti tako jaka i sve manje će ljudi očekivati antihrista odatle (kao npr ti sada) ali on će odatle baš doći, i to će biti inkarnirani đavo stoga ne brini , u tom vremenu će sveti Duh biti povučen sa zemlje, nevesta će otići u uznesenje i koji ostanu jednostavno će podpasti pod njegov uticaj.
amos
amos
Global Moderator
Global Moderator

Broj postova : 170
Join date : 11.01.2011

[Vrh] Go down

Je li Papa antikrist?! Empty Re: Je li Papa antikrist?!

Postaj by sivko5 čet vel 17, 2011 4:25 pm

Ne bih ulazio u duboke rasprave oko toga tko će biti Antikrist, jer vjerujem da će Gospodin svoju crkvu prije uzeti sebi, tako da za kršćane ( tu naravno ne mislim na nominalne kršćane ) Antikrist i nije prijetnja. Možda bude neki budući papa ili što ja znam, ali ima nekih razmišljanja, čak je moguće i iz Biblije isčitati, da bi taj Antikrist trebao biti Židov, jer oni ne bi prihvatili za Mesiju( naravno lažnog ) nikog koji nije Židov.
sivko5
sivko5
Moderator
Moderator

Broj postova : 165
Join date : 21.01.2011

[Vrh] Go down

Je li Papa antikrist?! Empty Re: Je li Papa antikrist?!

Postaj by BonniTalog čet vel 17, 2011 5:23 pm

Antikrist ce doci u puno boljem stilu. Ova varijanta je previše "soft" za Antikrista.
BonniTalog
BonniTalog

Broj postova : 17
Join date : 10.02.2011

[Vrh] Go down

Je li Papa antikrist?! Empty Re: Je li Papa antikrist?!

Postaj by David pet vel 18, 2011 9:06 am

Biblija govori sama za sebe. Uz malo pažljivog proučavanja lako je doci do zaključka da je papa antikrist, naravno treba i poznavat povjest rimokatoličke crkve koju biblija u otkrivenju naziva babilon.
Ovo je jedna jako opširna tema o kojoj se ima puno za reci..

David
David

Broj postova : 8
Join date : 18.02.2011

[Vrh] Go down

Je li Papa antikrist?! Empty Re: Je li Papa antikrist?!

Postaj by BonniTalog pet vel 18, 2011 9:31 am

Opet kazem mislim da je preočito da je Papa "Antikrist". Možda Lucifer baš želi da mi to mislimo.

Evo primjera da Antikrist moze biti i musliman:

https://www.youtube.com/watch?v=TA8dUh4ZvZY
BonniTalog
BonniTalog

Broj postova : 17
Join date : 10.02.2011

[Vrh] Go down

Je li Papa antikrist?! Empty Re: Je li Papa antikrist?!

Postaj by Davor pet vel 18, 2011 12:27 pm

Neznam,nemogu da ga nazovem antikristom,previse je to,ne slazem se sa ucenjima RKC i nikad necu,ali nemogu da ga nazovem takvim izrazom...jednostavno mi nesto u meni to ne dozvoljava...
Davor
Davor
početnik
početnik

Broj postova : 72
Join date : 14.01.2011

[Vrh] Go down

Je li Papa antikrist?! Empty Re: Je li Papa antikrist?!

Postaj by Melito pet vel 18, 2011 12:34 pm

Davor je napisao/la:Neznam,nemogu da ga nazovem antikristom,previse je to,ne slazem se sa ucenjima RKC i nikad necu,ali nemogu da ga nazovem takvim izrazom...jednostavno mi nesto u meni to ne dozvoljava...

Kad kažemo antikrist, to ugavnom ima negativan prizvuk. Riječ anti uglavnom znači protiv, umjesto....e sad u kojem je slučaju to papa protiv Krista ili umjesto Krista. U pitanju su doktrinarne stvari.
Melito
Melito
Admin
Admin

Broj postova : 293
Join date : 11.01.2011
Age : 50
Lokacija : Sard

https://krscanski.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Je li Papa antikrist?! Empty Re: Je li Papa antikrist?!

Postaj by ISTINITI pon vel 21, 2011 7:02 am

Upravo tako,doktrina je ono sto sacinjava i objedinjuje verovanje,ucenje jedne crkve.E sada kada neko direktno menja Bozje zapovesti i doktrinu ucenje Isusa Hrista onda je on antihrist,tako da to nikako ne moze biti musliman,budista ili neko treci vec iz "hriscanske crve"jer Biblija kaze da ce sesti u crkvi Bozjoj i graditi sebe Bogom,sto automatski samo po sebi iskljucuje druge religije.

ISTINITI

Broj postova : 11
Join date : 21.02.2011

[Vrh] Go down

Je li Papa antikrist?! Empty Re: Je li Papa antikrist?!

Postaj by amos pon vel 21, 2011 2:38 pm

ISTINITI je napisao/la:Upravo tako,doktrina je ono sto sacinjava i objedinjuje verovanje,ucenje jedne crkve.E sada kada neko direktno menja Bozje zapovesti i doktrinu ucenje Isusa Hrista onda je on antihrist,tako da to nikako ne moze biti musliman,budista ili neko treci vec iz "hriscanske crve"jer Biblija kaze da ce sesti u crkvi Bozjoj i graditi sebe Bogom,sto automatski samo po sebi iskljucuje druge religije.

Slažem se , lepo rečeno Smile
amos
amos
Global Moderator
Global Moderator

Broj postova : 170
Join date : 11.01.2011

[Vrh] Go down

Je li Papa antikrist?! Empty Re: Je li Papa antikrist?!

Postaj by BonniTalog pon vel 21, 2011 2:43 pm

ISTINITI je napisao/la:Upravo tako,doktrina je ono sto sacinjava i objedinjuje verovanje,ucenje jedne crkve.E sada kada neko direktno menja Bozje zapovesti i doktrinu ucenje Isusa Hrista onda je on antihrist,tako da to nikako ne moze biti musliman,budista ili neko treci vec iz "hriscanske crve"jer Biblija kaze da ce sesti u crkvi Bozjoj i graditi sebe Bogom,sto automatski samo po sebi iskljucuje druge religije.

Gdje to u Bibliji piše da ce antikrist biti krscanin ili pak Papa, tj da ce biti iz krscanske crkve?
BonniTalog
BonniTalog

Broj postova : 17
Join date : 10.02.2011

[Vrh] Go down

Je li Papa antikrist?! Empty Re: Je li Papa antikrist?!

Postaj by ISTINITI pon vel 21, 2011 3:17 pm

Vec sam obasnio,nema potrebe da ponavljam.Da nece da bude sa youtuba?Laughing
Ako imas neke druge cinjenice na sonovu Biblije iznesi ih pa cemo da vidimo.Ja o Papi ako anitihristu bih mogao sada celu knjigu da ovde napisem,ali nema potebe ponavljati ono sto su svi kroz vekove prepoznali,nevezani jedni za druge

ISTINITI

Broj postova : 11
Join date : 21.02.2011

[Vrh] Go down

Je li Papa antikrist?! Empty Re: Je li Papa antikrist?!

Postaj by BonniTalog pon vel 21, 2011 3:26 pm

Navedi barem tri citata iz Biblije koje govore da je Papa antikrist.

Ili da ce antikrist doci iz krscanskih krugova.
BonniTalog
BonniTalog

Broj postova : 17
Join date : 10.02.2011

[Vrh] Go down

Je li Papa antikrist?! Empty Re: Je li Papa antikrist?!

Postaj by ISTINITI uto vel 22, 2011 2:58 am

Navedi ti meni da je musliman iz Biblije?Moj savet ti je da citas knjigu proroka Danila i da potrazis i procitas neke komentare na tu prorocku knjigu

ISTINITI

Broj postova : 11
Join date : 21.02.2011

[Vrh] Go down

Je li Papa antikrist?! Empty Re: Je li Papa antikrist?!

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.