PREŠLI SMO NA www.krscanskiforum.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zašto neke molitve ostaju neuslišene?

4 posters

Go down

Zašto neke molitve ostaju neuslišene? Empty Zašto neke molitve ostaju neuslišene?

Postaj by Melito pon sij 17, 2011 4:51 am

Zašto neke molitve ostaju neuslilšene? Koje biste razloge mogli nabrojiti, a tiču se ovog pitanja?
Melito
Melito
Admin
Admin

Broj postova : 293
Join date : 11.01.2011
Age : 50
Lokacija : Sard

https://krscanski.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Zašto neke molitve ostaju neuslišene? Empty Re: Zašto neke molitve ostaju neuslišene?

Postaj by Magdalena uto sij 18, 2011 12:50 pm

Bog uvijek odgovori na molitvu sa :DA ili NE ili sa PRIČEKAJ! Exclamation

DA kada je u skladu sa Njegovom voljom.NE kada nije,a PRIČEKAJ kada bude Njegovo vrijeme a ne naše.Bog se proslavlja u svakom slučaju,stvar je našeg pouzdanja u Njega!
Magdalena
Magdalena

Broj postova : 8
Join date : 16.01.2011

[Vrh] Go down

Zašto neke molitve ostaju neuslišene? Empty Re: Zašto neke molitve ostaju neuslišene?

Postaj by ivanović sub vel 12, 2011 5:54 pm

ima i molitava koje su jednostavno apsurdne. ljudi mogu zabrijati a da ni sami ne znaju sto i zasto mole - npr. majka onih ucenika - "daj da ti moji sinovi sjede svaki sa jedne strane tvojeg trona"... mislim da ima dost molitava u kojima ljudi misle da mole za svoju "duhovnu revnost" a zapravo je stvarnost poprilicno porazavajuca - u zivotu i od Boga moze ne samo moze dobiti odgovor "NE", već i: "uf koliko si sebican i samocentriran - daj se sredi..."
sunny
ivanović
ivanović

Broj postova : 2
Join date : 12.02.2011

[Vrh] Go down

Zašto neke molitve ostaju neuslišene? Empty Re: Zašto neke molitve ostaju neuslišene?

Postaj by student.stalni uto vel 15, 2011 4:22 am

Po meni većina ljudi griješi u molitvama.
Fali ti pola noge, imaš cirozu jetre, a moliš - daj mi najnoviji Mercedes Benz!?
Zna Bog što je nama potrebno, ali istinski potrebno.

MATEJ 6:25-34 "Zato vam kažem: Ne budite zabrinuti za život svoj: što ćete jesti, što ćete piti; ni za tijelo svoje: u što ćete se obući. Zar život nije vredniji od jela i tijelo od odijela?" "Pogledajte ptice nebeske! Ne siju, ne žanju niti sabiru u žitnice, pa ipak ih hrani vaš nebeski Otac. Zar niste vi vredniji od njih? A tko od vas zabrinutošću može svome stasu dodati jedan lakat? I za odijelo što ste zabrinuti? Promotrite poljske ljiljane, kako rastu! Ne muče se niti predu. A kažem vam: ni Salomon se u svoj svojoj slavi ne zaodjenu kao jedan od njih. Pa ako travu poljsku, koja danas jest a sutra se u peć baca, Bog tako odijeva, neće li još više vas, malovjerni?" "Nemojte dakle zabrinuto govoriti: 'Što ćemo jesti?' ili: 'Što ćemo piti?' ili: 'U što ćemo se obući?' Ta sve to pogani ištu. Zna Otac vaš nebeski da vam je sve to potrebno. Tražite stoga najprije Kraljevstvo i pravednost njegovu, a sve će vam se ostalo dodati. Ne budite dakle zabrinuti za sutra. Sutra će se samo brinuti za se. Dosta je svakom danu zla njegova."

Zbog te naše subjektivnosti u molitvama -

MATEJ 26:36,39,42,44 Tada dođe Isus s njima u predio zvan Getsemani i kaže učenicima: "Sjednite ovdje dok ja odem onamo pomoliti se." I ode malo dalje, pade ničice moleći: "Oče moj! Ako je moguće, neka me mimoiđe ova čaša. Ali ne kako ja hoću, nego kako hoćeš ti." Opet, po drugi put, ode i pomoli se: "Oče moj! Ako nije moguće da me čaša mine da je ne pijem, budi volja tvoja!" Opet ih ostavi, pođe i pomoli se po treći put ponavljajući iste riječi.

Nakon molitve - NEKA BUDE VOLJA TVOJA.

Uzmimo pouku Isusovu kako moliti -

MATEJ 6:9-13 OČE NAŠ Vi, dakle, ovako molite: 'Oče naš, koji jesi na nebesima! Sveti se ime tvoje! Dođi kraljevstvo tvoje! Budi volja tvoja kako na nebu tako i na zemlji! Kruh naš svagdanji daj nam danas! I opusti nam duge naše kako i mi otpustismo dužnicima svojim! I ne uvedi nas u napast, nego izbavi nas od Zloga!'"

Molitva nije samo traženje, već prvenstveno zahvaljivanje i hvala našemu Bogu.
Molitva treba biti i ustrajna.

KOLOŠANIMA 4:2 U molitvi ustrajte, bdijte u njoj u zahvaljivanju!
FILIPLJANIMA 4:6 Ne budite zabrinuti ni za što, nego u svemu - molitvom i prošnjom, sa zahvaljivanjem - očitujte svoje molbe Bogu.
1.SOLUNJANIMA 1:2 Zahvaljujemo uvijek Bogu za sve vas i bez prestanka vas se sjećamo u svojim molitvama

Mi smo presitni da bi shvatili Boga, i njegove planove s nama.
Zato niti svaka naša - subjektivna molitva ne može i neće biti uslišena.



student.stalni

Broj postova : 32
Join date : 15.02.2011

[Vrh] Go down

Zašto neke molitve ostaju neuslišene? Empty Re: Zašto neke molitve ostaju neuslišene?

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.