PREŠLI SMO NA www.krscanskiforum.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Razlog obraćenja!?

+4
amos
Magdalena
Davor
Melito
8 posters

Go down

Razlog obraćenja!? Empty Razlog obraćenja!?

Postaj by Melito uto sij 18, 2011 12:59 pm

Koji je razlog vašeg obraćenja? Npr, neki ljudi dolaze u Crkvu jer su lijepo primljeni od strane vjernika koji su pokazali prema njima ljubav i pažnju. Znači oni su nastavili dolaziti u crkvu i tu i ostali. Drugo, neki su u crkvi jer ih je Krist oslobodio od ovisnosti o drogi, alkoholu i drugim porocima. Treće, neko je došao u crkvu jer je u toj crkvi pronašao veću svjetlost, znači u pitanju je doktrina. No, svima njima bi trebalo biti jasno da su grešnici i da trebaju Krista, i da je on centar svega. Vi ste sigurno u jednoj od ovih grupa ili imate neki drugi razlog?


Zadnja promjena: Melito; uto sij 18, 2011 1:36 pm; ukupno mijenjano 1 put.
Melito
Melito
Admin
Admin

Broj postova : 293
Join date : 11.01.2011
Age : 50
Lokacija : Sard

https://krscanski.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Razlog obraćenja!? Empty Re: Razlog obraćenja!?

Postaj by Davor uto sij 18, 2011 1:35 pm

Obratio sam se jer sam shvatio da je nesto nedostajalo mom zivotu a to je Bog,samo On moze dati smisao zivotu...
Davor
Davor
početnik
početnik

Broj postova : 72
Join date : 14.01.2011

[Vrh] Go down

Razlog obraćenja!? Empty Re: Razlog obraćenja!?

Postaj by Magdalena uto sij 18, 2011 1:46 pm

Davor je napisao/la:Obratio sam se jer sam shvatio da je nesto nedostajalo mom zivotu a to je Bog,samo On moze dati smisao zivotu...

Da,Davore!Samo On je taj!Od malih nogu sam osječala prazninu u srcu,kao neku rupu...Ona je sada ispunjena i ja znam da je On taj.Jedan i jedini koji nas moće učiniti cijelima,živima,voljenima.Sad imam nekog na koga se uvijek mogu u svemu osloniti i kome mogu potpuno vjerovati.To je olakšanje nakon prošlosti ispunjene nesigurnošću,izgubljenošću i ludošću.Neka te On drži za ruku i vodi na svim putevima i neka ispuni tvoje srce radošću i mirom koji nadilazi svaki razum!Neka te Gospodin blagoslovi i čuva! sunny
Magdalena
Magdalena

Broj postova : 8
Join date : 16.01.2011

[Vrh] Go down

Razlog obraćenja!? Empty Re: Razlog obraćenja!?

Postaj by amos uto sij 18, 2011 3:48 pm

Ja sam se obratio Bogu jer više nisam imao kome Smile Bi sam jedan narkoman odbačen od svih, bez nade, bez puta, sa željom da umrem ali sam se bojao da se ubijem. I onda u jednom trenutku On me spasio .
Obratio sam se jer mi je bila potrebna pomoć, jer nisam više umeo da vodim svoj život, jer nisam znao šta da radim, i kako da si pomognem.
Znam da su sebični i samoživi razlozi ali eto Bog me je prihvatio i dao mi sve to što sam tražio i mnogo više od toga, dao mi je Sebe samog. Smile
amos
amos
Global Moderator
Global Moderator

Broj postova : 170
Join date : 11.01.2011

[Vrh] Go down

Razlog obraćenja!? Empty Re: Razlog obraćenja!?

Postaj by Jeronim pon sij 24, 2011 2:01 pm

Dajući sebe Bogu, mi moramo bezuvjetno odbaciti sve što bi nas moglo odvojiti od Njega.
Zato Spasitelj i kaže: Tako, dakle, tko se god između vas ne odreče svega svoga imanja, ne mo-
že biti moj učenik. (Luka 14,33) Moramo se odreći svega što bi moglo odvratiti naše srce od
Boga. Mamon je idol mnogih. Ljubav prema novcu i želja za bogatstvom jesu zlatni lanac koji ih veže
uz Sotonu. Neki obožavaju ugled i svjetovnu čast.

Drugima je idol zivot ispunjen sebičnom dokolicom i neopterećen odgovornostima. Ali ti se ropski okovi moraju raskinuti. Ne možemo napola pripadati Gospodinu, a napola svijetu. Nismo Božja djeca ako to nismo potpuno.
Jeronim
Jeronim

Broj postova : 15
Join date : 23.01.2011

[Vrh] Go down

Razlog obraćenja!? Empty Re: Razlog obraćenja!?

Postaj by ana uto sij 25, 2011 2:15 pm

Dobro pitanje.

Zašto sam se obratila. Ja Boga nisam tražila, On je našao mene. Jesam bila pod raznim porocima i svaki put sam imala osećaj krivnje koji nikada nije odlazio iako sam se znala moliti (naučenu molitvu).
Rast greha u mom životu je stvarao veći stisak i vapaj, potrebu za oslobodjenjem.
U svemu tome imala sam pitanja u svom srcu na koja mi mnogi nisu dali zadovoljavajući odgovor iako je znao odgovor biti logičan. Molila sam se Isusu, a onda je došlo pitanje šta ako sam se ipak trebala moliti Ocu i konfuzija mi je znala biti velika. Druga konfuzija mi je bila zašto je bio greh jesti jabuku i zašto je moja majka kao posledicu greha imala rak, a otac bio alkoholičar......
U tom periodu majka mi se obratila i podelila Radosnu vest i njena promena je govorila nekada više nego reči. Upravo odgovori na ta dva moja najveća pitanja, pitanje božanstva i prvog greha su mi najviše pomogli da svoj život predam Isusu. Konačno su se popunile mnoge puzzle koje su nedostajale. Moja vera u Reč je porasla i oživela stihove iz Pisma, donela Uskrslog Hrista u moje srce oslobodivši me od bremena greha. Želja za porocima me je ostavila. Nezaslužena sloboda je proizvela zahvalnost i želju da Mu služim.
Prihvatanje Isusa za Gospoda i Spasitelja mi je donelo novi život.

ana

Broj postova : 17
Join date : 14.01.2011

[Vrh] Go down

Razlog obraćenja!? Empty Re: Razlog obraćenja!?

Postaj by SIPA pon vel 07, 2011 2:32 pm

Melito je napisao/la:Koji je razlog vašeg obraćenja? Npr, neki ljudi dolaze u Crkvu jer su lijepo primljeni od strane vjernika koji su pokazali prema njima ljubav i pažnju. Znači oni su nastavili dolaziti u crkvu i tu i ostali. Drugo, neki su u crkvi jer ih je Krist oslobodio od ovisnosti o drogi, alkoholu i drugim porocima. Treće, neko je došao u crkvu jer je u toj crkvi pronašao veću svjetlost, znači u pitanju je doktrina. No, svima njima bi trebalo biti jasno da su grešnici i da trebaju Krista, i da je on centar svega. Vi ste sigurno u jednoj od ovih grupa ili imate neki drugi razlog?

Bio sam primjeran ateista vođen nečistim duhom, udarao sam na pomen Boga i bavio se nečasnim kriminalnim poslovima. Boga sam prihvatio čistim razumom jer je do mene doprla informacija da je Njegova knjiga savršena. Počeo sam proučavati Bibliju kako bih dokazao suprotno ali protiv svog razuma nisam mogao. Mislim da je Bog ipak znao na koju kartu da igra.Smile
SIPA
SIPA

Broj postova : 13
Join date : 01.02.2011

[Vrh] Go down

Razlog obraćenja!? Empty Re: Razlog obraćenja!?

Postaj by student.stalni sri vel 16, 2011 10:08 am

U zimu 2007./2008. god. bio sam na predavanjima Miroljuba Petrovića.
Zainteresirala su me jer su teološke i religiozne stvari bile zapakirane i zamaskirane pod geologijom, inače nebi tamo nikad išao.
Bio sam polovično, ali su me zainteresirala, i uzeo sam nekoliko DVD-ia.
Mene su ta predavanja uputila na drugu stranu, da sagledam da nije sve možda onako kako su nas učili cijeli život.
Iz teške komunističke i ateističke porodice potječem.
Baka nikad nije smjela priznati da li me je tajno krstila dok mi tate nije bilo u blizini.

Jedan od mojih prijatelja je probao i prošao kroz svašta.
Radio sa viskom, bioenergija, joga,........
Ali nešto se desilo i prestao je i krenuo je drugim putem.
Svake godine kada mi je dolazio govorio mi je da idem u crkvu – Katoličku – a za drugu nisam ni znao. Jer mi je želio dobro. Znate ono – slao Muju 3 puta da te spasi.
Probao sam više puta, ali se tamo nisam osjećao dobro, ništa nisam osjetio.
Trebalo je vrijeme da sve sjedne, da bude više problema, da malo pročitam drugu stranu, da uvidim kroz stručnu, svjetovnu literaturu da sve Crkve i ono što se čini u njima – nije dobro.

Početak je bio ovakav:
Inače sam se bavio okultnim, vudu, viskom, reikijem, prizivanjem duhova, wuwejom – na koji smo po nagovoru voditelja došli svi – cijela familija. Tu je moja kćer, tada je imala oko 8 godina pokazala nadnaravnu snagu – vukla je mene i suprugu po tapisonu – mi smo ležali i držali se jedno za drugo.

Nedugo nakon toga nama se u kući su se počeli pojavljivati „duhovi“. Kćerka ih vidi – sive sjene, stalno je u strahu. Supruga i ja ih ponekad čujemo – zvukove kao da se je nšto pomaklo, ali kad dođemo pogledati – ništa se nije pomaklo. Ili zvuk – pukla daska, ali ništa nije puklo. Ili mačak prevrne vrečicu, izbaci stvari, uleti u vrečicu i trči po kući s njom dok se ne zabije u zid, ali kad se dođe kazniti mačka – on je vani, a vrečica uredno stoji. Masa takvih događanja – zvukova.

Jedne noći smo i kćer i ja vidjeli isto – plavu svjetlost.
Probudilo me promjena – svjetlo, jako plavo na plafonu, kao da reflektor plavi svjetli prema gore. Kćer ima malu noćnu lampu plave boje, ali ona jedva svjetli. Kad sam htio ustati da vidim što je to – to se ugasilo. Ustao sam i pogledao lampu, ali ona je bila isključena iz utičnice. Legao sam opet spavati. Nakon nekog vremena, zove me kćer da dođem kod nje spavati jer se boji. U jutro je pitam što se bojala. Kaže – na podu u njenoj sobi bila je kugla plave svjetlosti, i onda kada sam ja bio u sobi, ali ja nisam ništa vidio.

Na mom poslu radi i jedan zaštitar koji je svestran – pilot, paraglaider, padobranac, ronilac, dipl.jur..... veoma je načitan i ide u Evangelističku Pentokostalnu crkvu. Kad sam mu ispričao dogodovštine o duhovima u kući, savjetovao me da za probleme oko duhova odem razgovarati sa njegovim Pastorom.
Ali nikako da krenem, jer zaboravim adresu, pa je ovo važnije, pa ono.
U ljeto 2008. god. otišao sam u nedelju u jutro na misu da obavim razgovor.
Dođem na datu mi adresu, a ono sve čudno! Pa kakva je to Crkva? Nema Isusa, nema Marije, ničega.
Svi su kao familija, rukuju se pozdravljaju, ljube, pričaju,…...
Ovo nije nikakva Crkva, to je nekakva sekta. Šte će sad biti ?

Kad sam došao tamo – osjećao sam se strano, jer mi takvo iskazivanje emocija i radost nije normalno – normalno mi je kao što je to bilo i u mojoj kući - ništa.
Stajao sam jer nije bilo slobodnog mjesta za sjesti.
Htio sam pobjeći od tuda, jer tu ne pripadam. Osjećao sam se uspaničeno.
Kad sam krenuo da pobjegnem, jedan čovjek me uhvati nježno za ruku i kaže mi da sjednem kraj njega. I ja, što ću, sjeo.

Počela muzika i pjevanje, a ja u plač. Curi iz mene kao kišna godina. A znate da muški ne plaču. Sva sreća da me mama naučila da u žepu uvijek imam maramicu.
U slavljenju i pjesmi počne i molba da se pomogne drugima bolesnima.
I ja kažem u mislima –DAJEM SVOJ ŽIVOT ZA ZDRAVLJE SUPRUGE– ima multiplu sklerozu, i stalno me opružuje da joj nisam bio dobar, dovoljno je pratio u bolesti, da ovo, da ono,(znate žene) – što je istina.
A glas u mojoj glavi mi odgovori – TO NIJE TVOJ ŽIVOT DA GA TI DAJEŠ!
Otvorim oči i gledam okolo, tko to govori!? Pa to meni u glavi govori glas! Sad ću morati još ići i na psihijatriju.
I tako je počelo. Svake nedjelje odem u crkvu i počnem plačem.
Onda mi se prikaže neki moj grijeh i kako da ga riješim.

Druge nedelje dođem opet u Crkvu. Počne muzika – slavljenje, a ja opet u plač. Ali bio sam pametan, pa sam ponio 2 maramice. U sred slavljenja kaže mi glas – ISPRAVI GRIJEH PREMA RODITELJIMA! Ovaj put nisam otvorio oči i gledao tko to govori – znao sam!
U ponedeljak sam odmah nazvao sutkinju da dogovorim vraćanje stana koji sam na nagovor i prevaru prepisao na sebe, a roditelji me tužili, a onda i ja njih tužio.
Na dan suđenja otac je došao po mene na autobusni kolodvor. Tata je tada imao 85 godina. Vozili smo brzinom od oko 60 km/h po ravnoj cesti, kad iznenada 10 m ispred nas izleti američki veliki terenac – pick up. Kad stojiš – hauba ti je u visini očiju.
Inače divlje, trkački vozim i znam što se može izbječi, a što ne. Ovo je bilo za direkt sudar. I tada mi se vrijeme uspori i vidim kako se veliki kromirani branik približava, kako polako trga šofer šajbu i mene pomete na suvozačkom mjestu.
I tada zavapim Bogu: O Bože, sad neću moći ispraviti grijeh prema roditeljima!
Meni se činilo kao da smo prošli kroz njega, kao kroz maslac, ko kroz maglu. Ništa se nije desilo. Nismo ga ni dotakli, niti se zanesli.
Bog je načinio da ostanem živ i ispravim grijeh, jer sam iskreno to htio.
Nakon kojeg mjeseca rekao mi je da idem kod roditelja, i molim ih za oprost.
I to sam napravio.

I tako sljedeće nedelje mi kaže da ne lažem, pa da ne kradem, kao po 10 Božjih zapovjedi.
Ali išao sam još jednom, kao ovo za zadnji put, ukrasti nešto, a poslije je odmah stigla kazna – izgubio sam jedan izgledni posao.

Kada sam posumnjao da tu ipak ništa nema, jer mi se ništa taj dan nije ukazalo, otvorim oči usred plača i vidim na stolici ispred sebe- plavu sa crnim slovima - Bibliju. Glas mi kaže – čitaj Bibliju!
Pročitao sam najstariju knjigu na svijetu tek u pedesetim, ali sam je ipak pročitao, i opet je čitam, svaka 2 mjeseca je komplet pročitam - studiozno, ali i druge teološke tekstove i studije. Pročitao sam i Katekizam. Pročitao sam I Biblijske škole Jehovih Svjedoka, Adventista, I drugih Protestanata. Ali mi je Bog uvijek, od početka ukazivao na očito kriva skretanja pojedinih denominacija. Bog mi je dao puno slobodnog vremena po danu tako da sam stalno sa Biblijom. TV ne gledam, novine ne čitam.

Ja sam veliki grešnik - bio. Ne možete zamisliti kakav. Rekli bi za mene – ovčica, da ali ispod ovčjeg runa je vuk. Neke stvari koje sam radio nikad neću reći nikome osim Bogu, jer bi završio u zatvoru ili negdje još gore.
Znam da sam se počeo polako popravljati iznutra na bolje.
Prestao sam krasti, lagati,....
Krstio sam se u moru.
Prije 8 mjeseci Bog mi je rekao da vozim po znakovima. Počeo sam, a inače, radi informacije, tako sam vozio da se nitko nije htio voziti sa mnom, ni supruga koje me poslala 3 mjeseca kod psihijatra – vozio sam još gore. Svaki zavoj ručna i proklizavanje. Bilo je I totalki, ali sada uviđam da me je Bog svaki put sačuvao, a u bolnicu sam išao samo zato da izvučem lovu.
Jednom sam kasnio na slavljenje, pa sam pitao da li sad mogu po starome – divljački odvesti, jer ipak idem na Bogoslužje. Dođe mi – NE. I ja pomalo po znakovima, sa 15 minuta zakašnjenja krenem i stignem. Sjednem i pogledam na sat, a ono – ko da nisam kasnio!!!!

Ali ipak se je žena rastala od mene. Jednom mi je rekla – što je tebi važnije – taj tvoj Bog ili ja? – Znate već, moj odgovor je bio – prvi mi je od sada Bog, a ti si mi na drugom mjestu. Otišao sam od kuće sa gaćama na štapu. Bog mi je rekao da ništa ne tražim – I bio sam miran I zadovoljan.
Nakon 7 dana podstanarstva, zove me prijatelj I kaže dođio u moj apartman – imaš sve preko zime đaba.
U 5. mjesecu sam prešao u jednu kućicu od 40 kvadrata – isto sve đaba, bez režija.
Što gazdarica u susjednoj kući skuha – jedim I ja.
Hvala ti Bože.
I tako dođem u Crkvu, sam. Ljudi oko mene, ali ja sam. Bez familije.
Počne slavljenje, ja u plač, a jedna sestra, me zagrli – prebaci ruku preko mojih leđa.
Taj tren ja osjetiv veliku toplinu iz ruke, pa kao da me Bog zagrlio, pa kao da me anđeo (znam da nema krila) primio pod krilo, kao što sam kasnije u Bibliji pročitao – kokoš kad stavi svoje pile pod krilo u zaštitu. I reče mi – NISI SAM!
O hvala ti Bože.

Počeo sam govoriti u jezicima – do sada 3 različita. Kao da brzo čitam neki tekst.
U Crkvu su došli neki mladi iz USA kao proroci. Mene su pozvali van, položili ruke na me, pa mi rekli da ja dalje polažem.
Jedan njihov prorok mi je rekao da me Bog voli.

I tako sam imao svakojakih pozitivnih doživljaja od Boga.
Ne smijem više pisati, jer će me vikati da sam preopširan.
Hvala i slava I čast našem Bogu Ocu Jahvi i njegovom Sinu Isusu Kristu i Svetom Duhu.
Amen.

student.stalni

Broj postova : 32
Join date : 15.02.2011

[Vrh] Go down

Razlog obraćenja!? Empty Re: Razlog obraćenja!?

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.