PREŠLI SMO NA www.krscanskiforum.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Christadelphian

4 posters

Go down

Christadelphian Empty Christadelphian

Postaj by Melito pet sij 28, 2011 3:27 am

Postoji jedna kršćanska zajednica pod imenom "Christadelphians" - čija učenja možete naći ovdje

http://www.biblebasicsonline.com/croatian/index.html

No jedno učenje je skroz zanimljivo. Naime oni vjeruju da Sotona nije osoban, nego personifikacija i simbol ljudske slabosti. Bilo bi zanimljivo pročitati o tome pod točkom 6. Što vi mislite o tome?


Melito
Melito
Admin
Admin

Broj postova : 293
Join date : 11.01.2011
Age : 50
Lokacija : Sard

https://krscanski.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Christadelphian Empty Re: Christadelphian

Postaj by amos pet sij 28, 2011 6:16 am

Melito je napisao/la:Postoji jedna kršćanska zajednica pod imenom "Christadelphians" - čija učenja možete naći ovdje

http://www.biblebasicsonline.com/croatian/index.html

No jedno učenje je skroz zanimljivo. Naime oni vjeruju da Sotona nije osoban, nego personifikacija i simbol ljudske slabosti. Bilo bi zanimljivo pročitati o tome pod točkom 6. Što vi mislite o tome?



Postoji narodna izreka koja kaže :"Najveći trik koji je đavo ikada izve je da ubedi svet da on ne postoji"
Verujem da sotona osoba koja postoji i to verujem govori i pismo i moje lično iskustvo.Naravno ne može čovek svaki svoj promašaj pripsati njemu, ali je on posredno i neposredno odgovoran za svaku nesreću koja nam se dogodi.Bilo zato što je bio uzročnik prvog greha (nevere u Božiju reč) bilo njegovim sadašnjim uticajima na svet. No mi kao vernici smo pobedili sotonui svet i kada dopustimo da nas uvuče u svoje igre samo smo krivi za to.Biblija kaže da mi treba da :
Jas 4:7 Pokorite se dakle Bogu, a protivite se đavolu, i pobjeći će od vas.
Ako on nije osba kako da mu se protivimo i on onda pobegne.Sa druge strane sam događaj u Edenu je opisan na pogrešan način.Ako đavo nije ta zmija između ostalog što je on sve danas, zašto bi onda u Otkrivenju stajalo :
Rev 20:1 I vidjeh anđela gdje silazi s neba, koji imaše ključ od bezdana i verige velike u ruci svojoj. 2 I uhvati aždahu, staru zmiju, koja je đavo i sotona, i sveza je na hiljadu godina,
Dakle pogrešili su Smile Sa drge strane zmijac nije sam đavo no đavo je bo u zmijcu, koji je bio inteligentnije biće nego što je sada i drugačije.Biblija kaže da je bio zverka, dakle nije bio gmizavac,mogao je da priča i imao je sposobnost zavođenja.

amos
amos
Global Moderator
Global Moderator

Broj postova : 170
Join date : 11.01.2011

[Vrh] Go down

Christadelphian Empty Re: Christadelphian

Postaj by xman uto vel 01, 2011 3:48 pm

Izvađeno iz knjige:(Kako prepoznati zamke zloga)

Bog, stvoritelj svega vidljivog i nevidljivog stvorio je duhovni svijet. Očito je da je Bog stvorio anđele dobrima jer je Bog po svojoj esenciji savršenstvo, neopisiva ljepota i beskrajna ljubav. Bog, neopisivo ljubi sva svoja stvorenja. Kako anđelima, tako i ljudima daje slobodnu volju da izaberu svoj put. Po daru slobode anđeli su imali mogućnosti biranja. Bili su stavljeni na kušnju hoće li u poslušnosti i ljubavi priznati Boga svojim vrhovnim Gospodarom i slobodno mu se staviti u službu. No, kod nekih anđela pojavila se oholost, želja biti Bog. Oholost je grijeh duha. Lucifer, anđeo svjetla, najodličnije Božje stvorenje i jedan broj anđela koji su ga slijedili, otkazali su poslušnost Bogu. Od tada su oni postali zli duhovi, demoni. I kada se Lucifer, Sotona, posve svjesno pobunio protiv Boga, cijelim svojim bićem i svojom voljom bez povratka, toga je trenutka postao stvorenjem najudaljenijem od Boga. Taj je grijeh pobune ostao utkan u njegovu bit i tako će ostati kroz svu vječnost. On je i dalje ostao čisti duh i, stoga, duhovno biće, te, budući da nije izgubio svoju anđeosku narav, ima nezamislive mogućnosti. Kao čisti duh, nema naših dimenzija: nije, dakle, tro-četverodimenzionalan, nema stoga prostora ni materije, ni zvuka ni mjere, ni hrane ni odmora, ni bolesti ni smrti. Zapravo, nije podložan nijednoj našoj ljudskoj uvjetovanosti. Sotona sve svoje sposobnosti, osobito veliku spoznaju, koristi u neopisivoj mržnji prema Bogu i svima onima koji žele slobodno služiti Bogu. On je neprijatelj koji napada i uznemiruje kako bi postigao svoj cilj. Demoni mrze Boga koji je samo dobro, Oni mrze svjetlo, jer oni su tama i zabluda. Dolaze iz pakla, preplavljuju zemlju i posvuda se gnijezde. Teže najviše za tim da prodru u duh i tijelo ljudi, da čovjeka zamagle, svladaju i gurnu u vječnu propast. No, ljudi redovito nisu svjesni užasne stvarnosti ni opasnosti koju te zlokobne snage predstavljaju i zato mogu vrlo lako upasti u vječno prokletstvo.

xman

Broj postova : 3
Join date : 01.02.2011

[Vrh] Go down

Christadelphian Empty Re: Christadelphian

Postaj by PRO testant ned vel 06, 2011 4:24 pm

Melito je napisao/la:Postoji jedna kršćanska zajednica pod imenom "Christadelphians" - čija učenja možete naći ovdje

http://www.biblebasicsonline.com/croatian/index.html

No jedno učenje je skroz zanimljivo. Naime oni vjeruju da Sotona nije osoban, nego personifikacija i simbol ljudske slabosti. Bilo bi zanimljivo pročitati o tome pod točkom 6. Što vi mislite o tome?


Imam knjigu od njih.
Bili su u Sarajevu i mislim da su još t[u], ali u jako malom broju.
Uglavnom iz GB. Ako mognem iskopiram par intersantnih stranica, nažalost na Engl. jeziku su ali mislim da že to biti ok.

Inače sekta kasno formirana i sa pogrešnim razumjevanjem nastanka Biblije, teologijom o grijehu i čovjeku i još nekoliko drugih stvari. Inače jako ljepo upakovano, i treba ih se paziti. Vemo lijepo upakuju lošu teologiju.
PRO testant
PRO testant

Broj postova : 11
Join date : 06.02.2011

[Vrh] Go down

Christadelphian Empty Re: Christadelphian

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.