PREŠLI SMO NA www.krscanskiforum.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dar govorenja jezika

+7
SaoPaulo
student.stalni
bipsich
sivko5
amos
emanuel
Melito
11 posters

Stranica 4 / 4. Previous  1, 2, 3, 4

Go down

Dar govorenja jezika - Page 4 Empty Re: Dar govorenja jezika

Postaj by emanuel pon vel 21, 2011 2:52 pm

Epignosis je napisao/la:
emanuel je napisao/la:
sivko5 je napisao/la:Par riječi o " jezicima ":

1) Upućeni su Bogu, ne ljudima ( 1. Kor.14,2 )
2) Nisu znak vjernicima ( 1. Kor. 14,22 )
3) Najava osude " ovom narodu " - židovima ( 1. Kor. 14,21 & Iz. 28,11-13 )
4) Ne govore svi jezike ( 1. Kor. 12,4-11 )

Pretpostavljam da su ovi primjeri imali svrhu nesto dokazati ali zaista nezna sto.Obzirom da dolaze od tebe postovani sugovornice sivko 5, vjerojatno se na tragu prijasnjih postova radi o negativnom kontekstu govora u drugim jezicima.

.Protivnik uvijek djeluje putem ljudi koji nemaju pravu spoznaju o tome i nastoji prikazati jezike u negativnom svjetlu, kao uostalom i sve ostale Bozje darove.

Jel može jedna zamolba? Da si meni upitio ove riječi ne bi mi ih bilo ugodno čitati i stoga smatram da nije primjereno se izražavati o nekome na ovaj način- posebice jer se ne poznajemo dovljno dobro da bi mogli sa sigurnošću reći takvo nešto. Ja znam hrpu ljudi koji su predivni ljudi ali imaju negativne stavove glede darova Duha, pa ih ne etiketiram na taj način. A ne bih volio da i oni mene etiketiraju zbog različitog shvaćanja Božje riječi.

Govorenje nekome da kroz njega sotona širi negativizam ovaj ili onajzasigurno neće toj osobi pomoći da joj se otvore oči glede nekih duhovnih istina.

Gledaj Epi....na forumu i u zivotu smmatram da treba govoriti istinu svidjalo se to nekome ili ne.Djavo moze svojim metodama koristiti kako kazes predivne ljude (sto god da to znacilo) koji onako predivni ismijavaju darove koji dolaze od Boga.
Svoje komentare dajem na osnovu onoga sto sugovornik napise.I u tom kontekstu ja sam siguran u onio sto pisem.To nema nikakve veze sa osobnoscu ili karakterom doticne osobe.Nastojim ne davati ad hominem komentare vec se drzati teme a tema jest govor u jezicima.
Kad kazem da djavo moze i hoce koristiti krscane u svoje svrhe onda ne etiketiram vec iznosim istinu.Time ne iskljucujem ni sebe vec ukoliko ti ili bilo tko drugi uoci da moji komentari glede krive nauke jesu takvi, da zasluzuju ukor ili ispravku,slobodno mi to recite.Naravno, dajuci relevantne argumente temeljene na Pismu.
Nisam maslacak pa da se raspadenm nakon upozorenja vec cu dobro razmisliti o tome jesam li u krivu ili ne.

emanuel
emanuel

Broj postova : 38
Join date : 16.01.2011

[Vrh] Go down

Dar govorenja jezika - Page 4 Empty Re: Dar govorenja jezika

Postaj by Melito pon vel 21, 2011 2:55 pm

Što ste pisali do sada ovdje o tome pisali ste...tamo negdje počinje ispočetka...
Melito
Melito
Admin
Admin

Broj postova : 293
Join date : 11.01.2011
Age : 50
Lokacija : Sard

https://krscanski.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Dar govorenja jezika - Page 4 Empty Re: Dar govorenja jezika

Postaj by Epignosis pon vel 21, 2011 3:02 pm

Melito je napisao/la:Što ste pisali do sada ovdje o tome pisali ste...tamo negdje počinje ispočetka...

Ok, šefe. Ali samo još ovo - Emanuel, ne radi se tu o maslačku i raspadanju, već o tome da to nije način razgovora s neistomišljenicima. Retorika prema neistomišlenicima s kojom ih se proglašava đavoljim instrumentima ili neprijateljima Božjeg djelovanja nije u redu. Pa nitko od nas nema monopol na svu istinu i na ispravnost tumačenja.

the end s moje strane
Epignosis
Epignosis
početnik
početnik

Broj postova : 80
Join date : 04.02.2011

[Vrh] Go down

Dar govorenja jezika - Page 4 Empty Re: Dar govorenja jezika

Postaj by Melito pon vel 21, 2011 3:04 pm

I ja bih želio da se situacija izgladi, da bismo mogli fino nastaviti tamo...
Melito
Melito
Admin
Admin

Broj postova : 293
Join date : 11.01.2011
Age : 50
Lokacija : Sard

https://krscanski.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Dar govorenja jezika - Page 4 Empty Re: Dar govorenja jezika

Postaj by ISTINITI pon vel 21, 2011 3:49 pm

emanuel je napisao/la:




1. Upuceni su Bogu a ne ljudima....
2Jer tko govori drugim jezikom, ne govori ljudima nego Bogu: nitko ga ne razumije jer Duhom govori stvari tajanstvene.
Drugim rijecima sam Duh Sveti koristeci nasa usta moli Boga stvari o kojima mi nista neznamo...."stvari tajanstvene"....te su molitve (za razliku od nasih naravnih molitava, kada molimo ono sto nam je poznato i kada molimo misleci da molimo u skladu s Bozjom voljom) uvijek u skladu sa Bozjom savrsenom voljom.....naime jedino Duh Sveti poznaje dubine Bozje...i kada molimo u drugim jezicima mi neznamo sto molimo ali Duh Sveti zna.Sotona nezna sto molimo jer to je nas osobni molitveni jezik koji nam je Bog po Duhu Svetom dao...stoga Sotona i jest vjerojatno jako frustriran kada molimo u jezicima jer je tu nemocan.Protivnik uvijek djeluje putem ljudi koji nemaju pravu spoznaju o tome i nastoji prikazati jezike u negativnom svjetlu, kao uostalom i sve ostale Bozje darove.


Nazalost samo licno misljenje bez bilijskog dokaza.Ovako nesto NEMA potporu u Bibliji.Drugo Biblija nije kontraditorna,vec tumaci sama sebe,tako da ako na jednom mestu nesto kaze na drugome to potvrdjuje,sto ovde nije primer.
Mene interesuje da li sledite uputstva koja je Pavle dao da mogli da se sluzite jezicima?
Ako se ti molim a da niko drugi ne razume tvoj um je nepoldan,zato sto osim njemu nikome drugome ne koristi,a Pavle upravo pokusava da Korincane uputi ka tom vise cilju a to je na sazidanje crkve Bozje i
korist bliznjima.Pavle govori i o drugim jezicima recimo kod zivotinja,ali akcentuje da SVAKI JEZIK IMA ZNACENJE.Isto tako je i sa ljudskim govorom.Medjutim,PAVLE je potuno jasan u 15. i 16. stihu.Govoreci nekim nepoznatim jezikom ta osoba moze da se moli Bogu zaista ali NE IZGRADJUJE ONOGA KOJI SLUSA,JER NE RAZUME.Dalje Pavle se poziva na njegovo poznavanje mnostva jezika ali zatim kaze da bi pre rekao 5 reci da bude razumno ne hiljade a da ga niko ne razume,a sa kojim ciljem,kaze dalje da bi druge poducio grcka rec katecheoTako da je to potuno jasno

ISTINITI

Broj postova : 11
Join date : 21.02.2011

[Vrh] Go down

Dar govorenja jezika - Page 4 Empty Re: Dar govorenja jezika

Postaj by emanuel pon vel 21, 2011 6:32 pm

Melito je napisao/la:I ja bih želio da se situacija izgladi, da bismo mogli fino nastaviti tamo...

Da je kojim slucajem Ivan Krstitelj zalutao na ovaj forum vjerojatno bi bio baniran zbog nacina na koji se obraca drugima.....zamisli samo da sam svom sugovorniku rekao da je zmijski porod....mislim da treba vise drzati do sadrzaja a ne do forme....ako se moj sugovornik osjetio povrijedjen mojim nacinom razgovora ispricavam se ......
emanuel
emanuel

Broj postova : 38
Join date : 16.01.2011

[Vrh] Go down

Dar govorenja jezika - Page 4 Empty Re: Dar govorenja jezika

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 4 / 4. Previous  1, 2, 3, 4

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.