PREŠLI SMO NA www.krscanskiforum.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Isus kao jedini put / problem pakla i raja

+6
sivko5
job
Davor
amos
Melito
AOF
10 posters

Stranica 1 / 3. 1, 2, 3  Next

Go down

Isus kao jedini put / problem pakla i raja Empty Isus kao jedini put / problem pakla i raja

Postaj by AOF pet sij 14, 2011 1:38 pm

Pozdrav svima. Izuzetno mi je drago što sam našao ovaj forum. Samo da napomenem, ja nisam kršćanin , ali imam jedno pitanje za kršćane pa se nadam da sam našao pravo mjesto da postavim svoje pitanje. Ako moderator misli da je ova tema otvorena na krivom djelu foruma ili da nije prikladna onda neka je slobodno premjesti ili izbirše. Nadam se da sam na pravom mjestu i da ću ovdje dobiti odgovore koje tražim.

Dakle, koliko sam ja upoznat sa kršćanskim naukom, samo je Isus - put istina i život, a svi ljudi koji ne prihvate Isusa za vrijeme ovog život su osuđeni na pakao. A oni koji Isusa prihvate kao svog Spasitelja idu naravno u raj. Većina kršćana smatra da je pakao mjesto u kojem će grešnici vječno goriti i patiti, ali opet postoje i denominacije koje imaju i drukčiju ideju i sliku o paklu. Ali u svakom slučaju, pakao je nešto grozno. Razmišljao sam o ovom pitanju i shvatio sam da ovo zapravo, ako je istina, zbilja neobično.

Da objasnim, postoje ljudi nikad nisu čuli za Isusa. Nakon Isusove smrti trebalo je dugo vremena da se kršćanstvo proširi po svijetu. Znači li to da su ljudi koji su umrli u to doba (dakle, ne govorim o vremenu prije Kristovog rođenja, nego nakon njegove smrti) sada u paklu? (npr. azijski narodi, narodi u južnoj americi...) Ako jesu, kako to objašnjavate? Čak i danas postoje izolirana plemena u Africi i Južnoj Americi koja nikad nisu čuli za Isusa. Oni danas žive kao primitivni ljudi. Bez ikakve tehnologije; hrane se sa raznim biljkama, plodovima, koriste koplja, love životinje.....dakle, izolirani su od ostatka svijeta i nisu nikad čuli za postojanje Isusa. Što se s njima događa nakon smrti? Gdje njihova duša ide?






AOF
AOF
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Broj postova : 103
Join date : 14.01.2011

[Vrh] Go down

Isus kao jedini put / problem pakla i raja Empty Re: Isus kao jedini put / problem pakla i raja

Postaj by Melito pet sij 14, 2011 2:05 pm

Pozdrav AOF. Tema je na pravom mjestu, jer je ovo apologetika, obrana vjere. Što se tiče pakla, ne vjerujem da postoji neko mjesto gdje će se ljudi vječno peći u nekoj vatri. Jer onda zlo samo po sebi ostaje vječno. No kako zlo ima svoj početak, logično je da ima i kraj.

I ja vjerujem da će Bog ljude koji nisu živjeli po njegovim načelima zauvijek uništiti. O tome govori i Biblija. Što se tiče je li Isus jedini put, istina i život - to stoji. Ako se čovjeku propovijeda Krist, a on odbije kriv je. No isto tako postoje mnogi koji nisu čuli za Krista. E, takvima će se suditi po savijesti kako se kaže u poslanici Rimljanima 2, 14-16; 14 Ta kad se god pogani, koji nemaju Zakona, po naravi drže Zakona, i nemajući Zakona, oni su sami sebi Zakon: 15 pokazuju da je ono što Zakon nalaže upisano u srcima njihovim. O tom svjedoči i njihova savjest, a i prosuđivanja kojima se među sobom optužuju ili brane. 16

Stoga ako su pogani činili dobro bit će spašeni. E sad mi nismo suci, ta povlastica pripada Bogu. Nadam se da sam ti ukratko objasnio neke stvari.
Melito
Melito
Admin
Admin

Broj postova : 293
Join date : 11.01.2011
Age : 50
Lokacija : Sard

https://krscanski.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Isus kao jedini put / problem pakla i raja Empty Re: Isus kao jedini put / problem pakla i raja

Postaj by AOF pet sij 14, 2011 2:36 pm

Hvala na odgovoru Melito. Imam još nekih malih pitanja vezanih za ovu temu. Recimo, osobe koje ne vjeruju i ne mogu se natjerati da vjeruju. Upoznate su sa kršćanstvom ali jednostavno ne osjećaju vjeru u sebi.
Prema kršćanskom nauku one će ići u pakao ili biti uništene. Ako Bog postoji, zašto ih je onda stvorio tako da ne vjeruju? I onda ih na kraju kažnjava zbog toga? Smile
AOF
AOF
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Broj postova : 103
Join date : 14.01.2011

[Vrh] Go down

Isus kao jedini put / problem pakla i raja Empty Re: Isus kao jedini put / problem pakla i raja

Postaj by amos pet sij 14, 2011 5:01 pm

Joh 15:22 Da nijesam bio došao i govorio im ne bi grijeha imali; a sad izgovora neće imati za grijeh svoj.

Mislim da ovaj stih jasno objašnjava o ljudima koji nikada nisu se susreli evanđeljem, i isto tako sa onima koji jesu a odbili su.
E sada to moralno pitanje kako je Bog može da šalje u pakao one koje je stvorio kao takve. No mi možemo postaviti pitanje dali je Bog stvorio sve ljude ? Biblija nas uči da je Bog stvorio Adama i Evu, ali ostali ljudi nisu stvoreni od Boga već reprodukcijom stoga Bog nije učestvovao u stvaranju svih ljudi. Biblija na suči da pored Boga postoji još jedan otac i njemu je ime đavo.Stoga postoje njegova deca koja ne žele niti mogu da prihvate Boga. Budući da odbijaju da se podlože Božijem predviđenom putu, baš kao što je to i Kain uradio oni su radi toga odbačeni od Božijeg prisustva i ne mogu baštiniti večni život.Naime mi smo imali dva brata, jedan od zloga jedan od Boga. I jedan i drugi su prineli žrtvu Bogu, no samo jedan je to uradio na Bogu prihvaljiv način i njegova žrtva je bila prihvaćena, to je bio Avelj. Kain je imao priliku da to uradi na ispravan način ali on je imao svoj, i ne samo to već je bio u ponosu vrlo prkosan Bogu i stoga je bio proteran.On je tražio svoj način i dobio platu toga.
Tako važi i danas,ljudi imaju svoje načine da dođu do Boga ili Ga čak negiraju, no kao ni tada ni sada se nije promenilo to da ljudi Bogu mogu doći na samo jedan od Njega predviđen način, svi koji odbiju to osuđuju sebe na propast, ili samo pokazuju da od početka nikada nisu bila deca Božija već deca zloga i Bog nije bio učesnik njihovog stvaranja.
amos
amos
Global Moderator
Global Moderator

Broj postova : 170
Join date : 11.01.2011

[Vrh] Go down

Isus kao jedini put / problem pakla i raja Empty Re: Isus kao jedini put / problem pakla i raja

Postaj by Davor sub sij 15, 2011 2:55 am

AOF je napisao/la:Pozdrav svima. Izuzetno mi je drago što sam našao ovaj forum. Samo da napomenem, ja nisam kršćanin , ali imam jedno pitanje za kršćane pa se nadam da sam našao pravo mjesto da postavim svoje pitanje. Ako moderator misli da je ova tema otvorena na krivom djelu foruma ili da nije prikladna onda neka je slobodno premjesti ili izbirše. Nadam se da sam na pravom mjestu i da ću ovdje dobiti odgovore koje tražim.

Dakle, koliko sam ja upoznat sa kršćanskim naukom, samo je Isus - put istina i život, a svi ljudi koji ne prihvate Isusa za vrijeme ovog život su osuđeni na pakao. A oni koji Isusa prihvate kao svog Spasitelja idu naravno u raj. Većina kršćana smatra da je pakao mjesto u kojem će grešnici vječno goriti i patiti, ali opet postoje i denominacije koje imaju i drukčiju ideju i sliku o paklu. Ali u svakom slučaju, pakao je nešto grozno. Razmišljao sam o ovom pitanju i shvatio sam da ovo zapravo, ako je istina, zbilja neobično.

Da objasnim, postoje ljudi nikad nisu čuli za Isusa. Nakon Isusove smrti trebalo je dugo vremena da se kršćanstvo proširi po svijetu. Znači li to da su ljudi koji su umrli u to doba (dakle, ne govorim o vremenu prije Kristovog rođenja, nego nakon njegove smrti) sada u paklu? (npr. azijski narodi, narodi u južnoj americi...) Ako jesu, kako to objašnjavate? Čak i danas postoje izolirana plemena u Africi i Južnoj Americi koja nikad nisu čuli za Isusa. Oni danas žive kao primitivni ljudi. Bez ikakve tehnologije; hrane se sa raznim biljkama, plodovima, koriste koplja, love životinje.....dakle, izolirani su od ostatka svijeta i nisu nikad čuli za postojanje Isusa. Što se s njima događa nakon smrti? Gdje njihova duša ide?






i ja sam se mnogo puta ovo pitao,a i sad se pitam...
Davor
Davor
početnik
početnik

Broj postova : 72
Join date : 14.01.2011

[Vrh] Go down

Isus kao jedini put / problem pakla i raja Empty Re: Isus kao jedini put / problem pakla i raja

Postaj by amos sub sij 15, 2011 3:47 am

AOF je napisao/la:
Da objasnim, postoje ljudi nikad nisu čuli za Isusa. Nakon Isusove smrti trebalo je dugo vremena da se kršćanstvo proširi po svijetu. Znači li to da su ljudi koji su umrli u to doba (dakle, ne govorim o vremenu prije Kristovog rođenja, nego nakon njegove smrti) sada u paklu? (npr. azijski narodi, narodi u južnoj americi...) Ako jesu, kako to objašnjavate? Čak i danas postoje izolirana plemena u Africi i Južnoj Americi koja nikad nisu čuli za Isusa. Oni danas žive kao primitivni ljudi. Bez ikakve tehnologije; hrane se sa raznim biljkama, plodovima, koriste koplja, love životinje.....dakle, izolirani su od ostatka svijeta i nisu nikad čuli za postojanje Isusa. Što se s njima događa nakon smrti? Gdje njihova duša ide?

Nakon svih događaja koji imaju uslediti desiće se jedan veliki sud koji mi zovemo sud belog trona. U tom vremenu će se pred Božijom sudijskom stolicom pojaviti svi i živi i mrtvi koji će onda biti suđeni po meri znanja koja im je dana. U međuvremenu postoji mi verujemo jedno mesto čekanja za sud gde će se svi ti ljudi nalaziti.Iako se od denominacije do denominacije razlikuje to mesto čekanja, neki veruju da mrtvi spavaju neki da su budni i svesni, svi se manje ili više slažemo da nakon tog perioda će doći vreme suda Božije pravde.Lično verujem da na tom sudu neće svi biti osuđeni, i da će taj sud biti pravedan jer Bog sudi. No svaka osoba koja je promašila uznesenje i prvo uskrsnuće nažalost nikada neće imati tu ulogu u Božijem kraljevstvu pa makar se i spasla na sudu, ulogu neveste Isusa Hrista.
No da se razumemo u tu grupu ne spadaju oni koji su čuli reč Božiju i odbili je sa neverom.
Postoji jedna grupa nevernih koja će na sudu dobiti posebnu milost jer je bila blagonaklona sa nevestom na zemlji, Bog će bit milostiv sa njima jer što su činili nevesti činili su njemu.
Tako da taj sud će biti višestruk i iako sam u prošlosti to posmatrao crno belo , Bog je bio milostiv pa mi je pokazao da On nikada nije crno beo, ali da jako dobro poznaje čoveka i da zna čovečije srce i da na kraju svako će dobiti tačno po onome što je u srcu bio i jeste.
amos
amos
Global Moderator
Global Moderator

Broj postova : 170
Join date : 11.01.2011

[Vrh] Go down

Isus kao jedini put / problem pakla i raja Empty Re: Isus kao jedini put / problem pakla i raja

Postaj by AOF sub sij 15, 2011 4:50 am

amos je napisao/la:Joh 15:22 Da nijesam bio došao i govorio im ne bi grijeha imali; a sad izgovora neće imati za grijeh svoj.

Mislim da ovaj stih jasno objašnjava o ljudima koji nikada nisu se susreli evanđeljem, i isto tako sa onima koji jesu a odbili su.
E sada to moralno pitanje kako je Bog može da šalje u pakao one koje je stvorio kao takve. No mi možemo postaviti pitanje dali je Bog stvorio sve ljude ? Biblija nas uči da je Bog stvorio Adama i Evu, ali ostali ljudi nisu stvoreni od Boga već reprodukcijom stoga Bog nije učestvovao u stvaranju svih ljudi. Biblija na suči da pored Boga postoji još jedan otac i njemu je ime đavo.Stoga postoje njegova deca koja ne žele niti mogu da prihvate Boga. Budući da odbijaju da se podlože Božijem predviđenom putu, baš kao što je to i Kain uradio oni su radi toga odbačeni od Božijeg prisustva i ne mogu baštiniti večni život.Naime mi smo imali dva brata, jedan od zloga jedan od Boga. I jedan i drugi su prineli žrtvu Bogu, no samo jedan je to uradio na Bogu prihvaljiv način i njegova žrtva je bila prihvaćena, to je bio Avelj. Kain je imao priliku da to uradi na ispravan način ali on je imao svoj, i ne samo to već je bio u ponosu vrlo prkosan Bogu i stoga je bio proteran.On je tražio svoj način i dobio platu toga.
Tako važi i danas,ljudi imaju svoje načine da dođu do Boga ili Ga čak negiraju, no kao ni tada ni sada se nije promenilo to da ljudi Bogu mogu doći na samo jedan od Njega predviđen način, svi koji odbiju to osuđuju sebe na propast, ili samo pokazuju da od početka nikada nisu bila deca Božija već deca zloga i Bog nije bio učesnik njihovog stvaranja.

Znači, po ovome stihu iz Biblije koji si stavio - svi oni koji su čuli za postojanje Isusa Krista i njegov život i nauk - ali to nisu prihvatili - biti će uništeni? U tom slučaju, kako Bog može biti milostiv i pravedan? Ako je neke već odredio za pakao (vječnu smrt), napravio ih je tako da im je kršćanstvo u sukobu sa razumom , zašto ih onda kažnjava zbog toga? Prema onome što sam ja shvatio - vjera je dar koji Bog daruje onome kojeg on izabere. Zašto bi neko morao nastradati ako nije dobio taj dar vjere? Ja ovdje ne govorim o ljudima koji su radili loše stvari, ja ovdje govorim o normalnim ljudima, koji su dobro i pošteno proživjeli svoj život ali svejedno će biti uništeni (ako je vjerovati Bibliji) - zato što nemaju vjere! A to je ionako nešto što ne ovisi o njima, već o Bogu - jer on je taj koji daje vjeru. Onda se postavlja pitanje slobodne volje, ako je Bog već neke odredio za pakao ili smrt kako onda može postojati slobodna volja? Ako je već "napisano" da ću ja biti uništen onda ništa ne mogu napraviti da to promjenim. Dakle, nemam slobodnu volju. Smile
AOF
AOF
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Broj postova : 103
Join date : 14.01.2011

[Vrh] Go down

Isus kao jedini put / problem pakla i raja Empty Re: Isus kao jedini put / problem pakla i raja

Postaj by Davor sub sij 15, 2011 5:44 am

AOF je napisao/la:
amos je napisao/la:Joh 15:22 Da nijesam bio došao i govorio im ne bi grijeha imali; a sad izgovora neće imati za grijeh svoj.

Mislim da ovaj stih jasno objašnjava o ljudima koji nikada nisu se susreli evanđeljem, i isto tako sa onima koji jesu a odbili su.
E sada to moralno pitanje kako je Bog može da šalje u pakao one koje je stvorio kao takve. No mi možemo postaviti pitanje dali je Bog stvorio sve ljude ? Biblija nas uči da je Bog stvorio Adama i Evu, ali ostali ljudi nisu stvoreni od Boga već reprodukcijom stoga Bog nije učestvovao u stvaranju svih ljudi. Biblija na suči da pored Boga postoji još jedan otac i njemu je ime đavo.Stoga postoje njegova deca koja ne žele niti mogu da prihvate Boga. Budući da odbijaju da se podlože Božijem predviđenom putu, baš kao što je to i Kain uradio oni su radi toga odbačeni od Božijeg prisustva i ne mogu baštiniti večni život.Naime mi smo imali dva brata, jedan od zloga jedan od Boga. I jedan i drugi su prineli žrtvu Bogu, no samo jedan je to uradio na Bogu prihvaljiv način i njegova žrtva je bila prihvaćena, to je bio Avelj. Kain je imao priliku da to uradi na ispravan način ali on je imao svoj, i ne samo to već je bio u ponosu vrlo prkosan Bogu i stoga je bio proteran.On je tražio svoj način i dobio platu toga.
Tako važi i danas,ljudi imaju svoje načine da dođu do Boga ili Ga čak negiraju, no kao ni tada ni sada se nije promenilo to da ljudi Bogu mogu doći na samo jedan od Njega predviđen način, svi koji odbiju to osuđuju sebe na propast, ili samo pokazuju da od početka nikada nisu bila deca Božija već deca zloga i Bog nije bio učesnik njihovog stvaranja.

Znači, po ovome stihu iz Biblije koji si stavio - svi oni koji su čuli za postojanje Isusa Krista i njegov život i nauk - ali to nisu prihvatili - biti će uništeni? U tom slučaju, kako Bog može biti milostiv i pravedan? Ako je neke već odredio za pakao (vječnu smrt), napravio ih je tako da im je kršćanstvo u sukobu sa razumom , zašto ih onda kažnjava zbog toga? Prema onome što sam ja shvatio - vjera je dar koji Bog daruje onome kojeg on izabere. Zašto bi neko morao nastradati ako nije dobio taj dar vjere? Ja ovdje ne govorim o ljudima koji su radili loše stvari, ja ovdje govorim o normalnim ljudima, koji su dobro i pošteno proživjeli svoj život ali svejedno će biti uništeni (ako je vjerovati Bibliji) - zato što nemaju vjere! A to je ionako nešto što ne ovisi o njima, već o Bogu - jer on je taj koji daje vjeru. Onda se postavlja pitanje slobodne volje, ako je Bog već neke odredio za pakao ili smrt kako onda može postojati slobodna volja? Ako je već "napisano" da ću ja biti uništen onda ništa ne mogu napraviti da to promjenim. Dakle, nemam slobodnu volju. Smile
Bog je milostiv a u isto vrijeme pravedan,neko je morao platiti kaznu za grijehe covjecanstva,a to je Isus Krist.Bog je prema svima milostiv i pruza im sansu da se obrate.Bog nije pristrasan ni prema kome."Milostivi dar je zivot vjecni u Isusu Kristu".To je dar za sve ljude,a ne samo koga je "Bog odredio za Raj ili Pakao" kako ti vec kazes.
Davor
Davor
početnik
početnik

Broj postova : 72
Join date : 14.01.2011

[Vrh] Go down

Isus kao jedini put / problem pakla i raja Empty Re: Isus kao jedini put / problem pakla i raja

Postaj by AOF sub sij 15, 2011 6:00 am

Davor je napisao/la:
Bog je milostiv a u isto vrijeme pravedan,neko je morao platiti kaznu za grijehe covjecanstva,a to je Isus Krist.Bog je prema svima milostiv i pruza im sansu da se obrate.Bog nije pristrasan ni prema kome."Milostivi dar je zivot vjecni u Isusu Kristu".To je dar za sve ljude,a ne samo koga je "Bog odredio za Raj ili Pakao" kako ti vec kazes.

Kako je pravedan ako kažnjava one koje je stvorio tako da ne mogu vjerovati? Kako je pravedan ako sam odlučuje kome će dati "dar vjere" a kome neće? I onda još kažnjava one kojima je uskratio taj dar vjere?

Što to znači "pruža šansu da se obrate"? Obratiti se znači prihvatiti ono što piše u Bibliji - prihvatiti Isusa Krista. A ja, kao i dosta ljudi ne vidim nikakve dokaze koji bi me uvjerili da je ono što piše u Bibliji istina. Kako se onda mogu obratiti?
AOF
AOF
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Broj postova : 103
Join date : 14.01.2011

[Vrh] Go down

Isus kao jedini put / problem pakla i raja Empty Re: Isus kao jedini put / problem pakla i raja

Postaj by Melito sub sij 15, 2011 6:18 am

Ono sto zelim reci AOF je da pocinjes skretati s teme. Tvoje ptanje u vezi autenticnosti Biblije je vec posebna tema. Da bi dobio adekvatan odgovor, moramo krenuti od teme nastanka zla. Zatim pojavu grijeha i njegov utjecaj na ljude. A kao sto sam rekao autenticnost Biblije je posebna tema, mislim da je neko postavio istu ili slicnu. Mislim da bi se na tvoja pitanja moglo odgovarati godinama koliko ih imas Very Happy
Melito
Melito
Admin
Admin

Broj postova : 293
Join date : 11.01.2011
Age : 50
Lokacija : Sard

https://krscanski.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Isus kao jedini put / problem pakla i raja Empty Re: Isus kao jedini put / problem pakla i raja

Postaj by AOF sub sij 15, 2011 6:29 am

Melito je napisao/la:Ono sto zelim reci AOF je da pocinjes skretati s teme. Tvoje ptanje u vezi autenticnosti Biblije je vec posebna tema. Da bi dobio adekvatan odgovor, moramo krenuti od teme nastanka zla. Zatim pojavu grijeha i njegov utjecaj na ljude. A kao sto sam rekao autenticnost Biblije je posebna tema, mislim da je neko postavio istu ili slicnu. Mislim da bi se na tvoja pitanja moglo odgovarati godinama koliko ih imas Very Happy

Onda zanemarite ovaj zadnji dio mog posta. Smile Ja sam više puta čuo da se kaže nekome tko ne vjeruje "nije ti dano vjerovati". Moje pitanje glasi: zašto bi onda bio kažnjen? Ako to ionako ne ovisi o meni.
AOF
AOF
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Broj postova : 103
Join date : 14.01.2011

[Vrh] Go down

Isus kao jedini put / problem pakla i raja Empty Re: Isus kao jedini put / problem pakla i raja

Postaj by Davor sub sij 15, 2011 9:08 am

AOF je napisao/la:
Melito je napisao/la:Ono sto zelim reci AOF je da pocinjes skretati s teme. Tvoje ptanje u vezi autenticnosti Biblije je vec posebna tema. Da bi dobio adekvatan odgovor, moramo krenuti od teme nastanka zla. Zatim pojavu grijeha i njegov utjecaj na ljude. A kao sto sam rekao autenticnost Biblije je posebna tema, mislim da je neko postavio istu ili slicnu. Mislim da bi se na tvoja pitanja moglo odgovarati godinama koliko ih imas Very Happy

Onda zanemarite ovaj zadnji dio mog posta. Smile Ja sam više puta čuo da se kaže nekome tko ne vjeruje "nije ti dano vjerovati". Moje pitanje glasi: zašto bi onda bio kažnjen? Ako to ionako ne ovisi o meni.
taj ti je neko pogresno rekao,svima je dano vjerovati,to je Bozji dar,samo problem je hoces li ti to prihvtiti ili ne..
Davor
Davor
početnik
početnik

Broj postova : 72
Join date : 14.01.2011

[Vrh] Go down

Isus kao jedini put / problem pakla i raja Empty Re: Isus kao jedini put / problem pakla i raja

Postaj by AOF sub sij 15, 2011 11:06 am

Davor je napisao/la:
taj ti je neko pogresno rekao,svima je dano vjerovati,to je Bozji dar,samo problem je hoces li ti to prihvtiti ili ne..

Ne, nije. Neki to nemaju. Evo ja to nemam. Uzeti ću sebe kao primjer. Kršćanstvo kaže da ću ja ako ne prihvatim Isusa otići u pakao ili biti uništen. Zato jer je po Bibliji Isus jedini put. Smile
AOF
AOF
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Broj postova : 103
Join date : 14.01.2011

[Vrh] Go down

Isus kao jedini put / problem pakla i raja Empty Re: Isus kao jedini put / problem pakla i raja

Postaj by Melito sub sij 15, 2011 2:45 pm

AOF je napisao/la:
Davor je napisao/la:
taj ti je neko pogresno rekao,svima je dano vjerovati,to je Bozji dar,samo problem je hoces li ti to prihvtiti ili ne..

Ne, nije. Neki to nemaju. Evo ja to nemam. Uzeti ću sebe kao primjer. Kršćanstvo kaže da ću ja ako ne prihvatim Isusa otići u pakao ili biti uništen. Zato jer je po Bibliji Isus jedini put. Smile

Jedan tekst kaže "kome je više dato od njega će se više tražiti". Bolje bi bilo da nisi nikada čuo za Isusa, tko zna ako si dobar čovjek i činiš dobro po savijesti a nisi čuo za Isusa možda bi bio spašen. Ovako znaš za Njega, znaš za Bibliju, vidiš prirodu sve oko sebe (tko je to stvorio) - što znači imaš otkrivenje o Bogu.


Zadnja promjena: Melito; sub sij 15, 2011 3:12 pm; ukupno mijenjano 1 put.
Melito
Melito
Admin
Admin

Broj postova : 293
Join date : 11.01.2011
Age : 50
Lokacija : Sard

https://krscanski.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Isus kao jedini put / problem pakla i raja Empty Re: Isus kao jedini put / problem pakla i raja

Postaj by AOF sub sij 15, 2011 3:09 pm

Melito je napisao/la:
Jedan tekst kaže "kome je više dato od njega će se više tražiti". Bolje bi bilo da nisi nikada čuo za Isusa, tko zna ako si dobar čovjek i činiš dobro po savijesti a nisi čuo za Isusa možda bi bio spašen. Ovako znaš za Njega, znaš za Bibliju, vidiš prirodu sve oko sebe (tko je to stvorio) - što znači imaš otkrivenje o Bogu.

Ne, ja znam za Bibliju, pročitao sam Bibliju, ali ne znam za Boga. Samo čitanje Biblije se ne može računati kao upoznavanje sa Bogom zato jer ne vidim po čemu je ta knjiga vjerodostojnija od drugih. Boga nisam upoznao i nisam pričao s njim. Biblija nije jedina knjiga koja govori o Bogu i smislu života. Ima ih dosta (Kuran, Bhagavadgita, Tao Te Ching, Vede i razne druge) - isto kao što ima i dosta religija.

Da, vidim prirodu oko sebe - i ne vidim na koji način bi to trebalo dokazati postojanje kršćanskog Boga?
Zašto bi pitanje bilo "tko je to stvorio?" a ne "što je to stvorilo?". "Prvi uzrok" ne mora imati ni inteligenciju ni svijest. A i da ima ( a volio bi da ima) nema nikakvog dokaza koji upućuje da je taj prvi uzrok Bog neke religije koja je trenutačno aktivna na svijetu.

Iako ovaj moj odgovor ne spada pod ovu temu, morao sam odgovoriti. Nadam se da se ne ljutite.
Ako nije problem, možete prebaciti na neku drugu temu ili otvoriti neku drugu temu gdje bi mogli o ovome raspravljati.
AOF
AOF
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Broj postova : 103
Join date : 14.01.2011

[Vrh] Go down

Isus kao jedini put / problem pakla i raja Empty Re: Isus kao jedini put / problem pakla i raja

Postaj by job sub sij 15, 2011 4:08 pm

Zanimljiva su ova pitanja-i o njima bi se stvarno moglo dugo govoriti. Moje misljenje je da ovo o cemu danas razgovaramo je jos jedan dokaz slobodne volje.Eto-netko vjeruje-netko jos ne---svatko ima slobodnu volju,no drugo pitanje je kako cu ja slobodnu volju iskoristiti--za svoje dobro--ili protiv toga.Netko je rekao da je nakon upoznavanja Biblije-kao udzbenika u kojem je nasao smisao zivota,tek tada je vidio kuda ga je prijasnja "sloboda" vodila.Sad sam zapravo slobodan od svih poroka i nedaca koje su mi se desavale--bas zato jer sam mislio da sam slobodan. Kad govorimo o Bibliji kao glavnom putokazu u zivotu,ona to stvarno i jest. Kad bi ljudi zivjeli po njenim uputama..zivot bi bio mali dio raja.
Biblija nije samo moralni putokaz,ona nas upucuje i na Jedinog koji je zasluzan sto mi zivimo,disemo,i na kraju sto imamo prilike jednog dana biti sa njim--a to je Isus. Dobro je netko rekao,da mnoge knjige govore o Bogu,no Biblija ima posebnu ulogu u zivotu svakog pojedinca--jer govori o zivome Isusu koji je bio na zemlji--dao svoj zivot,uskrsnuo i sad je na nebu i cekamo trenutak susreta sa njim. To je sudbonosna i velika razlika od svih dobrih ljudi koji su opisani u mnogim knjigama,no to su sve bili samo dobri i pobozni ljudi--ali samo Isus je taj koji nam daje mogucnost zivota sa njim--nitko drugi. Svi ti drugi sada spavaju u grobu i cekaju trenutak uskrsnuca i susret s njim da prime placu za ono sto su za zivota cinili.Mnogi se pate i muce u zivotu-trazeci pomoc od velikih ljudi-svetaca i neznam koga sve ne--i nisu nasli utjehu i pomoc--bas zato jer im te osobe to nemogu ni dati,jer su bezzivotne. Apostol Jakov-mislim--je rekao jednu predivnu recenicu:"Jer NEMA drugog imena danog ljudima kojim bi se mogli spasiti--osim--ISUSA KRISTA pravednika.Ako zbog icega vrijedi zivjeti--to je razlog---sresti se sa Onim koji je dao zivot za mene i reci mu VELIKO hvala.

job

Broj postova : 4
Join date : 14.01.2011

[Vrh] Go down

Isus kao jedini put / problem pakla i raja Empty Re: Isus kao jedini put / problem pakla i raja

Postaj by Davor ned sij 16, 2011 8:07 am

AOF je napisao/la:Biblija nije jedina knjiga koja govori o Bogu i smislu života. Ima ih dosta (Kuran, Bhagavadgita, Tao Te Ching, Vede i razne druge) - isto kao što ima i dosta religija.
Nijedna druga knjiga ne govori o ozbiljnosti grijeha,svaka od tih drugih knjiga govori kako ce "covjek ici u raj" samo ako cini dobra djela,nijedna druga knjiga ne govori o Bozjoj ljubavi,nijedna druga knjiga ne govori kako s Bogom mozemo razgovarati kao s prijateljem... itd. itd.
Davor
Davor
početnik
početnik

Broj postova : 72
Join date : 14.01.2011

[Vrh] Go down

Isus kao jedini put / problem pakla i raja Empty Re: Isus kao jedini put / problem pakla i raja

Postaj by AOF ned sij 16, 2011 9:59 am

Davor je napisao/la:
Nijedna druga knjiga ne govori o ozbiljnosti grijeha,svaka od tih drugih knjiga govori kako ce "covjek ici u raj" samo ako cini dobra djela,nijedna druga knjiga ne govori o Bozjoj ljubavi,nijedna druga knjiga ne govori kako s Bogom mozemo razgovarati kao s prijateljem... itd. itd.

Nije istina. Govore o tome - samo na drugačiji način.
AOF
AOF
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Broj postova : 103
Join date : 14.01.2011

[Vrh] Go down

Isus kao jedini put / problem pakla i raja Empty Re: Isus kao jedini put / problem pakla i raja

Postaj by Davor ned sij 16, 2011 2:55 pm

AOF je napisao/la:
Davor je napisao/la:
Nijedna druga knjiga ne govori o ozbiljnosti grijeha,svaka od tih drugih knjiga govori kako ce "covjek ici u raj" samo ako cini dobra djela,nijedna druga knjiga ne govori o Bozjoj ljubavi,nijedna druga knjiga ne govori kako s Bogom mozemo razgovarati kao s prijateljem... itd. itd.

Nije istina. Govore o tome - samo na drugačiji način.
po Kur'anu covjek se spasava dobrim djelima,a kako ces u zivotu znati koliko si dobrih djela ucinio da bi zasluzio raj?
Davor
Davor
početnik
početnik

Broj postova : 72
Join date : 14.01.2011

[Vrh] Go down

Isus kao jedini put / problem pakla i raja Empty Re: Isus kao jedini put / problem pakla i raja

Postaj by AOF ned sij 16, 2011 3:39 pm

Davor je napisao/la:
po Kur'anu covjek se spasava dobrim djelima,a kako ces u zivotu znati koliko si dobrih djela ucinio da bi zasluzio raj?

Onda bi po Kuranu i ateisti trebali biti u raju ako čine dobra djela. A to nije slučaj. Za muslimane je bitna i vjera. Za mene je sve to bezveze. Ne vidim po čemu je Biblija bolja od drugih knjiga koje govore o Bogu. Za mene je sve to isto - ljudski pokušaji da se nauči nešto o svijetu koji nas okružuje i da se ljude dovede u red. Nekome je to još uvijek potrebno nekome nije.
AOF
AOF
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Broj postova : 103
Join date : 14.01.2011

[Vrh] Go down

Isus kao jedini put / problem pakla i raja Empty Re: Isus kao jedini put / problem pakla i raja

Postaj by Davor pon sij 17, 2011 2:30 am

AOF je napisao/la:
Davor je napisao/la:
po Kur'anu covjek se spasava dobrim djelima,a kako ces u zivotu znati koliko si dobrih djela ucinio da bi zasluzio raj?

Onda bi po Kuranu i ateisti trebali biti u raju ako čine dobra djela. A to nije slučaj. Za muslimane je bitna i vjera. Za mene je sve to bezveze. Ne vidim po čemu je Biblija bolja od drugih knjiga koje govore o Bogu. Za mene je sve to isto - ljudski pokušaji da se nauči nešto o svijetu koji nas okružuje i da se ljude dovede u red. Nekome je to još uvijek potrebno nekome nije.
Pa da,tako ispada,kakva vjera?Po muslimanima covjek treba da se ponasa kao robot,kao Bozji rob;5 puta dnevno molitva,isto ponavljanje rijeci,klanjanje...to je djelo
ali Bozja Rijec,Biblija je drugo,ona govori da je Bog stvorio covjeka da budu u zajednistvu s Njime,da budu kao prijatelji,da Mu se obracamo kao prijatelji,da On bude nas Utjesitelj,Adam je otac grijeha,neko je morao platiti kaznu za taj grijeh..BOG JE PRAVEDAN-morao je neko platiti za grije jer "...kazna za grijeh je smrt..." , BOG JE MILOSTIV - poslao je svoga Sina Krista Isusa da plati tu kaznu.On je umro na krizu za nas,On nam je omogucio oprost grijeha i zajednistvo sa Bogom.Svojim uskrsnucem nam je darovao zivot vjecni...
Davor
Davor
početnik
početnik

Broj postova : 72
Join date : 14.01.2011

[Vrh] Go down

Isus kao jedini put / problem pakla i raja Empty Re: Isus kao jedini put / problem pakla i raja

Postaj by AOF pon sij 17, 2011 5:04 am

Davor je napisao/la:
Pa da,tako ispada,kakva vjera?Po muslimanima covjek treba da se ponasa kao robot,kao Bozji rob;5 puta dnevno molitva,isto ponavljanje rijeci,klanjanje...to je djelo
ali Bozja Rijec,Biblija je drugo,ona govori da je Bog stvorio covjeka da budu u zajednistvu s Njime,da budu kao prijatelji,da Mu se obracamo kao prijatelji,da On bude nas Utjesitelj,Adam je otac grijeha,neko je morao platiti kaznu za taj grijeh..BOG JE PRAVEDAN-morao je neko platiti za grije jer "...kazna za grijeh je smrt..." , BOG JE MILOSTIV - poslao je svoga Sina Krista Isusa da plati tu kaznu.On je umro na krizu za nas,On nam je omogucio oprost grijeha i zajednistvo sa Bogom.Svojim uskrsnucem nam je darovao zivot vjecni...

Pa ako je Adam napravio grijeh, zašto bi svi onda trebali patiti zbog njegovog postupka? Ispada da svi pate zbog Adamovog grijeha i da se svi rađaju grešni zbog njega i onda Bog pošalje svog sina da umre na križu kako bi mene spasio od grijeha kojeg nisam ni napravio?
AOF
AOF
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Broj postova : 103
Join date : 14.01.2011

[Vrh] Go down

Isus kao jedini put / problem pakla i raja Empty Re: Isus kao jedini put / problem pakla i raja

Postaj by Davor pon sij 17, 2011 7:15 am

AOF je napisao/la:
Davor je napisao/la:
Pa da,tako ispada,kakva vjera?Po muslimanima covjek treba da se ponasa kao robot,kao Bozji rob;5 puta dnevno molitva,isto ponavljanje rijeci,klanjanje...to je djelo
ali Bozja Rijec,Biblija je drugo,ona govori da je Bog stvorio covjeka da budu u zajednistvu s Njime,da budu kao prijatelji,da Mu se obracamo kao prijatelji,da On bude nas Utjesitelj,Adam je otac grijeha,neko je morao platiti kaznu za taj grijeh..BOG JE PRAVEDAN-morao je neko platiti za grije jer "...kazna za grijeh je smrt..." , BOG JE MILOSTIV - poslao je svoga Sina Krista Isusa da plati tu kaznu.On je umro na krizu za nas,On nam je omogucio oprost grijeha i zajednistvo sa Bogom.Svojim uskrsnucem nam je darovao zivot vjecni...

Pa ako je Adam napravio grijeh, zašto bi svi onda trebali patiti zbog njegovog postupka? Ispada da svi pate zbog Adamovog grijeha i da se svi rađaju grešni zbog njega i onda Bog pošalje svog sina da umre na križu kako bi mene spasio od grijeha kojeg nisam ni napravio?
Pa da,grijeh je naslijedan.Covjek je stvorio savrsenog covjeka u savrsenom svijetu.Medjutim Adam je izabrao biti neposlusan Bogu,bio je zaveden od zmije(Sotona) i pojeo je plod sa drveta sa kojeg je Bog zabranio da se jede.I tako je grijeh nastao.Svi smo ga naslijedili od Adama.On je otac svih ljudi.
Bog je jednostavno mogao oprostiti Adamu i zaboraviti grijeh,ali Bog je pravedan.Njegova pravednost zahtjeva kaznu za grijeh.Neko je morao platiti tu kaznu.Da Bog nije kaznio za grijeh,ne bi bio pravedan.

Ali,Bog je takodjer i milostiv i pun ljubavima prema svojim stvorenjima:
A Bog pokaza ljubav svoju prema nama ovako: dok još bijasmo grešnici, Krist za nas umrije. ( Rim. 5,Cool
Davor
Davor
početnik
početnik

Broj postova : 72
Join date : 14.01.2011

[Vrh] Go down

Isus kao jedini put / problem pakla i raja Empty Re: Isus kao jedini put / problem pakla i raja

Postaj by AOF pon sij 17, 2011 8:54 am

Davor je napisao/la:
Pa da,grijeh je naslijedan.Covjek je stvorio savrsenog covjeka u savrsenom svijetu.Medjutim Adam je izabrao biti neposlusan Bogu,bio je zaveden od zmije(Sotona) i pojeo je plod sa drveta sa kojeg je Bog zabranio da se jede.I tako je grijeh nastao.Svi smo ga naslijedili od Adama.On je otac svih ljudi.
Bog je jednostavno mogao oprostiti Adamu i zaboraviti grijeh,ali Bog je pravedan.Njegova pravednost zahtjeva kaznu za grijeh.Neko je morao platiti tu kaznu.Da Bog nije kaznio za grijeh,ne bi bio pravedan.

Ali,Bog je takodjer i milostiv i pun ljubavima prema svojim stvorenjima:
A Bog pokaza ljubav svoju prema nama ovako: dok još bijasmo grešnici, Krist za nas umrije. ( Rim. 5,Cool

Zašto smo naslijedili taj grijeh? Zar je to pošteno? Evo primjer: Zar bi bilo pošteno kad bi ja krivio tebe zbog nečega što je tvoj djed napravio? Naravno da ne bi. Zašto bi onda svi morali patiti zbog Adamovog grijeha. Kakve ja imam veze sa Adamom? Ja se zbilja divim vama koji prihvaćate tu priču kao nešto sasvim normalno i logično. Smile
AOF
AOF
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Broj postova : 103
Join date : 14.01.2011

[Vrh] Go down

Isus kao jedini put / problem pakla i raja Empty Re: Isus kao jedini put / problem pakla i raja

Postaj by Davor pon sij 17, 2011 12:17 pm

AOF je napisao/la:
Davor je napisao/la:
Pa da,grijeh je naslijedan.Covjek je stvorio savrsenog covjeka u savrsenom svijetu.Medjutim Adam je izabrao biti neposlusan Bogu,bio je zaveden od zmije(Sotona) i pojeo je plod sa drveta sa kojeg je Bog zabranio da se jede.I tako je grijeh nastao.Svi smo ga naslijedili od Adama.On je otac svih ljudi.
Bog je jednostavno mogao oprostiti Adamu i zaboraviti grijeh,ali Bog je pravedan.Njegova pravednost zahtjeva kaznu za grijeh.Neko je morao platiti tu kaznu.Da Bog nije kaznio za grijeh,ne bi bio pravedan.

Ali,Bog je takodjer i milostiv i pun ljubavima prema svojim stvorenjima:
A Bog pokaza ljubav svoju prema nama ovako: dok još bijasmo grešnici, Krist za nas umrije. ( Rim. 5,Cool

Zašto smo naslijedili taj grijeh? Zar je to pošteno? Evo primjer: Zar bi bilo pošteno kad bi ja krivio tebe zbog nečega što je tvoj djed napravio? Naravno da ne bi. Zašto bi onda svi morali patiti zbog Adamovog grijeha. Kakve ja imam veze sa Adamom? Ja se zbilja divim vama koji prihvaćate tu priču kao nešto sasvim normalno i logično. Smile
zato jer je grijeh nasljedna osobina....
jer ti ako imas djecu naslijedice vjerovatno osobine tvoje..
Davor
Davor
početnik
početnik

Broj postova : 72
Join date : 14.01.2011

[Vrh] Go down

Isus kao jedini put / problem pakla i raja Empty Re: Isus kao jedini put / problem pakla i raja

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 3. 1, 2, 3  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.