PREŠLI SMO NA www.krscanskiforum.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Isus kao jedini put / problem pakla i raja

+6
sivko5
job
Davor
amos
Melito
AOF
10 posters

Stranica 2 / 3. Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Isus kao jedini put / problem pakla i raja - Page 2 Empty Re: Isus kao jedini put / problem pakla i raja

Postaj by Davor pon sij 17, 2011 2:25 pm

kada bi npr. tvoja kcerka razbila komsiji staklo,ti bi je uzeo i rekao joj naravno oprastam ti kceri,ali neko mora platit stetu sto je razbijeno staklo
Davor
Davor
početnik
početnik

Broj postova : 72
Join date : 14.01.2011

[Vrh] Go down

Isus kao jedini put / problem pakla i raja - Page 2 Empty Re: Isus kao jedini put / problem pakla i raja

Postaj by AOF pon sij 17, 2011 2:37 pm

Davor je napisao/la:
zato jer je grijeh nasljedna osobina....
jer ti ako imas djecu naslijedice vjerovatno osobine tvoje..

Znači grijeh genetski naslijediš od roditelja? Shocked Ovo prvi put čujem u životu.
Bog je stvorio Adama i Evu i rekao im je da ne jedu sa stabla spoznaje dobra i zla. Oni su svejedno to napravili jer ih je zmija (sotona) natjerala. Ali kako ih Bog može kriviti kad oni tada nisu znali što je dobro i zlo? Očito, tek su shvatili nakon što su pojeli plod. I onda ih je Bog potjerao iz raja. I što je najgore, taj grijeh smo svi naslijedili od njih iako mi nismo krivi za njihovu odluku ( koju su ionako napravili jer ih je Bog stvorio bez spoznaje dobra i zla) Zar ja jedini vidim hrpu kontradikcija u ovoj priči?
AOF
AOF
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Broj postova : 103
Join date : 14.01.2011

[Vrh] Go down

Isus kao jedini put / problem pakla i raja - Page 2 Empty Re: Isus kao jedini put / problem pakla i raja

Postaj by Davor uto sij 18, 2011 1:26 pm

AOF je napisao/la:
Davor je napisao/la:
zato jer je grijeh nasljedna osobina....
jer ti ako imas djecu naslijedice vjerovatno osobine tvoje..

Znači grijeh genetski naslijediš od roditelja? Shocked Ovo prvi put čujem u životu.
Bog je stvorio Adama i Evu i rekao im je da ne jedu sa stabla spoznaje dobra i zla. Oni su svejedno to napravili jer ih je zmija (sotona) natjerala. Ali kako ih Bog može kriviti kad oni tada nisu znali što je dobro i zlo? Očito, tek su shvatili nakon što su pojeli plod. I onda ih je Bog potjerao iz raja. I što je najgore, taj grijeh smo svi naslijedili od njih iako mi nismo krivi za njihovu odluku ( koju su ionako napravili jer ih je Bog stvorio bez spoznaje dobra i zla) Zar ja jedini vidim hrpu kontradikcija u ovoj priči?
Nismo stvoreni prijatelju da sve razumijemo...nego da vjerujemo,i meni mnoge stvari nisu jasne ali bit ce mi jedan dan jasne kada budem stojao licem u lice s Bogom...kad bi smo sve znali bili bismo kao Bog,sveznajuci... :/

Da,Adam nije znao sta je dobro ili zlo,ali mu je njegov Stvoritelj,koji ga je stvorio na svoju sliku i stavio ga u savrsen svijet rekao da ne jede sa stabla spoznaje dobra i zla,ali on je uprkos tome jeo.To je NEPOSLUSNOST!!!
Da,i meni u potpunosti nije jasno zasto smo svi naslijedili grijeh,ali mi to i toliko nije bitno,jer znam da su mi grijesi oprosteni i da je svakome omogucen oprost od grijeha.I bez obzira na tu nasljednost,ti si grijesna osoba.Svi smo napravili grijehe u svom zivotu.Niko nije bezgresan.I potreban ti je oprost od grijeha...
Davor
Davor
početnik
početnik

Broj postova : 72
Join date : 14.01.2011

[Vrh] Go down

Isus kao jedini put / problem pakla i raja - Page 2 Empty Re: Isus kao jedini put / problem pakla i raja

Postaj by AOF uto sij 18, 2011 1:51 pm

Davor je napisao/la:
Nismo stvoreni prijatelju da sve razumijemo...nego da vjerujemo,i meni mnoge stvari nisu jasne ali bit ce mi jedan dan jasne kada budem stojao licem u lice s Bogom...kad bi smo sve znali bili bismo kao Bog,sveznajuci... :/

Da,Adam nije znao sta je dobro ili zlo,ali mu je njegov Stvoritelj,koji ga je stvorio na svoju sliku i stavio ga u savrsen svijet rekao da ne jede sa stabla spoznaje dobra i zla,ali on je uprkos tome jeo.To je NEPOSLUSNOST!!!
Da,i meni u potpunosti nije jasno zasto smo svi naslijedili grijeh,ali mi to i toliko nije bitno,jer znam da su mi grijesi oprosteni i da je svakome omogucen oprost od grijeha.I bez obzira na tu nasljednost,ti si grijesna osoba.Svi smo napravili grijehe u svom zivotu.Niko nije bezgresan.I potreban ti je oprost od grijeha...

On je to napravio jer ga je zmija na to natjerala. A to je bio prilično lak posao s obzirom da jadni Adam nije znao što je dobro a što loše. Znači nije mogao znati da je neposluh prema bogu zlo. Zato ga je Bog takvog stvorio. I onda ga je Bog kaznio zbog toga, i sve nas je kaznio zbog toga.....zbog grijeha jednog čovjeka. Nema smisla.

I što je zmija uopće radila tamo? Kako se ona stvorila? Zašto ju je Bog stavio tamo? Ako je sveznajuć kako nije znao da će ih zmija na to nagovoriti? Ili je Bog to sve znao zato što mu je bio plan poslati Isusa.

Hrpa kontradikcija.
AOF
AOF
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Broj postova : 103
Join date : 14.01.2011

[Vrh] Go down

Isus kao jedini put / problem pakla i raja - Page 2 Empty Re: Isus kao jedini put / problem pakla i raja

Postaj by amos uto sij 18, 2011 2:32 pm

Ove teme su mi najzanimljivije. Oduvek sam se pitao jednu stvar , zašto je naime Bog stavio to drvo u edenski vrt, i ova diskusija me podseća upravo na to. Dakle ovde se na neki način spočitava biblijskom konceptu Boga da je nepravedan, i gledano iz ugla jednog čoveka koji ne pripada Božijoj porodici ta konstatacija je apsolutno utemeljena na činjenicama i to moram priznati. No tu dolazi ona famozna reč koja čini da stvari izgledaju posve drugačije, ta reč se zove "ali", ali mi moramo da krenemo od početka svega da bi odgovorili na ovo jako složeno pitanje. Odgovor na to pitanje se nalazi u :
Col 1:16 Jer kroz njega bi sazdano sve što je na nebu i što je na zemlji, što se vidi i što se ne vidi, bili prijestoli ili gospodstva ili poglavarstva, ili vlasti: sve se kroza nj i za nj sazda.
Col 1:17 I on je prije svega, i sve je u njemu.

Dakle ako želiš da razumeš šta to hrišćani govore moraš da uđeš u naš način razmišljanja. Ovde se ne radi o nama nego o Bogu, sve ovo je bog Njega i za Njega. Dakle ako ćemo o pravednosti ono što Bog radi je uvek pravedno ne zato što je potreban neki argument u prilog tome, već jednostavno zato što je Bog merilio šta je pravedno a šta nije.Svi manje ili više znamo da je mera za metar jedna šipka od platine i iridijuma.Ta šipka određuje šta je metar i nije joj potrebna potvrda drugih spoljnih merila.Mi možemo metrom da je izmerimo ali jedno što možemo da utvrdimo je dali je taj metar ispravan i ništa drugo osim toga.Mi ni nakoji način ne možemo da dovedemo u pitanje dužinu tog uzorka jer on sam određuje šta je dužina. Isto tako je i sa Bogom,ti ne možeš da na osnovu svojih merila ustanoviš dali je On ispravan već možeš samo da uporediš svoja merila sa Njim i da ustanoviš jesu li ti merila dobra.
Tako da ako Bog odluči da jedne stavi u pakao a druge da ostavi za sebe On naprosto to i uradi i uvek je upravu jero on je mera ispravnosti.Ako Bog dozvoli da na zemlji nastane čitava jedna vrsta ljudi u čijem stvaanju On nije učestvovao i onda odluči da ih uništ zajedno sa njihovim ocem sotonom , On idalje ostaje pravedan....
Kain je imao problem da prihvati taj koncept ali ga je na kraju morao prihvatiti. Tako i svi ljudi danas koji postavljaju svoja merila ispravnosti prilagođavajući ih sebi i onda očekuju da Bog to poštuje, no On to neće i mi možemo da se bunimo, da Mu spočitavamo, ali od toga na kraju nikakve koristi. To je način na koji ja vidim ovu dilemu koja te muči. Mada lino ne smatram da ti imaš problem sa bogom koji ispunjava tvoje kriterijume, nego sa Bogom iz biblije koji postavja svoje i traži da se oni ispoštuju.
No taj Bog nije puno zahtevan dao je samo jedan kriterijum i to je Isus Hrist a opet ljudi imaju problema sa tim.
amos
amos
Global Moderator
Global Moderator

Broj postova : 170
Join date : 11.01.2011

[Vrh] Go down

Isus kao jedini put / problem pakla i raja - Page 2 Empty Re: Isus kao jedini put / problem pakla i raja

Postaj by AOF uto sij 18, 2011 4:42 pm

amos je napisao/la:Ove teme su mi najzanimljivije. Oduvek sam se pitao jednu stvar , zašto je naime Bog stavio to drvo u edenski vrt, i ova diskusija me podseća upravo na to. Dakle ovde se na neki način spočitava biblijskom konceptu Boga da je nepravedan, i gledano iz ugla jednog čoveka koji ne pripada Božijoj porodici ta konstatacija je apsolutno utemeljena na činjenicama i to moram priznati. No tu dolazi ona famozna reč koja čini da stvari izgledaju posve drugačije, ta reč se zove "ali", ali mi moramo da krenemo od početka svega da bi odgovorili na ovo jako složeno pitanje. Odgovor na to pitanje se nalazi u :
Col 1:16 Jer kroz njega bi sazdano sve što je na nebu i što je na zemlji, što se vidi i što se ne vidi, bili prijestoli ili gospodstva ili poglavarstva, ili vlasti: sve se kroza nj i za nj sazda.
Col 1:17 I on je prije svega, i sve je u njemu.

Dakle ako želiš da razumeš šta to hrišćani govore moraš da uđeš u naš način razmišljanja. Ovde se ne radi o nama nego o Bogu, sve ovo je bog Njega i za Njega. Dakle ako ćemo o pravednosti ono što Bog radi je uvek pravedno ne zato što je potreban neki argument u prilog tome, već jednostavno zato što je Bog merilio šta je pravedno a šta nije.Svi manje ili više znamo da je mera za metar jedna šipka od platine i iridijuma.Ta šipka određuje šta je metar i nije joj potrebna potvrda drugih spoljnih merila.Mi možemo metrom da je izmerimo ali jedno što možemo da utvrdimo je dali je taj metar ispravan i ništa drugo osim toga.Mi ni nakoji način ne možemo da dovedemo u pitanje dužinu tog uzorka jer on sam određuje šta je dužina. Isto tako je i sa Bogom,ti ne možeš da na osnovu svojih merila ustanoviš dali je On ispravan već možeš samo da uporediš svoja merila sa Njim i da ustanoviš jesu li ti merila dobra.
Tako da ako Bog odluči da jedne stavi u pakao a druge da ostavi za sebe On naprosto to i uradi i uvek je upravu jero on je mera ispravnosti.Ako Bog dozvoli da na zemlji nastane čitava jedna vrsta ljudi u čijem stvaanju On nije učestvovao i onda odluči da ih uništ zajedno sa njihovim ocem sotonom , On idalje ostaje pravedan....
Kain je imao problem da prihvati taj koncept ali ga je na kraju morao prihvatiti. Tako i svi ljudi danas koji postavljaju svoja merila ispravnosti prilagođavajući ih sebi i onda očekuju da Bog to poštuje, no On to neće i mi možemo da se bunimo, da Mu spočitavamo, ali od toga na kraju nikakve koristi. To je način na koji ja vidim ovu dilemu koja te muči. Mada lino ne smatram da ti imaš problem sa bogom koji ispunjava tvoje kriterijume, nego sa Bogom iz biblije koji postavja svoje i traži da se oni ispoštuju.
No taj Bog nije puno zahtevan dao je samo jedan kriterijum i to je Isus Hrist a opet ljudi imaju problema sa tim.


Amos, problem je u tome što se ja teško mogu uživiti u vašu poziciju. Ja, kao ateist, na Boga gledam kao na lika iz Biblije. Biblija je za mene književno djelo kao svako drugo. Sa takve pozicije ja to gledam. Ja pokušavam analizirati Božji karakter na temelju onoga što piše u Bibliji. Pokušavam dobiti njegovu psihološku sliku.
AOF
AOF
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Broj postova : 103
Join date : 14.01.2011

[Vrh] Go down

Isus kao jedini put / problem pakla i raja - Page 2 Empty Re: Isus kao jedini put / problem pakla i raja

Postaj by amos uto sij 18, 2011 5:04 pm

AOF je napisao/la:
Amos, problem je u tome što se ja teško mogu uživiti u vašu poziciju. Ja, kao ateist, na Boga gledam kao na lika iz Biblije. Biblija je za mene književno djelo kao svako drugo. Sa takve pozicije ja to gledam. Ja pokušavam analizirati Božji karakter na temelju onoga što piše u Bibliji. Pokušavam dobiti njegovu psihološku sliku.
Pa upravo to ti i govorim, moraš se uživeti u to delo da bi ga doživeo kako treba. Ovako kako želiš nećeš uspeti, jer uvek će te jedan deo biblije usmeriti da je Bog dobar, a onda sledeći da je žedan krvi itd... Trebaš da razumeš da su bibliju pisali ljudi koji su vođeni ili inspirisani Božijim duhom zapisivali stvari unutra, i ako mi sami nismo vođeni tim Duhom (čitaj uživljeni) mi ćemo stalno udarati na ljude koji često nisu umeli najbolje da opišu to što bi doživljavali i to će dovoditi do zbunjenosti.
No nadam se da sam ti malo bar pomogao da razumeš biblijskog Boga, ako nisam nimalo eto tu sam pitaj rado ću ti odgovoriti koliko i sam razumem.
amos
amos
Global Moderator
Global Moderator

Broj postova : 170
Join date : 11.01.2011

[Vrh] Go down

Isus kao jedini put / problem pakla i raja - Page 2 Empty Re: Isus kao jedini put / problem pakla i raja

Postaj by AOF uto sij 18, 2011 5:09 pm

amos je napisao/la:
Pa upravo to ti i govorim, moraš se uživeti u to delo da bi ga doživeo kako treba. Ovako kako želiš nećeš uspeti, jer uvek će te jedan deo biblije usmeriti da je Bog dobar, a onda sledeći da je žedan krvi itd... Trebaš da razumeš da su bibliju pisali ljudi koji su vođeni ili inspirisani Božijim duhom zapisivali stvari unutra, i ako mi sami nismo vođeni tim Duhom (čitaj uživljeni) mi ćemo stalno udarati na ljude koji često nisu umeli najbolje da opišu to što bi doživljavali i to će dovoditi do zbunjenosti.
No nadam se da sam ti malo bar pomogao da razumeš biblijskog Boga, ako nisam nimalo eto tu sam pitaj rado ću ti odgovoriti koliko i sam razumem.

Ok, onda ću ti u tom slučaju postaviti nekoliko pitanja pa ti na njih možeš odgovoriti ako budeš imao volje.

1. Zašto ljudi moraju naslijediti Adamov grijeh? Zar bi bilo pošteno da ja tebe kaznim zbog nečega što ti je djed ili pradjed napravio?
2. Zašto je Bog stvorio Sotonu i dopustio mu da zavede Adama i Evu?
3. Zašto ih je Bog okrivio za grijeh, kad oni u to doba nisu znali za dobro ili zlo prema tome ne bi trebali snositi posljedice. Barem ne toliko teške.
AOF
AOF
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Broj postova : 103
Join date : 14.01.2011

[Vrh] Go down

Isus kao jedini put / problem pakla i raja - Page 2 Empty Re: Isus kao jedini put / problem pakla i raja

Postaj by amos uto sij 18, 2011 5:53 pm

AOF je napisao/la:
Ok, onda ću ti u tom slučaju postaviti nekoliko pitanja pa ti na njih možeš odgovoriti ako budeš imao volje.

1. Zašto ljudi moraju naslijediti Adamov grijeh? Zar bi bilo pošteno da ja tebe kaznim zbog nečega što ti je djed ili pradjed napravio?
2. Zašto je Bog stvorio Sotonu i dopustio mu da zavede Adama i Evu?
3. Zašto ih je Bog okrivio za grijeh, kad oni u to doba nisu znali za dobro ili zlo prema tome ne bi trebali snositi posljedice. Barem ne toliko teške.
Nego kako nego da ću da imam volje Very Happy .
Ovako pod jedan nadam se daćeš uzeti u obzir moje predhodne postove vezane za to o kome se tu ustvari radi, radi se o Bogu, probaj da to držiš u umu dok čitaš ovo što ti pišem. Druga stvar koju bih voleo da razumeš da ovo što budem pisao veliki procenta hrišćanskog sveta ne prihvata stoga to je učenje jednog jako malog dela.Ali ja čvrsto verujem da je to istina i jedino po meni ne kontradiktorno objašnjenje.
Pitanje broj 1 :
Ono što smo mi kao potpomci Adama nasledili nije ono što je on uradio u Edenu, već mogućnost da ne verujemo i ne prihvatamo Božiju reč i da rađe slušamo sotonu . E sada kao takvi i sa takvim predispozicijama mi trpimo kaznu ne za ono što je Adam uradio već za to što mi jesmo i što radimo. Tako da to nasleđe mu dođe kao neki tik da činimo zlo koje Bog ne voli.
Pitanje broj 2 :
Ono je jako nezgodno ali biću hrabar pa ću ti odgovoriti iako znam da se mnogi neće složiti samnom. Bog je od početka planirao čovekov pad.Bog nije bio iznenađen time nimalo, On je znao da će to da se desi i to se savršeno uklapalo u Njegov plan. Tu dolazimo do mojih predhodnih postova i načina razmišljanja, sada to uključi maksimalno. Bog je u vremenu bez vremena imao različite atribute koje je želeo da ispolji i tako je počeo da stvara. I On je u sebi imao atribut spasitelja i želeo je da ga iskaže no da bi to mogao morao je prvo neko da bude izgubljen. I Bog je započeo čitav jedan plan u kome mi svi učestvujemo, dozvolio je pad, dozvolio je stvaranje čitave jedne vrste koja je bila Kainova loza sve to ima za jednu svrhu, da se Bog ispolji i da iskaže sve svoje atribute. Ništa što se dešava na zemlji nije mimo Njegovog plana i Njegove savršene volje, On je sve to započeo, ako ćemo iskrenoon je stvorio i Lucifera , Bog koji je savršen u stvaranju ne može da pogreši zar ne, Lucife ili pali anđeo sotona je poslužio toj svrsi da zavede Evu da sagreši a zatim je upotrebio Evu da prouzrokuje Adamov pad. No sve je to bilo poznato Bogu pre i nego je i krenuo da stvara bilo šta. Sada se postavlja pitanje pa što se onda ljuti ? No time se bavi i apostol Pavle u Rimljanima poslanici u :
Rom 9:19 Reći ćeš mi: zašto nas još krivi? jer ko se može suprotiti volji njegovoj?20 A ko si ti, o čovječe! da protivno odgovaraš Bogu? Eda li rukotvorina govori majstoru svome: zašto si me tako načinio?21 Ili zar lončar nema vlasti nad kalom da od jedne guke načini jedan sud za čast a drugi za sramotu? 22 A kad šćaše Bog da pokaže gnjev svoj i da objavi silu svoju, podnese s velikijem trpljenjem sudove gnjeva koji su pripravljeni za pogibao.
Tako sada pred nama stoji jedno pitanje, dali ćemo se mi buniti i žaliti Bogu koji je svemogući ili ćemo Mu se pokoriti ? Svako ima u sebi ili seme Božije ili seme sotone i po tome će se opredeljivati. Na kraju ipak oni koji su sotonini nikada neće prihvatiti činjenicu da treba da se ponize kao ni Kain što nije hteo, i Bog će na kraju svog velikog programa ih ukinuti iz postojanja sprživši ih nakon plaćenog duga u ognjenom jezeru.
Ono što mi imamo pred nama je da odigramo svoju ulogu i dođemo tamo gde nam je pripravljeno mesto, reč uči da je Isus umro za sve ali baštinici spasenja su odabrani od Boga, jer Bog poznaje svoje.
Pitanje 3 :
Adam i Eva su znali za jednu stvar da je zla, ne poslušati Božiju reč i u tome je se sastojala njihova greška. Tako da zbog toga su trpeli posledice svoje ne polsušnosti, isto važi i danas za nas.
amos
amos
Global Moderator
Global Moderator

Broj postova : 170
Join date : 11.01.2011

[Vrh] Go down

Isus kao jedini put / problem pakla i raja - Page 2 Empty Re: Isus kao jedini put / problem pakla i raja

Postaj by AOF sri sij 19, 2011 4:00 am

Hvala amos na odgovoru. Problem je u tome što se kršćani sami nisu dogovorili u što vjeruju. Zato valjda ima 40 000 različitih denominacija. A svaka ima svoju verziju priče. I to je ono što me smeta. Nema šanse da shvatiš što je istina a što nije. Ali ti barem znaš vrlo dobro objasniti u što vjeruješ, i to poštujem. Većina ljudi to ne zna, što sam i primjetio kroz razgovor sa njima.
AOF
AOF
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Broj postova : 103
Join date : 14.01.2011

[Vrh] Go down

Isus kao jedini put / problem pakla i raja - Page 2 Empty Re: Isus kao jedini put / problem pakla i raja

Postaj by Davor sri sij 19, 2011 5:48 am

AOF je napisao/la:Hvala amos na odgovoru. Problem je u tome što se kršćani sami nisu dogovorili u što vjeruju. Zato valjda ima 40 000 različitih denominacija. A svaka ima svoju verziju priče. I to je ono što me smeta. Nema šanse da shvatiš što je istina a što nije. Ali ti barem znaš vrlo dobro objasniti u što vjeruješ, i to poštujem. Većina ljudi to ne zna, što sam i primjetio kroz razgovor sa njima.
Mislis na mene?
Prijatelju ja sam se potrudio da ti odgovorim koliko je u mojoj moci,tj. koliko znam.Ali eto vidim da ti je amos objasnio bolje.
Davor
Davor
početnik
početnik

Broj postova : 72
Join date : 14.01.2011

[Vrh] Go down

Isus kao jedini put / problem pakla i raja - Page 2 Empty Re: Isus kao jedini put / problem pakla i raja

Postaj by AOF sri sij 19, 2011 6:34 am

Davor je napisao/la:
Mislis na mene?
Prijatelju ja sam se potrudio da ti odgovorim koliko je u mojoj moci,tj. koliko znam.Ali eto vidim da ti je amos objasnio bolje.

Nisam mislio na tebe.
AOF
AOF
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Broj postova : 103
Join date : 14.01.2011

[Vrh] Go down

Isus kao jedini put / problem pakla i raja - Page 2 Empty Re: Isus kao jedini put / problem pakla i raja

Postaj by Melito sri sij 19, 2011 8:54 am

Dobro AOF, da mi tebe nešto pitamo. Raspravljamo o konceptu zla, no reci nešto o konceptu čovjeka, kao kompliciranog organizma. Što vjeruješ po tom pitanju. Kako su ljudi nastali prema tvome vjerovanju?
Melito
Melito
Admin
Admin

Broj postova : 293
Join date : 11.01.2011
Age : 50
Lokacija : Sard

https://krscanski.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Isus kao jedini put / problem pakla i raja - Page 2 Empty Re: Isus kao jedini put / problem pakla i raja

Postaj by AOF sri sij 19, 2011 9:44 am

Melito je napisao/la:Dobro AOF, da mi tebe nešto pitamo. Raspravljamo o konceptu zla, no reci nešto o konceptu čovjeka, kao kompliciranog organizma. Što vjeruješ po tom pitanju. Kako su ljudi nastali prema tvome vjerovanju?

Ne vjerujem. Nisam vjernik. Tražim dokaze. Dokazi su me doveli do zaključka da su sve svi ogranizmi razvili procesom evolucije. Što kaže i službena znanost.
AOF
AOF
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Broj postova : 103
Join date : 14.01.2011

[Vrh] Go down

Isus kao jedini put / problem pakla i raja - Page 2 Empty Re: Isus kao jedini put / problem pakla i raja

Postaj by Davor sri sij 19, 2011 10:52 am

AOF je napisao/la:
Melito je napisao/la:Dobro AOF, da mi tebe nešto pitamo. Raspravljamo o konceptu zla, no reci nešto o konceptu čovjeka, kao kompliciranog organizma. Što vjeruješ po tom pitanju. Kako su ljudi nastali prema tvome vjerovanju?

Ne vjerujem. Nisam vjernik. Tražim dokaze. Dokazi su me doveli do zaključka da su sve svi ogranizmi razvili procesom evolucije. Što kaže i službena znanost.
Vama,ateistima,ni hiljadu dokaza ne bi bilo dosta.Jer vi ne zelite da vjerujete.
Nekako i mogu shvatit da je nastalo evolucijom,ali kako ces ti iz niceg stvorit nesto?Znaci sve je samo postalo?
Naucna metoda moze se koristiti samo za dokazivanje onoga sto se moze ponoviti,ali nije dovoljna za dokazivanje ili pobijanje cinjenica o osobi ili dogadjaju u povijesti.Naucni metod nije pogodan za davanje odgovora na pitanja kao sto si : "Da li je George Washington ikad zivjeo?" , "Jeli Martin Luther King bio vodja u borbi za ljudska prava?" , "Da li je Isus Krist uskrsnuo iz mrtvih?"
Davor
Davor
početnik
početnik

Broj postova : 72
Join date : 14.01.2011

[Vrh] Go down

Isus kao jedini put / problem pakla i raja - Page 2 Empty Re: Isus kao jedini put / problem pakla i raja

Postaj by AOF sri sij 19, 2011 11:55 am

Davor je napisao/la:
Vama,ateistima,ni hiljadu dokaza ne bi bilo dosta.Jer vi ne zelite da vjerujete.
Nekako i mogu shvatit da je nastalo evolucijom,ali kako ces ti iz niceg stvorit nesto?Znaci sve je samo postalo?
Naucna metoda moze se koristiti samo za dokazivanje onoga sto se moze ponoviti,ali nije dovoljna za dokazivanje ili pobijanje cinjenica o osobi ili dogadjaju u povijesti.Naucni metod nije pogodan za davanje odgovora na pitanja kao sto si : "Da li je George Washington ikad zivjeo?" , "Jeli Martin Luther King bio vodja u borbi za ljudska prava?" , "Da li je Isus Krist uskrsnuo iz mrtvih?"

Nisam rekao da iz ničega može nastati nešto. Ti misliš da je to "nešto" Bog a ja ne. U tome se razlikujemo. Ali to nije tema ovdje.
AOF
AOF
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Broj postova : 103
Join date : 14.01.2011

[Vrh] Go down

Isus kao jedini put / problem pakla i raja - Page 2 Empty Re: Isus kao jedini put / problem pakla i raja

Postaj by AOF sub sij 29, 2011 5:58 am

Samo jedno pitanje za vas, zamislite ovu situaciju:

Prvi primjer: Neki tip, pedofil koji zlostavlja djecu. (ili neki ubojica) Dakle, najgori zločinac. On ide u pakao zar ne? (ili će biti uništen u što adventisti vjeruju) To bi bilo pravedno. Činio je drugima zlo i treba platiti za to.

Drugi primjer: Čovjek rođen u budističkoj obitelji. Nikad nije došao u neki veliki kontakt sa kršćanstvom, a ono što je čuo nije mu bilo previše jasno zato što je teško čovjeku sa istoka shvatiti abrahamske religije. Radi se o potpuno različiti mentalitetima. Ali svejedno, on slijedi budistička pravila, miroljubiv je, pomaže siromašnima, bolesnima i vodi pravedan život.
Što će s njim biti nakon smrti? Po kršćanskom nauku ispada da će on u pakao isto kao i ovaj koji je zlostavljao. Samo zato što nije kršćanin. Ima li to vama smisla? Suspect

AOF
AOF
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Broj postova : 103
Join date : 14.01.2011

[Vrh] Go down

Isus kao jedini put / problem pakla i raja - Page 2 Empty Re: Isus kao jedini put / problem pakla i raja

Postaj by amos sub sij 29, 2011 6:13 am

AOF je napisao/la:Samo jedno pitanje za vas, zamislite ovu situaciju:

Prvi primjer: Neki tip, pedofil koji zlostavlja djecu. (ili neki ubojica) Dakle, najgori zločinac. On ide u pakao zar ne? (ili će biti uništen u što adventisti vjeruju) To bi bilo pravedno. Činio je drugima zlo i treba platiti za to.

Drugi primjer: Čovjek rođen u budističkoj obitelji. Nikad nije došao u neki veliki kontakt sa kršćanstvom, a ono što je čuo nije mu bilo previše jasno zato što je teško čovjeku sa istoka shvatiti abrahamske religije. Radi se o potpuno različiti mentalitetima. Ali svejedno, on slijedi budistička pravila, miroljubiv je, pomaže siromašnima, bolesnima i vodi pravedan život.
Što će s njim biti nakon smrti? Po kršćanskom nauku ispada da će on u pakao isto kao i ovaj koji je zlostavljao. Samo zato što nije kršćanin. Ima li to vama smisla? Suspect


Vidiš ima jedna zanimljiva stvar koju si propstio.Naime i na našim prostorima abrahamska religija nije bila nešto što smo mogli shvatiti, no jesmo.Vidiš taj argument nije baš najbolji. Druga stvar svako ko jeobavešten o evanđelju i odbio ga biće osuđen jer je odbio.I veruj mi nikada nije razlog to što je neko drugačijeg mentaliteta, uvek je razlog ponos i oholost.Čovek misli da je napametniji pa onda i ne prihvata nešto što mu se nudi. Taj problem je imao i Kain na početku samom.Imam jasvoj način, šta ti misliš ko si da mene učiš kako teba da radim, pa valjda sam ja pravedan iuradio sam najbolje kako sam mogao i sada se tebi nesviđa moja žrtva a njegova(aveljeva) ti se sviđa . Uvek je tu ključ problema .
Što se tiče samog uništenja u ognjenom jezeru tu se donekle slažem sa braćom adventistima ali ne do kraja.Ja verujem da će svako imati jedno vremensko razdoblje muka u tom jezeru u odnosu na ono što mu je dosuđeno i onda će biti uništen.Tako da neće biti isto svakome, muke će biti jednake ali vreme različito.
amos
amos
Global Moderator
Global Moderator

Broj postova : 170
Join date : 11.01.2011

[Vrh] Go down

Isus kao jedini put / problem pakla i raja - Page 2 Empty Re: Isus kao jedini put / problem pakla i raja

Postaj by AOF sub sij 29, 2011 6:23 am

amos je napisao/la:
Vidiš ima jedna zanimljiva stvar koju si propstio.Naime i na našim prostorima abrahamska religija nije bila nešto što smo mogli shvatiti, no jesmo.Vidiš taj argument nije baš najbolji. Druga stvar svako ko jeobavešten o evanđelju i odbio ga biće osuđen jer je odbio.I veruj mi nikada nije razlog to što je neko drugačijeg mentaliteta, uvek je razlog ponos i oholost.Čovek misli da je napametniji pa onda i ne prihvata nešto što mu se nudi. Taj problem je imao i Kain na početku samom.Imam jasvoj način, šta ti misliš ko si da mene učiš kako teba da radim, pa valjda sam ja pravedan iuradio sam najbolje kako sam mogao i sada se tebi nesviđa moja žrtva a njegova(aveljeva) ti se sviđa . Uvek je tu ključ problema .
Što se tiče samog uništenja u ognjenom jezeru tu se donekle slažem sa braćom adventistima ali ne do kraja.Ja verujem da će svako imati jedno vremensko razdoblje muka u tom jezeru u odnosu na ono što mu je dosuđeno i onda će biti uništen.Tako da neće biti isto svakome, muke će biti jednake ali vreme različito.

Super vam je taj bog i super vam je ta vjera. Čovjek koji je dobar i živi pravedno (a nije kršćanin) i onaj koji siluje i ubija zaslužuju jednaki tretman. Vi to zovete "pravda"?

Što se tiče mentaliteta, velika većina ljudi na istoku ne shvaćaju u čemu se sastoji privlačnost kršćanstva. Oni imaju totalno drukčiju filozofiju i ideje od nas. Naravno, ima i tamo kršćana ( isto kao što u Europi i Americi ima budista) ali oni su manjina. Neki od njih čak i prilagođavaju kršćanstvo svom mentalitetu zato jer ne znaju drukčije, recimo u Indiji predstavljaju Isusa kao avatara - jednog od mnogih. (zbog čega će ih vaš Bog poslati u pakao, nema sumnje) A da ne spominjem one koji nisu nikad došli u dodir sa kršćanstvom. ( također idu pakao ) I naravno, ona izolirana plemena koja sam spominjao. Njihovi jezici nam još nisu sasvim poznati. Tko će njima prevest Bibliju? I ako se nekim čudom nađe netko tko hoće, tko ti garantira da će oni išta shvatiti od toga? Naravno i oni po vama idu u pakao zato jer nisu prihvatili Isusa.

Apsurd.


Zadnja promjena: AOF; sub sij 29, 2011 8:09 am; ukupno mijenjano 1 put.
AOF
AOF
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Broj postova : 103
Join date : 14.01.2011

[Vrh] Go down

Isus kao jedini put / problem pakla i raja - Page 2 Empty Re: Isus kao jedini put / problem pakla i raja

Postaj by AOF sub sij 29, 2011 6:33 am

I samo da napomenem: starim europljanima je bilo lakše prihvatiti kršćanstvo. Njima je bio poznat koncept trojstva (triglav u slavena). U pravoslavlju je dosta svetaca zamjenilo poganske bogove.

Budizam je potpuno različit. Zato jer nema bogova u budizmu. Pogotovo ne u theravada budizmu. ( izvorni Budin nauk) A da ne spominjem zen.
AOF
AOF
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Broj postova : 103
Join date : 14.01.2011

[Vrh] Go down

Isus kao jedini put / problem pakla i raja - Page 2 Empty Re: Isus kao jedini put / problem pakla i raja

Postaj by sivko5 sub sij 29, 2011 11:50 am

Ne trebamo se bojati toga da je Bog nepravedan.
Svi oni koji nikada nisu čuli za Isusa Krista i njegovo spasenje, neće se suditi na temelju toga. Pavao piše u Rim.2,12-16 : " Jer koji su bez Zakona sagriješili, bez zakona će i propasti; i koji su pod Zakonom sagriješili, po Zakonu će biti suđeni: jer pred Bogom nisu pravedni slušatelji Zakona, nego će vršitelji Zakona biti opravdani.
Ta kad god pogani, koji nemaju Zakona, po naravi vrše ono što je sadržano u Zakonu, oni su, i nemajući Zakona, sami sebi Zakon: pokazuju da su djela koja Zakon nalaže upisana u njihovim srcima; svjedoči o tome njihova savjest i prosuđivanja kojima se međusobno optužuju ili brane, na dan kada će, po mojem evanđelju, Bog po Isusu Kristu suditi ljudske tajne."

Dakle, svi oni koji nisu nikada čuli o Isusu Kristu za mjerilo imaju svoju savjest. Savjest im govori da ne valja lagati, krasti...

Sasvim je druga stvar sa onima koji jesu čuli i imali priliku prihvatiti Isusa Krista ( ti naprimjer ).
sivko5
sivko5
Moderator
Moderator

Broj postova : 165
Join date : 21.01.2011

[Vrh] Go down

Isus kao jedini put / problem pakla i raja - Page 2 Empty Re: Isus kao jedini put / problem pakla i raja

Postaj by AOF sub sij 29, 2011 1:49 pm

Da, mene će Bog poslati u pakao zato jer me stvorio takvog da ne vidim što to ima logično u kršćanstvo. Zajedno sa muslimanima, hinduistima, budistima, taoistima, gnosticima, pa i svima onima koji ne vjeruju u istu verziju kršćanstva u koju vi vjerujete ( 38 000 verzija)

Pakao će biti pun ljudi. Postavlja se pitanje: Zašto Bog nije na zemlju poslao ljude koji će moći ljudima objasniti kršćanstvo? Zašto među kršćanima ima podjela? I zašto dopušta postojanje stotina drugih religija koje samo zavode ljude i vode ih u propast? Možda se samo voli zezati i slati ljude u pakao?

Naravno Bog bi mogao vrlo lako uništiti pakao (zato jer je svemoguć) ali njemu je ipak draže da nas sve gleda kako gorimo. Ja sam na istoj razini sa ubojicama, silovateljima i pedofilima. Samo zato što nisam kršćanin. Kakva komedija. Laughing Ali zanimljiva je ta ideja: "prihvati me ili gori vječno". Dosta je popularna među raznim religijama. Pogotovo u Islamu i Kršćanstvu gdje je najpopularnija i najbolje razrađena. Čudi me da te tehnike zastrašivanja još djeluju na ljude.
Basketball

AOF
AOF
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Broj postova : 103
Join date : 14.01.2011

[Vrh] Go down

Isus kao jedini put / problem pakla i raja - Page 2 Empty Re: Isus kao jedini put / problem pakla i raja

Postaj by sivko5 sub sij 29, 2011 3:09 pm

AOF je napisao/la:Da, mene će Bog poslati u pakao zato jer me stvorio takvog da ne vidim što to ima logično u kršćanstvo. Zajedno sa muslimanima, hinduistima, budistima, taoistima, gnosticima, pa i svima onima koji ne vjeruju u istu verziju kršćanstva u koju vi vjerujete ( 38 000 verzija)

Pakao će biti pun ljudi. Postavlja se pitanje: Zašto Bog nije na zemlju poslao ljude koji će moći ljudima objasniti kršćanstvo? Zašto među kršćanima ima podjela? I zašto dopušta postojanje stotina drugih religija koje samo zavode ljude i vode ih u propast? Možda se samo voli zezati i slati ljude u pakao?

Naravno Bog bi mogao vrlo lako uništiti pakao (zato jer je svemoguć) ali njemu je ipak draže da nas sve gleda kako gorimo. Ja sam na istoj razini sa ubojicama, silovateljima i pedofilima. Samo zato što nisam kršćanin. Kakva komedija. Laughing Ali zanimljiva je ta ideja: "prihvati me ili gori vječno". Dosta je popularna među raznim religijama. Pogotovo u Islamu i Kršćanstvu gdje je najpopularnija i najbolje razrađena. Čudi me da te tehnike zastrašivanja još djeluju na ljude.
Basketball

Nikoga Bog ne šalje u pakao, niti ga osuđuje. Ljudi osuđuju sami sebe.
Bog je na zemlju poslao nešto najvrednije što ima: svog Sina. I još jednom- nemoj Boga procjenjivati po kršćanima i raznim denominacijama. On od nas ne traži da vjerujemo u kršćane, nego u Njega.
Ako odeš na neki koncert gdje se izvodi glazba od Mozarta, hoćeš li popljuvati Mozarta zato što orkestar nije bio uštiman, što su loše svirali?
sivko5
sivko5
Moderator
Moderator

Broj postova : 165
Join date : 21.01.2011

[Vrh] Go down

Isus kao jedini put / problem pakla i raja - Page 2 Empty Re: Isus kao jedini put / problem pakla i raja

Postaj by AOF sub sij 29, 2011 3:58 pm

sivko5 je napisao/la:Nikoga Bog ne šalje u pakao, niti ga osuđuje. Ljudi osuđuju sami sebe.
Bog je na zemlju poslao nešto najvrednije što ima: svog Sina. I još jednom- nemoj Boga procjenjivati po kršćanima i raznim denominacijama. On od nas ne traži da vjerujemo u kršćane, nego u Njega.
Ako odeš na neki koncert gdje se izvodi glazba od Mozarta, hoćeš li popljuvati Mozarta zato što orkestar nije bio uštiman, što su loše svirali?

Ljudi sami sebe osuđuju i šalju u pakao? Čudno. To je kao da te neki kriminalac zaustavi na ulici i uperi pištolj u tebe i kaže: " otići ćeš sa mnom i biti ćeš moj rob, a ako nećeš onda ću te upucati. Ali to te neću zapravo ja upucati nego ti ćeš upucati sam sebe. Sam ćeš sebe ubiti ako me odbiješ"

Zanimljivo je da si spomenuo Mozarta. Možda je Bog Mozart a sve svete knjige su zapravo "neuštimani orkestar"? To bi objasnilo dosta toga. Rolling Eyes
AOF
AOF
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Broj postova : 103
Join date : 14.01.2011

[Vrh] Go down

Isus kao jedini put / problem pakla i raja - Page 2 Empty Re: Isus kao jedini put / problem pakla i raja

Postaj by amos ned sij 30, 2011 12:04 am

AOF je napisao/la:
Super vam je taj bog i super vam je ta vjera. Čovjek koji je dobar i živi pravedno (a nije kršćanin) i onaj koji siluje i ubija zaslužuju jednaki tretman. Vi to zovete "pravda"?
Zašto ne čitaš ono što sam napisao ? Lepo sam ti objasnio da neće dobiti isti tretman ali ti ne čitaš.Hajde lepo polako pročitaj sve. Rekao sam da onaj koji odbije biće osuđen, no to ne znači da će biti osuđen onaj koji nikada nije čuo.Isto tako onaj koji je čuo i bio osuđen, vreme koje će biti kažnjavan će biti drugačije u zavisnosti od njegovog života.
Što se tiče mentaliteta, velika većina ljudi na istoku ne shvaćaju u čemu se sastoji privlačnost kršćanstva. Oni imaju totalno drukčiju filozofiju i ideje od nas. Naravno, ima i tamo kršćana ( isto kao što u Europi i Americi ima budista) ali oni su manjina. Neki od njih čak i prilagođavaju kršćanstvo svom mentalitetu zato jer ne znaju drukčije, recimo u Indiji predstavljaju Isusa kao avatara - jednog od mnogih. (zbog čega će ih vaš Bog poslati u pakao, nema sumnje)
Rekao sam ti ni sloveni kao narod kome mi pripadamo nisu imali koncept verovanja koji bi im učinio biblijskog Boga boga bliskim, pa ipak su ga prihvatili na kraju.Nije tu pitanje mentaliteta imaš u kini hrišćana koliko god hoćeš, u indiji isto imaš Hrišćana, uzalud koristiš taj argument.
A da ne spominjem one koji nisu nikad došli u dodir sa kršćanstvom. ( također idu pakao ) I naravno, ona izolirana plemena koja sam spominjao. Njihovi jezici nam još nisu sasvim poznati. Tko će njima prevest Bibliju? I ako se nekim čudom nađe netko tko hoće, tko ti garantira da će oni išta shvatiti od toga? Naravno i oni po vama idu u pakao zato jer nisu prihvatili Isusa.
Nikako ne čitaš ono što ti pišem izgleda, stvarno me razočaravaš svojim komentarima. I ovo sam ti već objasnio da nije tako....

amos
amos
Global Moderator
Global Moderator

Broj postova : 170
Join date : 11.01.2011

[Vrh] Go down

Isus kao jedini put / problem pakla i raja - Page 2 Empty Re: Isus kao jedini put / problem pakla i raja

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 3. Previous  1, 2, 3  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.