PREŠLI SMO NA www.krscanskiforum.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Isus kao jedini put / problem pakla i raja

+6
sivko5
job
Davor
amos
Melito
AOF
10 posters

Stranica 3 / 3. Previous  1, 2, 3

Go down

Isus kao jedini put / problem pakla i raja - Page 3 Empty Re: Isus kao jedini put / problem pakla i raja

Postaj by AOF ned sij 30, 2011 7:43 am

Şlaveni su imali koncept trojstva, kao i drugi pogani. To sam ti napisao. Zato muslimani optužuju kršćanstvo da je kopija poganskih religija. I židovi isto.

Ne koristim uzalud taj argument. Rekao sam da ima kršćana u Aziji ali da su manjina. Velika većina ne prihvaća kršćanstvo. I svaka im čast na tome.

Smile
AOF
AOF
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Broj postova : 103
Join date : 14.01.2011

[Vrh] Go down

Isus kao jedini put / problem pakla i raja - Page 3 Empty Re: Isus kao jedini put / problem pakla i raja

Postaj by amos ned sij 30, 2011 7:54 am

AOF je napisao/la:Şlaveni su imali koncept trojstva, kao i drugi pogani. To sam ti napisao. Zato muslimani optužuju kršćanstvo da je kopija poganskih religija. I židovi isto.

Ne koristim uzalud taj argument. Rekao sam da ima kršćana u Aziji ali da su manjina. Velika većina ne prihvaća kršćanstvo. I svaka im čast na tome.

Smile

Tu se potpuno slažemo zato ja i tvrdim da je koncept trojstva paganski a ne biblijski koncept.Pripadam grupi vernika koja ne veruje da je trojstvo ispravna doktrina, već da ju je nametnuo paganski Rim 325-381 godine.Dakle Hrišćanstvo po mom uverenju veruje u Jednog Boga, Jednu osobu ne tri.
No što se tiče manjine , lično verujem da je još manji broj prihvatio pravo biblijsko Hrišćanstvo nego što se predstavlja danas u ciframa.Jako mali broj ljudi su ustvari biblijski vernici.
Problem je kako sam te unapred upozorio da ja ne pripadam velikoj većini vernika tako da argumenti koje koristiš po navici ne funkcionišu kod mene, no ako budeš čitao ono što pišem budeš stekao verovatno sveže argumente.
Smile
amos
amos
Global Moderator
Global Moderator

Broj postova : 170
Join date : 11.01.2011

[Vrh] Go down

Isus kao jedini put / problem pakla i raja - Page 3 Empty Re: Isus kao jedini put / problem pakla i raja

Postaj by AOF ned sij 30, 2011 1:37 pm

Meni je samo čudno kako jedna religija - kršćanstvo može imati toliko puno različitih crkva zajednica i sekta. Mislim da je brojka 38 000 ( ili 40 000 nisam siguran) A imate jednu svetu knjigu - Bibliju. I svi se vole zvati biblijski kršćani ili biblijski vjernici. Što samo dokazuje kako je moj skepticizam opravdan.

Većina vjeruje u trojstvo. Koliko je meni poznato samo Jehovini svjedoci odbacuju trojstvo. Nisam znao da vas ima još.
AOF
AOF
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Broj postova : 103
Join date : 14.01.2011

[Vrh] Go down

Isus kao jedini put / problem pakla i raja - Page 3 Empty Re: Isus kao jedini put / problem pakla i raja

Postaj by amos ned sij 30, 2011 3:35 pm

AOF je napisao/la:Meni je samo čudno kako jedna religija - kršćanstvo može imati toliko puno različitih crkva zajednica i sekta. Mislim da je brojka 38 000 ( ili 40 000 nisam siguran) A imate jednu svetu knjigu - Bibliju. I svi se vole zvati biblijski kršćani ili biblijski vjernici. Što samo dokazuje kako je moj skepticizam opravdan.

Većina vjeruje u trojstvo. Koliko je meni poznato samo Jehovini svjedoci odbacuju trojstvo. Nisam znao da vas ima još.
O ja nijednog ternutka nisam dovodio u pitanje tvoj skepticizam. Ne,ne svaki skepticizam je po meni opravdan, jedino što nije svaki koristan. Vidiš nije problem u bibliji nikada bio, uvek je bio problem u interpretacijama iste.E sada tu se onda ne postavlja pitanje dali je biblija ispravna već dali je interpretacija nje ispravna.No jedan pravi skeptik može da istražuje pa nešto i da otkrije Smile
Pa pored nas koji verujemo poruku časa postoji i grupa pentekostalaca koji ne veruju u trojstvo.
amos
amos
Global Moderator
Global Moderator

Broj postova : 170
Join date : 11.01.2011

[Vrh] Go down

Isus kao jedini put / problem pakla i raja - Page 3 Empty Re: Isus kao jedini put / problem pakla i raja

Postaj by AOF pon sij 31, 2011 7:34 am

Sad sam se sjetio da sam čuo za "Jesus Only" pokret pentekostalaca, koji ne vjeruju u trojstvo. Njih ostatak kršćana dosta napada zbog toga. Kao i Jehovine svjedoke.

Problem kod istraživanja biblije je to što svatko može razviti svoju teologiju. To i sami vidimo. A u niti jednu ne možeš biti siguran. Istraživanje tu ne pomaže, ostaje ti samo da izabereš ono za što ti misliš da je najbliže istini.

AOF
AOF
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Broj postova : 103
Join date : 14.01.2011

[Vrh] Go down

Isus kao jedini put / problem pakla i raja - Page 3 Empty Re: Isus kao jedini put / problem pakla i raja

Postaj by amos pon sij 31, 2011 9:51 am

AOF je napisao/la:
Problem kod istraživanja biblije je to što svatko može razviti svoju teologiju. To i sami vidimo. A u niti jednu ne možeš biti siguran. Istraživanje tu ne pomaže, ostaje ti samo da izabereš ono za što ti misliš da je najbliže istini.

I tu se slažem sa tobom isto, zato i imamo toliko pravaca i pokreta.No za tu količinu razlčitih pokreta je odgovorna i još jedna stvar. Rast u otkrivenju je proizvodio nove pravce koji bi posle ostali na toj tački gde ju je započeo određeni glasnik tog doba, a otkrivenje bi nastavilo dalje da otkriva reč. E sada ima i paralelnih denominacija koje nisu proizašle iz tog rasta u otkrivenju koje još dodatno čine šarenim situaciju.
E sada da bi odabrao šta je najbliže istini ti moraš da ustanoviš šta je to za tebe istina, a to bez istraživanja ne možeš definitivno, tako da se ne slažem da istraživanje ne pomaže, ono je od krucijalne važnosti.
amos
amos
Global Moderator
Global Moderator

Broj postova : 170
Join date : 11.01.2011

[Vrh] Go down

Isus kao jedini put / problem pakla i raja - Page 3 Empty Re: Isus kao jedini put / problem pakla i raja

Postaj by nephilim pon sij 31, 2011 1:13 pm

ZIVO SAMO OD ZIVOG -louis pasteur ....podji u svoju sobu i razbacaj sve i vrati se nakon milijun godina ,hoce li biti urednije?

nephilim

Broj postova : 3
Join date : 30.01.2011

[Vrh] Go down

Isus kao jedini put / problem pakla i raja - Page 3 Empty Razlicite interpretacije Krscanstva

Postaj by Slovenac uto vel 01, 2011 4:41 pm

Zanimljiva debata. AOF, ja sam krscanin, a cini mi se, da se slazem sa tvojim pogledima u mnogocemu. Vjerujem u evoluciju, vjerujem da je pojam Boga povjesno uvjetovan (Bog kao patriarh, muskarac itd.), a u istini prevazilazi ljudske kategorije. I ne vjerujem, da ce ljudi, koji iskreno ne mogu vjerovati u Isusa, biti zbog toga izgubljeni. Ne vjerujem ni u vjecni pakao - to je grcka misao, koja se "ozenila" sa biblijskim pojmovima gehene, konacnog suda itd.

Glavni razlog, zasto sam krscanin jeste, jer me Kristov nauk i kriz nagovaraju u najdubljem jezgru mog bica - nisam jos dozivio jasnije i bolje definicije covjeka. A u Boga vjerujem, jer osjecam, da sam na cudesan nacin jedno sa prirodom, zvijezdama, rijekama itd. sto me silno usmjerava na vjerovanje, da je sve stvoreno. Postojanje svijeta je cudo, ne trebam "cuda".

Razum sam po sebi nama ne moze odgovoriti ni na pitanje, zasto ne ubiti djete, koje je, recimo, napusteno od roditelja i imamo priliku ubiti takvo djete negdje u sumi: zasto, ako nema Boga, dublje istine o covjeku kao bicu, zasto ne bi probao, kakav ce to osjecaj biti, kad ubijes neduzno jadno dijete? To, da je takva ideja bolesna i grozna itd. za ateista ne treba imati puno veze, jer u stvari, u krajnjoj realnosti, mi nismo nista. To je izuzetan slucaj, da se nesto ekxperimentalno proba, i zasto ne (pitam ateista)? Svako dostojanstvo itd. samo je ljudski dogovor. Nema dublje istine o covjeku, organizmu, materiji, prahu svemira.

Slovenac

Broj postova : 1
Join date : 01.02.2011

[Vrh] Go down

Isus kao jedini put / problem pakla i raja - Page 3 Empty Re: Isus kao jedini put / problem pakla i raja

Postaj by student.stalni čet vel 17, 2011 12:38 am

Nije na nama da sudimo.
To je na Bogu.
On će vidjeti pravedno i presuditi, tko je što zaslužio po djelima svojim.
Što se tiče onih koji su dobri, ali nisu prihvatili Gospodina Isusa u svoj Život, kaže se da su se sami osudili.
Ali opet, nije na nama da to prosuđujemo.
Na nama je kao Kršćanima da upozoravamo braću, da predajemo nevjernicima mogućnost vječnog života, i da budemo dobri, na uzor drugima - nevjernicima.

student.stalni

Broj postova : 32
Join date : 15.02.2011

[Vrh] Go down

Isus kao jedini put / problem pakla i raja - Page 3 Empty Re: Isus kao jedini put / problem pakla i raja

Postaj by BonniTalog pet vel 18, 2011 12:51 pm

Po cemu se Krist razlikuje od svih ostalih? Pa po tome što je osoban. Crnci ga doživljavaju kao crnca, kinezi kao kineza, na Jamajci ima dredove, katolici imaju svoj prikaz, pravoslavci imaju svoje ikone, uglavnom ima toliko varijacija i toliko različitosti a uvijek nosi istu poruku. To je fascinantno.

Dok su Buda, Krisna, Shiva, Vishnu nacrtani tak kak trebaju biti i to je to. Nemaju tu osobnu notu koju Isus ima. Time je i tolko snažna poruka da je upravo umro za tebe osobno i to dolazi do izražaja.

Nadam se da sam bio jasan.
BonniTalog
BonniTalog

Broj postova : 17
Join date : 10.02.2011

[Vrh] Go down

Isus kao jedini put / problem pakla i raja - Page 3 Empty Re: Isus kao jedini put / problem pakla i raja

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 3 / 3. Previous  1, 2, 3

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.