PREŠLI SMO NA www.krscanskiforum.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pakao - mjesto vječnih muka?

+6
AOF
Justin
sivko5
amos
krnyo
Melito
10 posters

Stranica 4 / 4. Previous  1, 2, 3, 4

Go down

Pakao - mjesto vječnih muka? - Page 4 Empty Re: Pakao - mjesto vječnih muka?

Postaj by sivko5 sri vel 16, 2011 8:20 am

Ništa osobno Justine ...
sivko5
sivko5
Moderator
Moderator

Broj postova : 165
Join date : 21.01.2011

[Vrh] Go down

Pakao - mjesto vječnih muka? - Page 4 Empty Re: Pakao - mjesto vječnih muka?

Postaj by Melito sri vel 16, 2011 8:25 am

sivko5 je napisao/la:Ništa osobno Justine ...

Justin je navikao u raspravi sa miskecom4096 pisati dugačke postove....to je njegov način objašnjavanja...ako nije copy - paste, onda je to u redu Very Happy

P.S. On ti je na faksu uvijek bio temljeti, za razliku od mene koji sam sažet...
Melito
Melito
Admin
Admin

Broj postova : 293
Join date : 11.01.2011
Age : 50
Lokacija : Sard

https://krscanski.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Pakao - mjesto vječnih muka? - Page 4 Empty Re: Pakao - mjesto vječnih muka?

Postaj by Justin sri vel 16, 2011 9:50 am

sivko5 je napisao/la:Ništa osobno Justine ...

Naravno, prijatelju. Sve je u redu. Još jednom se ispričavam na dugačkom postu...ne volim ni ja kad netko napiše tako dugački post, mrsko mi je čitati...ali sad sam napisao sve najvažnije, da ne moram svaki čas pisati po malo... Wink
Justin
Justin
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Broj postova : 141
Join date : 14.01.2011

[Vrh] Go down

Pakao - mjesto vječnih muka? - Page 4 Empty Re: Pakao - mjesto vječnih muka?

Postaj by student.stalni čet vel 17, 2011 12:30 am

Justine

odgovori mi molim te

da li je za tebe kazna ako
teški masovni ubica djece i žena, kriminalac

bude ubijen metkom, inekcijom, znači trenutno,

ili ako ga se ostavi na životu i muči ga se svaki dan i noć do kraja njegova života zbog njegovih grijeha.

student.stalni

Broj postova : 32
Join date : 15.02.2011

[Vrh] Go down

Pakao - mjesto vječnih muka? - Page 4 Empty Re: Pakao - mjesto vječnih muka?

Postaj by Justin čet vel 17, 2011 10:36 am

student.stalni je napisao/la:Justine

odgovori mi molim te

da li je za tebe kazna ako
teški masovni ubica djece i žena, kriminalac

bude ubijen metkom, inekcijom, znači trenutno,

ili ako ga se ostavi na životu i muči ga se svaki dan i noć do kraja njegova života zbog njegovih grijeha.

Ako me pitaš za moje osobno mišljenje, ja smatram da je sadistički mučiti bilo koga. Ne vidim smisao niti razlog da nekoga mučimo. Ja osobno ne bih mogao uživati u mučenju bilo koga. Osim toga, mislim da ne možemo uspoređivati ljudsko "kažnjavanje" zlih i nepravednih ljudi s Božjim sudom i Božjim kažnjavanjem o kojemu govori Biblija. Zašto? Zato što je Bog - Bog, a ne čovjek, te zato što su ljudi Božja stvorenja. Ispravi me ako griješim, ali čini mi se da nam Biblija daje jasno do znanja da je Bogu glavni cilj "spasiti" što više ljudi je moguće. Njemu nije cilj "mučiti" ljude. Svi ljudi su Njegova stvorenja koja On voli. Bogu je žao što su ljudi postali grešna bića i što nas naši grijesi rastavljaju od Njega i Njegove ljubavi. Bog želi spasiti što više ljudi može (1. Timoteju 2:3-4), ali pritom mora biti i milostiv i pravedan u isto vrijeme. Ljubav na grijeh odgovara milostivo, ali u isto vrijeme i pravedno. Na Križu vidimo i jedno i drugo, i pravednost i milost Božju. Isto tako, u Božjem Suđenju ljudima vidimo i milost i pravednost Božju. Kad smo kod pravednosti, smatram da bi bilo itekako nepravedno mučiti nekoga kroz cijelu vječnost zbog grijeha koja je ta osoba činila nekoliko godina ili desetljeća. Smatram to razumijevanje Božje "pravde" ili "kažnjavanja" izuzetno "nepravednim". Ono što vidimo kroz cijelu Bibliju jest da će nepravedni biti uništeni (Psalam 37:9.20.34; Psalam 68:2-3; Psalam 104:35; Psalam 145:20; Izaija 30:33; Malahija 4:1; Matej 10:28; Matej 13:30.40; Rimljanima 6:23; 2. Solunjanima 1:9; Hebrejima 2:14; 2. Petrova 3:7; Otkrivenje 20:9.14-15). Mogli bismo još puno bblijskih redaka nabrajati, ali i ovo je dovoljno. Vidimo da je u Bibliji ova "kazna" nepravednih izjednačena sa smrću (a mislim da je smrt nešto sasvim suprotno od "vječnog mučenja"; Biblija govori o "vječnoj kazni", a ne o "vječnom kažnjavanju"). Zbog toga je dobro proučiti što Biblija naučava o smrti. Usporedi Postanak 2:7 sa Propovjednikom 12:7 i vidjet ćeš da je smrt ustvari obrnuti proces od stvaranja, a prije nego je čovjek stvoren, je li postojala nekakva "duša" bez "tijela"? Naravno da nije. Prije nego je čovjek stvoren, jednostavno nije bilo čovjeka. U to isto "stanje" se čovjek vraća kad umre. Mislim da je Biblija po tom pitanju poprilično transparentna. U Bibliji nigdje ne postoji ideja o nekakvoj urođenoj "neuništivosti duše"; ta ideja je ušla u kršćansku misao iz grčke filozofije.
Evo, ja sam odgovorio i puno više nego što si me pitao.. Što ću, kad sam brbljav Wink
Justin
Justin
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Broj postova : 141
Join date : 14.01.2011

[Vrh] Go down

Pakao - mjesto vječnih muka? - Page 4 Empty Re: Pakao - mjesto vječnih muka?

Postaj by student.stalni čet vel 17, 2011 2:13 pm

MATEJ 25:46 "I otići će ovi u muku vječnu, a pravednici u život vječni."

U jednoj rečenici kaže vječno za muku i vječno za život.
Kako ti odvajaš vječno od vječnog?
Nemoj miješati vatru na smetlištu i vatru u Ognjenom Jezeru, jer to nisu 2 iste stvari! Ne miješaj vječnu gubu i vječni škrgut zuba u Paklu, jer to su 2 različite stvari i lokacije.
Mislim da Bog ne griješi.
Da je mislio da je za zle smrt trenutna - onda bi to i pisalo.
Mi smo mali za Boga i Njegove puteve pravde.
Da je Hitler zadnju sekundu života dao pokajanje i prihvatio Boga - bio bi spašen.
Nama ljudima je to neshvatljivo.
Ali Bog na puno mjesta upozorava što će biti sa zlima - vječna muka dan i noć.
Za one koji misle da je smrt trenutna - za zle -
Bog daje uputstvo - dan i noć vječno!
Mogao bi ti i neki sotonista reči da i naše vječno u raju znači - ništa!

Najvažnije je to da Bog daje i uzima kako on hoće.
Za zle je primamljivo to da će im se samo oduzeti život za sve zlo što počiniše,
da neće biti patnje, pa to im je stimulacija - takovo vjerovanje,
ali tako ne piše u Bibliji.

student.stalni

Broj postova : 32
Join date : 15.02.2011

[Vrh] Go down

Pakao - mjesto vječnih muka? - Page 4 Empty Re: Pakao - mjesto vječnih muka?

Postaj by David pet vel 18, 2011 5:39 am

Pozdrav svima!
Citajuci vaše postove dobio sam zelju da se i ja ukljucim..Smile
Moram reci jedno veliko AMEN na Justinovo izlaganje.

Bilo je primjetio sam dosta govora i o prispodobi iz Luke 16 o bogatašu i lazaru pa bih zelio nešto reći na tu temu.

Naime ovdje svakako Isus ne govori o stanju nakon smrti vec se koristi ovom pricom da bi dao jednu poruku židovima onog vremena, kao i crkvi današnjeg vremena.
Bogataš predstavlja židove onog vremena, a Lazar predstavlja neznabošce onog vremena koji su kao i Lazar iz priče (21stih) gladni kruha, ali kruha života.
Isus se otkrio preko židova, preko kojih je i došao na svjet, ali došao je da spasi sve ljude. Mnogi židovi to nisu shvacali te su uskracivali kruh života svim nežidovima. Mi smo Božji narod, mi smo izabrani govorili su..
Pročitajte Matej 15. 25-27 ovdje vidimo cak vrlo slicne rijeci iz Luke 16.
Poanta je da na kraju vidimo bogataša izgubljenog, a lazara spašenog skupa sa Abrahamom, praocem tih istih židova.
Njima nisu bila potrebna objašnjenja jer su odmah znali da Isus govori u metafori, cim se služio grčkom mitologijom.
Biblija se služi i mnogim drugim metaforama da bi priopcila poruku, vjest, proročanstva!
Npr zvjer iz Otk.13 dali i to shvacate doslovno ili je jasno da se radi o slikovitom prikazu jedne sile?
Bog nije sadista! Bog je ljubav i On je pravedan. Otk 22.12
Ne razumijem kako netko može gledati Boga, koji je dao svojega sina za nas.. kao mučitelja.. razmišljanje na taj način ruši cijeli smisao i kontekst biblije..
Ako nam je obecan vjecni život bez placa, vike, žalosti, boli..Otk21.4
kako je to moguce dok su prema prispodobi bogataš i Lazar u neposrednoj blizini?(23,24 stih: vide se i cuju..)
Pa i da nisu zar itko moze biti sretan u vjecnosti dok se negdje u nekom kutku svemira njegovi mili i dragi muce u vjecnom ognju?
Zar naš Spasitelj moze?
To je grozna teorija koju sotona koristi da Boga prikaze još goreg od sebe i omrzne ljudima njihovog Spasitelja te umjesto motiva ljubavi usadi motiv straha u svako Njegovo stvorenje.
Da još ne dužim postavio bih vam za kraj jedno pitanje!
Zašto je Isus dok je bio na zemlji uskrsnuo Lazara?Ivan 11.43,44
Zar mu nije bilo dobro u "krilu Abrahamovu" ili je mozda bio u paklu ili..?




David
David

Broj postova : 8
Join date : 18.02.2011

[Vrh] Go down

Pakao - mjesto vječnih muka? - Page 4 Empty Re: Pakao - mjesto vječnih muka?

Postaj by Justin pet vel 18, 2011 6:56 am

student.stalni je napisao/la:MATEJ 25:46 "I otići će ovi u muku vječnu, a pravednici u život vječni."

U jednoj rečenici kaže vječno za muku i vječno za život.
Kako ti odvajaš vječno od vječnog?
Nemoj miješati vatru na smetlištu i vatru u Ognjenom Jezeru, jer to nisu 2 iste stvari! Ne miješaj vječnu gubu i vječni škrgut zuba u Paklu, jer to su 2 različite stvari i lokacije.
Mislim da Bog ne griješi.
Da je mislio da je za zle smrt trenutna - onda bi to i pisalo.
Mi smo mali za Boga i Njegove puteve pravde.
Da je Hitler zadnju sekundu života dao pokajanje i prihvatio Boga - bio bi spašen.
Nama ljudima je to neshvatljivo.
Ali Bog na puno mjesta upozorava što će biti sa zlima - vječna muka dan i noć.
Za one koji misle da je smrt trenutna - za zle -
Bog daje uputstvo - dan i noć vječno!
Mogao bi ti i neki sotonista reči da i naše vječno u raju znači - ništa!

Najvažnije je to da Bog daje i uzima kako on hoće.
Za zle je primamljivo to da će im se samo oduzeti život za sve zlo što počiniše,
da neće biti patnje, pa to im je stimulacija - takovo vjerovanje,
ali tako ne piše u Bibliji.

Čuj, shvatio sam tvoje stajalište i ne moraš ga više ponavljati. Mislim da je svrha ovog foruma da svatko iznese svoje mišljenje, zajedno s biblijskim argumentima koji potvrđuju to mišljenje, a nakon toga ako se netko s tim argumentima ne slaže, onda je pošteno da na te argumente odgovori. Ti tvrdiš da se s mojim argumentima ne slažeš, ali nisi na njih dao odgovor. Nisi odgovorio gotovo ni na jedan biblijski tekst kojeg sam dao. U prethodnom postu sam dao puno biblijskih tekstova koji govore o tome da će nepokajani grešnici biti uništeni. Koji je tvoj odgovor na te tekstove? Volio bih čuti tvoje mišljenje u vezi konkretnih argumenata koje sam dao.

Što se tiče Mateja 25:46, primarno značenje riječi koja je ovdje prevedena kao "muka" jest "kazna". Zbog toga mnogi prijevodi imaju: "ovi će otići u KAZNU vječnu". Dakle, da ponovim ono u vezi riječi "vječno" u Bibliji: u Bibliji imamo zapisano da će mnoge stvari/osobe trajati "vječno", iako su mnoge od tih stvari/osoba davno nestale. Isto tako, u SZ-u se za mnoge obrede tvrdi da će trajati vječno, iako su davno prestali. Međutim, za Boga se također kaže da "vječno" vlada, a za vjerne nalazimo na mnogo mjesta obećanje da će primiti "vječni" život. Ako proučimo značenje hebrejske riječi "olam" i grčke riječi "aionios" (obje se prevode s "vječno" u našim biblijama), tada ćemo shvatiti da ta "vječnost" nema nekakvu transcendentalnu vrijednost sama po sebi, nego dužina te "vječnosti" je relativna i ovisi uvijek o tome na koga se ta "vječnost" odnosi. Dakle, ta riječ "vječno" kad se koristi za nešto ovozemaljskog porijekla, nema značenje vječnog trajanja, jer ovozemaljske stvari i bića nisu vječni sami po sebi, nego propadaju i umiru (a nisi odgovorio ni na tekstove koji objašnjavaju biblijsko razumijevanje smrti - Postanak 2:7 i Propovjednik 12:7); međutim, kad se ta ista riječ "vječno" koristi u odnosu na Boga ili neku "nebesku" stvarnost, tada to "vječno" ima značenje vječnosti koja nikad neće prestati. Isti se princip primjenjuje i kad se govori o "vječnosti" u obrnutom smislu - "oduvijek". Ako kažemo da je Bog postojao "oduvijek", to znači da je On bio prije svega. A ako kažemo da sam ja "oduvijek" živio u Virovitici, onda to znači da sam živio u Virovitici otkad sam se rodio.

Nadam se da sam sada odgovorio na tvoje pitanje: "kako odvajaš vječno od vječnog?" Je li ti ovaj odgovor logičan i u čemu se konkretno ne slažeš i zašto? Molim odgovor.
U Otkrivenju ne piše da će se nepokajani ljudi mučiti dan i noć, nego piše da će sići vatra s neba i uništiti ih. Priložio sam i taj citat, ali nisi na njega odgovorio. Za đavla i njegove bliske suradnike piše da će se "dim njihovih muka dizati dan i noć", ali u Judi slično piše i o vatri koja je spalila Sodomu i Gomoru, a očito ta vatra danas više ne gori. Uostalom, Otkrivenje je apokaliptičko djelo, puno slikovitih i simboličkih opisa. Ako gradiš svoje vjerovanje o "vječnim mukama" na tom jednom retku, onda prije svega moraš uočiti da redak prije toga kaže da će nepravedni ljudi biti uništeni vatrom s neba, a zatim moraš objasniti Judu 7 i sve ostale retke u Bibliji koji govore da će nepravedni biti uništeni. Volio bih čuti tvoja objašnjenja svih redaka koje sam dao, ako imaš objašnjenje na njih?
Justin
Justin
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Broj postova : 141
Join date : 14.01.2011

[Vrh] Go down

Pakao - mjesto vječnih muka? - Page 4 Empty Re: Pakao - mjesto vječnih muka?

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 4 / 4. Previous  1, 2, 3, 4

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.