PREŠLI SMO NA www.krscanskiforum.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ateizam i Kršćanstvo

+7
miskec4096
deonisa
sivko5
Justin
Davor
AOF
Melito
11 posters

Stranica 2 / 7. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Ateizam i Kršćanstvo - Page 2 Empty Re: Ateizam i Kršćanstvo

Postaj by AOF sri sij 26, 2011 3:10 pm

Pa ako vjeruješ da će netko tko nije kršćanin također biti spašen onda spadaš među liberalnije kršćane. To je po mom mišljenju pozitivno, ali ti neće donjeti veliku popularnost kod tvojih kolega vjernika.

Obično su mi govorili da se treba prihvatiti Isusa kao Spasitelja ili si gotov.
Ono što mene zanima, odakle ljudima takva samouvjerenost da drugima govore kako će propasti ako ne vjeruju u ono što oni vjeruju? Nisam primjetio da oni imaju sposobnosti koje su veće od mojih.

Ja ne tvrdim da Bog sigurno ne postoji. Ja tu opciju držim otvorenom, zato i jesam tu. Zato jer se nadam da će mi netko nešto reći zbog čega ću shvatiti smisao vjere. Ali nažalost, čini mi se da ipak nema ničega.



AOF
AOF
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Broj postova : 103
Join date : 14.01.2011

[Vrh] Go down

Ateizam i Kršćanstvo - Page 2 Empty Re: Ateizam i Kršćanstvo

Postaj by Justin sri sij 26, 2011 3:20 pm

Naravno da će i nekršćani biti spašeni. Ali nije stvar u spasenju ili ne-uništenju. Kršćani koji tu stavljaju naglasak po mom mišljenju nisu pravi kršćani, jer nisu upoznali Boga. Stvar je u tome da se upozna Bog i da se zavoli Njegov stil života kojeg On ima za nas i da se izgradi povjerenje u Njega.

To je ono što oslobađa čovjeka i daje mu smisao. Zašto ja želim biti u vječnosti? Zato što želim biti tamo s Bogom i s drugim ljudima, živjeti konačno u onakvoj zajednici za koju sam stvoren, zajednici sklada i ljubavi.

Justin
Justin
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Broj postova : 141
Join date : 14.01.2011

[Vrh] Go down

Ateizam i Kršćanstvo - Page 2 Empty Re: Ateizam i Kršćanstvo

Postaj by sivko5 sri sij 26, 2011 3:30 pm

Justin je napisao/la:Naravno da će i nekršćani biti spašeni. Ali nije stvar u spasenju ili ne-uništenju. Kršćani koji tu stavljaju naglasak po mom mišljenju nisu pravi kršćani, jer nisu upoznali Boga. Stvar je u tome da se upozna Bog i da se zavoli Njegov stil života kojeg On ima za nas i da se izgradi povjerenje u Njega.

To je ono što oslobađa čovjeka i daje mu smisao. Zašto ja želim biti u vječnosti? Zato što želim biti tamo s Bogom i s drugim ljudima, živjeti konačno u onakvoj zajednici za koju sam stvoren, zajednici sklada i ljubavi.

Ako će po tebi i nekršćani biti spašeni , imam pitanje za tebe: po kojem principu će ih Bog spasiti? Koja ti je to koncepcija Božjeg spasenja?
sivko5
sivko5
Moderator
Moderator

Broj postova : 165
Join date : 21.01.2011

[Vrh] Go down

Ateizam i Kršćanstvo - Page 2 Empty Re: Ateizam i Kršćanstvo

Postaj by Justin sri sij 26, 2011 3:40 pm

sivko5 je napisao/la:
Justin je napisao/la:Naravno da će i nekršćani biti spašeni. Ali nije stvar u spasenju ili ne-uništenju. Kršćani koji tu stavljaju naglasak po mom mišljenju nisu pravi kršćani, jer nisu upoznali Boga. Stvar je u tome da se upozna Bog i da se zavoli Njegov stil života kojeg On ima za nas i da se izgradi povjerenje u Njega.

To je ono što oslobađa čovjeka i daje mu smisao. Zašto ja želim biti u vječnosti? Zato što želim biti tamo s Bogom i s drugim ljudima, živjeti konačno u onakvoj zajednici za koju sam stvoren, zajednici sklada i ljubavi.

Ako će po tebi i nekršćani biti spašeni , imam pitanje za tebe: po kojem principu će ih Bog spasiti? Koja ti je to koncepcija Božjeg spasenja?

Po onom principu po kojemu Bog spašava ljude.
Po onom principu po kojemu će Job biti spašen (je li on bio "kršćanin"?)
Po onom principu po kojemu će Abraham biti spašen (je li on bio "kršćanin"?)
Po onom principu po kojemu su svi ljudi u prošlosti spašeni koji nisu bili "kršćani".

Ako je biti "kršćanin" preduvjet za spasenje, što to znači?
Znači li to da će svi kršćani biti spašeni (čak i oni koji su živjeli jako nemoralno?)

Da ti budem iskren, jako me začudilo i zaprepastilo tvoje pitanje.
Justin
Justin
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Broj postova : 141
Join date : 14.01.2011

[Vrh] Go down

Ateizam i Kršćanstvo - Page 2 Empty Re: Ateizam i Kršćanstvo

Postaj by Justin sri sij 26, 2011 3:45 pm

Ja mislim da Bog voli svu svoju djecu (sve ljude) i da ima svoje načine da dotakne srca i onih koji nisu "kršćani".

To je još jedan od razloga zašto je Bog toliko velik i veličanstven.
Justin
Justin
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Broj postova : 141
Join date : 14.01.2011

[Vrh] Go down

Ateizam i Kršćanstvo - Page 2 Empty Re: Ateizam i Kršćanstvo

Postaj by Justin sri sij 26, 2011 3:48 pm

I mislim da smo mi "kršćani" doista previše preokupirani tim pitanjem tko će biti "spašen", a tko neće. Kao da nam u cijeloj toj priči Bog i osobni odnos s Njim nisu na prvom mjestu. To je jako žalosno.

Siguran sam da postoje u svijetu mnogi "nekršćani" koji istinski vole i poštuju Boga u svome srcu, a da toga možda nisu ni svjesni.
Da, takvi ljudi će biti "spašeni". U to možemo biti sigurni.
Justin
Justin
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Broj postova : 141
Join date : 14.01.2011

[Vrh] Go down

Ateizam i Kršćanstvo - Page 2 Empty Re: Ateizam i Kršćanstvo

Postaj by sivko5 sri sij 26, 2011 4:11 pm

Justin je napisao/la:I mislim da smo mi "kršćani" doista previše preokupirani tim pitanjem tko će biti "spašen", a tko neće. Kao da nam u cijeloj toj priči Bog i osobni odnos s Njim nisu na prvom mjestu. To je jako žalosno.

Siguran sam da postoje u svijetu mnogi "nekršćani" koji istinski vole i poštuju Boga u svome srcu, a da toga možda nisu ni svjesni.
Da, takvi ljudi će biti "spašeni". U to možemo biti sigurni.
Dobro, onda možemo pobacati svoje Biblije u smeće. Isto tako je i Isus totalno bez veze otišao i stradao na križu. Čemu sve to ako je to tako kako ti tvrdiš?
Bez vjere u Isusa Krista, u Njegovu žrtvu i Njegovo usksnuće NITKO se neće spasiti. To nam govori Bog kroz svoju Riječ. Ne zaboravi: BOG JE SVET i nijedan grešnik neće vidjeti Božje Kraljevstvo. Kršćanstvo nije homocentrično nego Teocentrično. Bog ŽELI da se svi ljudi spasu, ali nikoga ne tjera na spasenje.
A znaš li ti da NE POSTOJI nijedno ljudsko biče koji je bez grijeha. Ne postoji nitko koji može vršiti barem na jedan dan vršiti ni 10 Božjih zapovijedi.
sivko5
sivko5
Moderator
Moderator

Broj postova : 165
Join date : 21.01.2011

[Vrh] Go down

Ateizam i Kršćanstvo - Page 2 Empty Re: Ateizam i Kršćanstvo

Postaj by AOF sri sij 26, 2011 4:13 pm

Justin je napisao/la:Naravno da će i nekršćani biti spašeni. Ali nije stvar u spasenju ili ne-uništenju. Kršćani koji tu stavljaju naglasak po mom mišljenju nisu pravi kršćani, jer nisu upoznali Boga. Stvar je u tome da se upozna Bog i da se zavoli Njegov stil života kojeg On ima za nas i da se izgradi povjerenje u Njega.

To je ono što oslobađa čovjeka i daje mu smisao. Zašto ja želim biti u vječnosti? Zato što želim biti tamo s Bogom i s drugim ljudima, živjeti konačno u onakvoj zajednici za koju sam stvoren, zajednici sklada i ljubavi.


Kako da upozna Boga onaj koji u sebi ne osjeća nikakvu vjeru? Molitvom ne, jer sam pokušao i ništa se nije dogodilo. Čitanjem Biblije ne, zato jer sam je čitao i ništa se nije promjenilo....što mi preostaje?

AOF
AOF
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Broj postova : 103
Join date : 14.01.2011

[Vrh] Go down

Ateizam i Kršćanstvo - Page 2 Empty Re: Ateizam i Kršćanstvo

Postaj by AOF sri sij 26, 2011 4:16 pm

sivko5 je napisao/la:
Dobro, onda možemo pobacati svoje Biblije u smeće. Isto tako je i Isus totalno bez veze otišao i stradao na križu. Čemu sve to ako je to tako kako ti tvrdiš?
Bez vjere u Isusa Krista, u Njegovu žrtvu i Njegovo usksnuće NITKO se neće spasiti. To nam govori Bog kroz svoju Riječ. Ne zaboravi: BOG JE SVET i nijedan grešnik neće vidjeti Božje Kraljevstvo. Kršćanstvo nije homocentrično nego Teocentrično. Bog ŽELI da se svi ljudi spasu, ali nikoga ne tjera na spasenje.
A znaš li ti da NE POSTOJI nijedno ljudsko biče koji je bez grijeha. Ne postoji nitko koji može vršiti barem na jedan dan vršiti ni 10 Božjih zapovijedi.

Bog želi da se svi spase? Kako želi da se svi spase kad je očito da želi da prihvatiš kršćanstvo ili te šalje u pakao gdje te kažnjava vječno?
AOF
AOF
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Broj postova : 103
Join date : 14.01.2011

[Vrh] Go down

Ateizam i Kršćanstvo - Page 2 Empty Re: Ateizam i Kršćanstvo

Postaj by sivko5 sri sij 26, 2011 4:34 pm

AOF je napisao/la:
sivko5 je napisao/la:
Dobro, onda možemo pobacati svoje Biblije u smeće. Isto tako je i Isus totalno bez veze otišao i stradao na križu. Čemu sve to ako je to tako kako ti tvrdiš?
Bez vjere u Isusa Krista, u Njegovu žrtvu i Njegovo usksnuće NITKO se neće spasiti. To nam govori Bog kroz svoju Riječ. Ne zaboravi: BOG JE SVET i nijedan grešnik neće vidjeti Božje Kraljevstvo. Kršćanstvo nije homocentrično nego Teocentrično. Bog ŽELI da se svi ljudi spasu, ali nikoga ne tjera na spasenje.
A znaš li ti da NE POSTOJI nijedno ljudsko biče koji je bez grijeha. Ne postoji nitko koji može vršiti barem na jedan dan vršiti ni 10 Božjih zapovijedi.

Bog želi da se svi spase? Kako želi da se svi spase kad je očito da želi da prihvatiš kršćanstvo ili te šalje u pakao gdje te kažnjava vječno?
Prijatelju!
Ne želi da prihvatiš kršćanstvo nego Krista. Tek kad prihvatiš Krista, postaješ kršćaninom.
Zašto trba prihvatiti Krista? Zato što smo svi mi grešnici. Svatko, bez izuzetka. S druge strane, Bog je Svet, Savršen u svojoj čistoći. Baš zato je poslao svog Sina, Isusa Krista da premosti taj jaz između sebe savršenog i nas nesavršenih ( griješnih ). Isus Krist je SPASITELJ, On je na križu preuzeo našu grešnost, a darovao nam svoju pravednost. Kada prihvatimo u svom srcu, cijelim svojim bićem ( Bog vidi naša srca , Njega se ne može muljati ) tu žrtvu na križu, Bog nas više ne gleda kroz naše grijehe nego kroz pravednost svog Sina, Isusa Krista. " Bog je tako ljubio svijet, da je dao svog Jedinorođenog Sina da TKO GOD u njega vjeruje ne propadne, nego ima život vječni" ( Iv. 3,16 )
sivko5
sivko5
Moderator
Moderator

Broj postova : 165
Join date : 21.01.2011

[Vrh] Go down

Ateizam i Kršćanstvo - Page 2 Empty Re: Ateizam i Kršćanstvo

Postaj by AOF sri sij 26, 2011 4:48 pm

sivko5 je napisao/la:
Prijatelju!
Ne želi da prihvatiš kršćanstvo nego Krista. Tek kad prihvatiš Krista, postaješ kršćaninom.
Zašto trba prihvatiti Krista? Zato što smo svi mi grešnici. Svatko, bez izuzetka. S druge strane, Bog je Svet, Savršen u svojoj čistoći. Baš zato je poslao svog Sina, Isusa Krista da premosti taj jaz između sebe savršenog i nas nesavršenih ( griješnih ). Isus Krist je SPASITELJ, On je na križu preuzeo našu grešnost, a darovao nam svoju pravednost. Kada prihvatimo u svom srcu, cijelim svojim bićem ( Bog vidi naša srca , Njega se ne može muljati ) tu žrtvu na križu, Bog nas više ne gleda kroz naše grijehe nego kroz pravednost svog Sina, Isusa Krista. " Bog je tako ljubio svijet, da je dao svog Jedinorođenog Sina da TKO GOD u njega vjeruje ne propadne, nego ima život vječni" ( Iv. 3,16 )

Ali što to znači prihvatiti Krista? Što to znači za mene znanje da je prije 2000 godina umro čovjek na križu navodno zbog mene i Adamovog grijeha kojeg nisam ni počinio (ali sam ga naslijedio)? I da je taj isti čovjek bio Bog koji je i odlučio na početku "testirati" Adama i Evu stavljajući zmiju i stablo spoznaje dobra i zla u raj? Koji je i znao da će oni donjeti odluku koju su donjeli jer nisu tada znali razliku između dobra i zla? Cijela ta priča je kontradiktorna.
AOF
AOF
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Broj postova : 103
Join date : 14.01.2011

[Vrh] Go down

Ateizam i Kršćanstvo - Page 2 Empty Re: Ateizam i Kršćanstvo

Postaj by sivko5 sri sij 26, 2011 5:08 pm

AOF je napisao/la:
sivko5 je napisao/la:
Prijatelju!
Ne želi da prihvatiš kršćanstvo nego Krista. Tek kad prihvatiš Krista, postaješ kršćaninom.
Zašto trba prihvatiti Krista? Zato što smo svi mi grešnici. Svatko, bez izuzetka. S druge strane, Bog je Svet, Savršen u svojoj čistoći. Baš zato je poslao svog Sina, Isusa Krista da premosti taj jaz između sebe savršenog i nas nesavršenih ( griješnih ). Isus Krist je SPASITELJ, On je na križu preuzeo našu grešnost, a darovao nam svoju pravednost. Kada prihvatimo u svom srcu, cijelim svojim bićem ( Bog vidi naša srca , Njega se ne može muljati ) tu žrtvu na križu, Bog nas više ne gleda kroz naše grijehe nego kroz pravednost svog Sina, Isusa Krista. " Bog je tako ljubio svijet, da je dao svog Jedinorođenog Sina da TKO GOD u njega vjeruje ne propadne, nego ima život vječni" ( Iv. 3,16 )

Ali što to znači prihvatiti Krista? Što to znači za mene znanje da je prije 2000 godina umro čovjek na križu navodno zbog mene i Adamovog grijeha kojeg nisam ni počinio (ali sam ga naslijedio)? I da je taj isti čovjek bio Bog koji je i odlučio na početku "testirati" Adama i Evu stavljajući zmiju i stablo spoznaje dobra i zla u raj? Koji je i znao da će oni donjeti odluku koju su donjeli jer nisu tada znali razliku između dobra i zla? Cijela ta priča je kontradiktorna.
Odgovoriću na prvi dio, na drugi dio mogu sutra, pošto je kasno.
Prihvatiti Krista znači da prvo prihvatiš- priznaš da si griješan čovjek sa puno mana, grijeha i nesavršenosti ( i sam sam takav ). Prihvatiti činjenicu da svojim snagama, voljom ili dobrim djelima ne možeš sam sebe popraviti. I da ti je zato potreban netko tko to može učiniti umjesto tebe. ( npr. recimo da si dužan 1000000000 eura- ti to ni u ludilu ne možeš vratiti, ma koliko se trudio i radio. A vjerovnik te ganja zbog tog duga. I sada nastupa netko tko ti kaže: evo, ja ću vratiti cijeli tvoj dug. Od tebe tražim samo to da u to vjeruješ da ću to učiniti ) To je, pojednostavljeno opis što Isus čini za nas.
A zašto smo upali u taj dug? Mi nismo naslijedili od Adama grijeh,( ono što RKC naziva " istočni grijeh ) nego smo naslijedili sklonost grijehu, griješnu prirodu u nama. ( malo dijete će bez da ga se uči tome htjeti manipulirati, lagati itd- to mu je u prirodi ).to ti je, još malo da pokušam objasniti, kao da ti je u kompjutoru virus. I taj virus će se širiti u nedogled ,sve dok to ne izbaciš iz njega.
sivko5
sivko5
Moderator
Moderator

Broj postova : 165
Join date : 21.01.2011

[Vrh] Go down

Ateizam i Kršćanstvo - Page 2 Empty Re: Ateizam i Kršćanstvo

Postaj by AOF sri sij 26, 2011 5:21 pm

Znači mi smo zbog Adama naslijedili sklonost grijehu zbog čega smo slabi i jedino što nas može spasiti je neka viša sila koja dolazi u obliku Krista kao Spasitelja. Ali zašto smo mi uopće naslijedili sklonost grijehu? Kakve mi imamo veze sa Adamovim griijehom?

Meni i dalje nije jasno što to znači prihvatiti Krista kao svog Spasitelja. Ja mogu reći: Eto, ja prihvaćam Krista kao svog spasitelja, ali kakve mi koristi od toga kad ne vjerujem u tu priču?

Što se tiče tvoje priče sa kompjuterom i virusom, Bog je taj koji je stvorio taj virus ili barem dopustio njegovo stvaranje (jer ništa se ne događa bez njegovog znanja) i on te onda od njega spašava? A ako ne prepoznaš opasnost tog virusa (zavede te kriva religija ili postaneš ateist) onda goriš vječno u paklu kojeg je Bog pripremio za tebe. To nema smisla.
AOF
AOF
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Broj postova : 103
Join date : 14.01.2011

[Vrh] Go down

Ateizam i Kršćanstvo - Page 2 Empty Re: Ateizam i Kršćanstvo

Postaj by Justin čet sij 27, 2011 2:50 am

sivko5 je napisao/la:Dobro, onda možemo pobacati svoje Biblije u smeće. Isto tako je i Isus totalno bez veze otišao i stradao na križu. Čemu sve to ako je to tako kako ti tvrdiš?
Bez vjere u Isusa Krista, u Njegovu žrtvu i Njegovo usksnuće NITKO se neće spasiti. To nam govori Bog kroz svoju Riječ. Ne zaboravi: BOG JE SVET i nijedan grešnik neće vidjeti Božje Kraljevstvo. Kršćanstvo nije homocentrično nego Teocentrično. Bog ŽELI da se svi ljudi spasu, ali nikoga ne tjera na spasenje.
A znaš li ti da NE POSTOJI nijedno ljudsko biče koji je bez grijeha. Ne postoji nitko koji može vršiti barem na jedan dan vršiti ni 10 Božjih zapovijedi.

Prvo, s ovim se slažemo:
Bog želi spasiti sve ljude i na križu je to spasenje omogućio svima. S tim se slažemo. Biblija je Božja objava ljudima kroz koju im objašnjava tko su, odakle dolaze i kamo idu i koliko ih On voli i što je učinio i što će učiniti za njih. I s tim se slažemo.

E sad, ono što me možda nisi shvatio:
Na koji način ljudi mogu prihvatiti Boga za svoga Stvoritelja i Spasitelja?
Je li jedini način taj da čitaju Bibliju? (koliki ljudi nikad nisu ni čuli za Bibliju...što je s njima?)
Je li jedini način taj da znaju za Isusa? (koliki ljudi nikad nisu ni čuli za ime Isus...što je s njima?)
Je li jedini način taj da postanu kršćani? (što je sa svima koji su živjeli prije kršćanstva ili onima koji nikad nisu čuli za kršćanstvo?)

Ponovno, mislim da je Bog puno veći nego što mi uopće možemo i zamisliti i On ima načine da dosegne srca ljudi, On radi na svačijem srcu, jer svi ljudi su Njegova djeca.
Odnos s Bogom je nešto između Boga i pojednica i tko sam ja da nekome (koga čak možda uopće ni ne poznajem) kažem: "Čuj, ti nemaš ispravni odnos s Bogom."? Zašto bi svatko najprije morao poznavati svu istinu o Bogu, da bi mogao voljeti Boga u svom srcu? Tko uopće zna svu istinu o Bogu? Znaš li ju ti?

Justin
Justin
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Broj postova : 141
Join date : 14.01.2011

[Vrh] Go down

Ateizam i Kršćanstvo - Page 2 Empty Re: Ateizam i Kršćanstvo

Postaj by Justin čet sij 27, 2011 3:01 am

AOF je napisao/la:Kako da upozna Boga onaj koji u sebi ne osjeća nikakvu vjeru? Molitvom ne, jer sam pokušao i ništa se nije dogodilo. Čitanjem Biblije ne, zato jer sam je čitao i ništa se nije promjenilo....što mi preostaje?

Kad govorimo o "poznavanju" Boga, govorimo o odnosu. Na koji način možemo upoznati nekog čovjeka i postati s njim prijatelji? Može li se to dogoditi tako da mu pošaljemo jedan e-mail? Naravno da ne. Da bi se odnos razvio, potrebno je da prođe neko vrijeme. Isto je i s odnosom s Bogom.

A pazi ovaj primjer: znam za neke mlade kršćani koji dugo nisu bili spremni predati svoj život u potpunosti Bogu i biti mu vjerni u potpunosti, iako su već znali svu osnovnu istinu o Njemu. Ali oni su rekli da još "ne osjećaju" u svom srcu onu neku "bliskost" prema Bogu, i da im treba još vremena. Nakon par godina, ili mjeseci, mnogi od njih su rekli javno da su počeli osjećati ljubav prema Bogu i da želi svoj cijeli život provesti u odnosu s Njim.

Dakle, to je proces, kao i svaki odnos. Treba proći vrijeme. Nemoj očekivati da će se dogoditi preko noći. Ja ti savjetujem da se družiš s ljudima za koje misliš da su dobri i primjerni kršćani i da su doista upoznali Boga. To puno pomaže.
Justin
Justin
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Broj postova : 141
Join date : 14.01.2011

[Vrh] Go down

Ateizam i Kršćanstvo - Page 2 Empty Re: Ateizam i Kršćanstvo

Postaj by AOF čet sij 27, 2011 4:27 am

Ne vidim kako bi mi druženje sa dobrim i primjerenim kršćanima pomoglo.
Ne podnosim baš ljude. A sumnjam da bi mi oni znali objasniti i dati mi odgovore na neka pitanja. Velika većina vjernika ne zna točno u što vjeruje. Ja već znam koje bi oni argumente koristili u raspravi sa mnom.
AOF
AOF
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Broj postova : 103
Join date : 14.01.2011

[Vrh] Go down

Ateizam i Kršćanstvo - Page 2 Empty Re: Ateizam i Kršćanstvo

Postaj by Justin čet sij 27, 2011 4:32 am

AOF je napisao/la:Ne vidim kako bi mi druženje sa dobrim i primjerenim kršćanima pomoglo.
Ne podnosim baš ljude. A sumnjam da bi mi oni znali objasniti i dati mi odgovore na neka pitanja. Velika većina vjernika ne zna točno u što vjeruje. Ja već znam koje bi oni argumente koristili u raspravi sa mnom.

Upravo ti to želiim reći, nije sve u "raspravi" ili "znanju" ili "argumentima". Da bi se upoznalo Boga, treba uključiti više od pukog intelekta. Ono što ti mogu dati ti ljudi je poznavanje Boga kao osobe, Njegovog karaktera, a ne samo suhe informacije.
Justin
Justin
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Broj postova : 141
Join date : 14.01.2011

[Vrh] Go down

Ateizam i Kršćanstvo - Page 2 Empty Re: Ateizam i Kršćanstvo

Postaj by AOF čet sij 27, 2011 5:05 am

Justin je napisao/la:
Upravo ti to želiim reći, nije sve u "raspravi" ili "znanju" ili "argumentima". Da bi se upoznalo Boga, treba uključiti više od pukog intelekta. Ono što ti mogu dati ti ljudi je poznavanje Boga kao osobe, Njegovog karaktera, a ne samo suhe informacije.

Shvaćam. Ali samo mi reci, gdje ti vidiš te dobre i poštene kršćane? Pazi, tko su kršćani? Pod kršćane spadaju katolici, pravoslavci i protestanti. Katolici imaju svoje prednosti i mane, kod njih je prednost u tome što su malo otvoreniji prema drugima, a mana je u tome što kod njih ne vidim da žive u skladu sa svojom vjerom i što je KC često povezana sa politikom, nacionalizmom, šovinizmom, pedofilski skandali.... Većina katolika su katolici samo iz tradicije. Postoje čak i svećenici koji ne vjeruju u Boga, ali eto život ih je prisilio da odaberu to zanimanje. Ali opet KC traje 2000 godina i oni sebe smatraju pravima. Pravoslavci mi se čine dosta zatvoreni i općenito mi nisu pretjerano privlačni. Ne sviđa mi se ta atmosfera kod njih i također veliki nacionalizam i mržnja. Osjećaju veliku odbojnost prema katolicima i protestantima. Ali dobra je stvar kod njih to što postoji nekakva povezanost. Protestanti imaju u svojim zajednicima dobru atmosferu, drže se Biblije i to je dobro ali su skloni fundamentalizmu, a da ne spominjem desetke tisuća denominacija čiji pogledi na Bibliju su međusobno kontradiktorni. Sve ove grupe se u pravilu ne podnose. Vlada velika mržnja među njima. U prošlosti su se međusobno ubijali. Ne mogu se dogovoriti u što vjeruju. Katolici ne vole protestante, protestanti katolike, a pravoslavci ne podnose ni jedne ni druge.

A da ne spominjam mormone i jehovine svjedoke koji sebe smatraju kršćanima a ostatak kršćana ih ne priznaje.

Meni se čini da u niti jednoj religiji na svijetu ne postoji ovakav raspad kao u krćanstvu. Svako vuče na svoju stranu. I naravno, uvijek su u zabludi oni koji nisu u njihovoj crkvi.

Kako da to shvatim ozbiljno?

AOF
AOF
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Broj postova : 103
Join date : 14.01.2011

[Vrh] Go down

Ateizam i Kršćanstvo - Page 2 Empty Re: Ateizam i Kršćanstvo

Postaj by Justin čet sij 27, 2011 6:59 am

Ovako. U svakoj zajednici postoje i "dobri" i "loši" ljudi. Bilo da je riječ o politici, crkvi, ili nekoj organizaciji. Isus je rekao da će u Njegovoj crkvi biti i "žita" i "kukolja", do svršetka svijeta.

Mi možemo gledati samo na "kukolj" (tj. loše ljude unutar neke zajednice i loše stvari koje se događaju), jer toga će uvijek biti, a možemo odlučiti da ćemo pokušati pronaći i "žito" (dobre ljude u zajednici i ono što je pozitivno).

Ja svakome preporučam da uvijek traga za dobrom, za ljubavlju, za pozitivnim. Onaj tko traga svim srcem, sigurno će pronaći. U to nema sumnje. Bog želi biti nađen od strane čovjeka i želi dati pravi smisao svakom životu.
Justin
Justin
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Broj postova : 141
Join date : 14.01.2011

[Vrh] Go down

Ateizam i Kršćanstvo - Page 2 Empty Re: Ateizam i Kršćanstvo

Postaj by AOF čet sij 27, 2011 7:37 am

Onda su većina u Crkvi kukolji.

Evo ti primjer: Ja sam znao tipa koje je otišao u Hare Krišna zajednicu. On kaže da je otkrio kako je Krišna pravi Bog i kako je našao smisao života.
On sada ide po ulicama i pjeva Krišnino ime.:

Hare Krišna, Hare Krišna
Krišna Krišna, Hare Hare
Hare Rama, Hare Rama
Rama Rama, Hare Hare

On je našao smisao u svom životu. On je našao Boga.

Samo što je kršćanima njegov Bog zapravo demon. Very Happy

Kako sam stariji to mi život izgleda sve apsurdniji.

AOF
AOF
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Broj postova : 103
Join date : 14.01.2011

[Vrh] Go down

Ateizam i Kršćanstvo - Page 2 Empty Re: Ateizam i Kršćanstvo

Postaj by Justin čet sij 27, 2011 9:17 am

Čuj, ja se najčešće suzdržavam od toga da govorim tko je kukolj a tko pšenica... To će Bog pri svome dolasku sve lijepo objasniti i razlučiti... Na kraju krajeva, svi smo mi samo slabi i pogrješivi ljudi i svima nam treba Spasitelj.

Kao što rekoh, mislim da je najmudrije i najbolje za čovjeka da bude usmjeren prema pozitivnim stvarima i da traži i širi ljubav. Ako tako čini, zasigurno će biti bliži Bogu.
Justin
Justin
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Broj postova : 141
Join date : 14.01.2011

[Vrh] Go down

Ateizam i Kršćanstvo - Page 2 Empty Re: Ateizam i Kršćanstvo

Postaj by AOF čet sij 27, 2011 9:32 am

Slažem se, onda ću se ja držati svog ateizma i nihilizma pa ću vidjeti što će biti sa mnom nakon smrti.

Možda čak kao i moj prijatelj vidim Krišnu. Laughing
AOF
AOF
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Broj postova : 103
Join date : 14.01.2011

[Vrh] Go down

Ateizam i Kršćanstvo - Page 2 Empty Re: Ateizam i Kršćanstvo

Postaj by Justin čet sij 27, 2011 9:44 am

Wink
Što podrazumijevaš pod nihilizmom? Ako je to traganjem za pozitivnim i širenje ljubavi, onda samo naprijed Smile
Justin
Justin
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Broj postova : 141
Join date : 14.01.2011

[Vrh] Go down

Ateizam i Kršćanstvo - Page 2 Empty Re: Ateizam i Kršćanstvo

Postaj by sivko5 čet sij 27, 2011 10:01 am

Justin je napisao/la:
sivko5 je napisao/la:Dobro, onda možemo pobacati svoje Biblije u smeće. Isto tako je i Isus totalno bez veze otišao i stradao na križu. Čemu sve to ako je to tako kako ti tvrdiš?
Bez vjere u Isusa Krista, u Njegovu žrtvu i Njegovo usksnuće NITKO se neće spasiti. To nam govori Bog kroz svoju Riječ. Ne zaboravi: BOG JE SVET i nijedan grešnik neće vidjeti Božje Kraljevstvo. Kršćanstvo nije homocentrično nego Teocentrično. Bog ŽELI da se svi ljudi spasu, ali nikoga ne tjera na spasenje.
A znaš li ti da NE POSTOJI nijedno ljudsko biče koji je bez grijeha. Ne postoji nitko koji može vršiti barem na jedan dan vršiti ni 10 Božjih zapovijedi.

Prvo, s ovim se slažemo:
Bog želi spasiti sve ljude i na križu je to spasenje omogućio svima. S tim se slažemo. Biblija je Božja objava ljudima kroz koju im objašnjava tko su, odakle dolaze i kamo idu i koliko ih On voli i što je učinio i što će učiniti za njih. I s tim se slažemo.

E sad, ono što me možda nisi shvatio:
Na koji način ljudi mogu prihvatiti Boga za svoga Stvoritelja i Spasitelja?
Je li jedini način taj da čitaju Bibliju? (koliki ljudi nikad nisu ni čuli za Bibliju...što je s njima?)
Je li jedini način taj da znaju za Isusa? (koliki ljudi nikad nisu ni čuli za ime Isus...što je s njima?)
Je li jedini način taj da postanu kršćani? (što je sa svima koji su živjeli prije kršćanstva ili onima koji nikad nisu čuli za kršćanstvo?)

Ponovno, mislim da je Bog puno veći nego što mi uopće možemo i zamisliti i On ima načine da dosegne srca ljudi, On radi na svačijem srcu, jer svi ljudi su Njegova djeca.
Odnos s Bogom je nešto između Boga i pojednica i tko sam ja da nekome (koga čak možda uopće ni ne poznajem) kažem: "Čuj, ti nemaš ispravni odnos s Bogom."? Zašto bi svatko najprije morao poznavati svu istinu o Bogu, da bi mogao voljeti Boga u svom srcu? Tko uopće zna svu istinu o Bogu? Znaš li ju ti?

Ne slažem se s tobom. Svi ljudi nisu Božja djeca. Svi ljudi su Božja stvorenja: da bi postala djecom Božjom, trebaju se roditi ponovo ( odozgor, od Boga )
" A svima koji ga primiše dade moć da postanu djeca Božja: onima koji vjeruju u Njegovo ime; koji nisu rođeni od krvi, ni od volje tijela, ni od volje muževlje, nego od Boga. " ( Iv. 1,12-13 )
" Zaista, zaista kažem ti: ako se tko ne rodi nanovo, ne može vidjeti kraljevstvo Božje. " ( Iv. 3,3 )

O onima koji nikada nisu, iz raznoraznih razloga čuli o Gospodinu Isusu, pročitaj Rim.2

Nitko ne može znati svu istinu o Bogu, pa naravno ni ja a ni ti. Ali trebamo prihvatiti Istinu, a Gospodin Isus kaže za sebe da je on ISTINA
sivko5
sivko5
Moderator
Moderator

Broj postova : 165
Join date : 21.01.2011

[Vrh] Go down

Ateizam i Kršćanstvo - Page 2 Empty Re: Ateizam i Kršćanstvo

Postaj by AOF čet sij 27, 2011 10:06 am

sivko5 je napisao/la:
Nitko ne može znati svu istinu o Bogu, pa naravno ni ja a ni ti. Ali trebamo prihvatiti Istinu, a Gospodin Isus kaže za sebe da je on ISTINA

Muslimani kažu da je Allah istina, a svi koji vjeruju u Isusovo božanstvo su idolopoklonci. Ako su oni u pravu onda smo ja, ti, Justin i moj Hare Krišna prijatelj u velikim problemima Laughing

Ja zato jer ne vjerujem u Allaha, ti i Justin zato jer vjerujete u Isusa, a moj prijatelj zato jer vjeruje u lažnog boga Krišnu. Shocked

A imamo i Jehovine svjedoke koji tvrde da je Isus bio nekakav anđeo kojeg ne treba štovati. Laughing
AOF
AOF
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Broj postova : 103
Join date : 14.01.2011

[Vrh] Go down

Ateizam i Kršćanstvo - Page 2 Empty Re: Ateizam i Kršćanstvo

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 7. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.